Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem hajlandó segiteni...

Miért nem hajlandó segiteni nekem a munkaügyi központ hogy elvégezhessek egy piacképes képzést?

Figyelt kérdés
Beregisztràlok és rögtön közmunkàra itélnek. Nem megyek és kidobnak. Miért nem engedik hogy mehessek villanyszerelö tanfolyamra?? Az valódi segitség lett volna. Miért van az hogy màs mehet én nem?? Màst ezek szerint nem akarnak közmunkàra kényszeriteni. Miert nem értik meg hogy közmunkàval nem vagyok kisegitve nem vagyok 60 éves. Egy piackepes szakma segitett volna rajtam. De igy mar csak annyit tudok tenni jelentkezek nagy gyarakba es imadkozom hogy felvegyenek. Azok is ezerszer jobbak mint a megalàzó közmunka. Legalabb a fizetes is jobb sokkal.

2019. febr. 10. 11:20
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Vagy lehet az ilyen jó ingyenes tanfolyamok is csak a csókosoknak jàrnak???
2019. febr. 10. 11:22
 2/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom minek vergődsz velük, mikor per pill két OKJ-s szakma megszerzése ingyenes mindenkinek, kortól függetlenül.
2019. febr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igen. Kozepiskolaban. Ahol 2-3 evig tart egy kepzes. Az mellett viszont nem tudok normalis munkahelyen dolgozni. Ismerosom jart ilyen suliba esti tagozatra es mar 13-14 orakor kezdodott a tanitas.
2019. febr. 10. 11:26
 4/24 anonim ***** válasza:
Én végeztem ilyen munkaügyis tanfolyamot. (nem, nincs ismeretségem ott) Egyébként ott is úgy vannak az órák hogy amellett se biztos hogy úgy el tudsz járni dolgozni. Ráadásul a munkaügyis történetnél ott nem ingyenes képzés van, csak nem te fizeted ki, hanem a munkaügy. Szóval ha bármi van és nem végzed el a képzést, akkor vissza fizettetnek mindent veled. Nem beszélve arról hogy ezeken a pár hónapos munkaügyi gyorstalpalókon nem biztos hogy annyira piacképes tudást fog szerezni az ember. Meg ezek a támogatott tanfolyamok első sorban 25 év alatti fiataloknak szólnak.
2019. febr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Ezeket tudtam eddig is. Nekem csak tanfolyamra van eselyem. Nyilvan a tanfolyam nem ad olyan tudast mint a kozepiskola de alapokat megadja. Az se rossz. Ezekre a munkaugyis tanfolyamokra mindennap menni kell szoval dolgozni nem igen lehet mellette de max 9 honapig tart az egesz. Meg a munkaugyi biztosit jovedelmet azoknak akiket felvesznek oda, a tanfolyam ideje alatt.
2019. febr. 10. 11:39
 6/24 A kérdező kommentje:
Egyebkent ha megbuksz akkor kifizeted a potvizsgat es ha ott is megbuksz akkor nincs visszafizetesi kotelezettseg. Csak akkor ha nem probalod meg letenni a potvizsgat. De am ki lenne olyan hulye aki megbukik egy tanfolyamon??
2019. febr. 10. 11:42
 7/24 anonim ***** válasza:
2-es nehany szakma bizony nincs ingyen okj-s kepzesen ezt honnan szedted? Nekem az egeszsegugyiert ami 2 eves kepzes volt, 180.000 forintot kellett kipengetnem. Paromnak mehesz tanfolyam szinten okj-s 165.000ft volt, akkor hol van itt az ingyenes? Ingyenes max az eladoi,pincer,pek,cukrasz,villanyszerelo szakma. Apam villanyszereloit vegzett neki ingyen volt
2019. febr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Kerdezo sajnos van aki megbukik tanfolyamon. Apam mint mondtam villanyszereloin volt ot a munkaugyi rendezte be, de alapbol ingyenes volt. Nekik a fel osztaly megbukott, egyszeruen butak voltak mint a fold, dolgozni es tanulni nem akaro felnott emberek akik a 63 ezer forintert voltak csak jelen, aki szant szandekkal nem jart be es hianyzasa volt neki vissza kellett fizetnie az osszeget amit a suli rakoltott.
2019. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
50%
Ez érdekes, nem lehet hogy már betelt a tanfolyam amiatt nem tudtak téged beírni? Egyébként munkaügyis képzés mellett nem lehet munkát vállalni, meg nem is tudnál mert a képzések általában reggeltől délutánig tartanak. Viszont, ha esetleg már van 2 éve B-kategóriás jogsid és eltudnád magad képzelni busz vagy kamion sofőrként, akkor munka mellett tudom neked ajánlani az OFA képzését, ami most szeptemberben fog újraindulni: [link] Amennyiben pedig mindenképpen maradnál a villanyszerelés mellet, a Nive oldalán megtudod nézni hogy a közeletekben hol indítanak esti/elnőtt OKJ-s képzést [link] (sajnos váltott műszakos gyári munka mellett nehéz lesz kivitelezni, de nem lehetetlen ismerek olyat aki így érettségizett csúszókkal meg szabikkal, meg beteg és fizetetlen szabikkal de megcsinálta :D )
2019. febr. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nem telt be csak mar jelentkezni se birtam mivel kegyetlenul kitoroltek a rendszerbol. Szoval igy mar eselytelen. Az a baj legtobb gyar azonnal kirug ha sokat akarsz hianyozni a melobol. A legtobb gyart nem fogja erdekelni hogy en esti tagozatra jarok. Foleg ha meg probaidos vagyok indoklas nelkul kitehetnek akarmikor.
2019. febr. 10. 12:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!