Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Te melyik program szerint...

Te melyik program szerint dolgoznál szivesebben az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy választhatsz. Ugyanabban a pozicióban, két program közül választhatsz:

1. Hétfőtől péntekig, 9-17 óráig, egy nap pedig(amelyiket szeretnéd) szabad, illetve minden második szombaton 9-13ig.


2. Egyik nap 9-19 óráig, másnap délután 16-19 ig, minden második szombaton 9-13ig.


Az első opcióban minden nap reggeltől délutánig, viszont kb fél óra az út hazáig szóval sokmindent már nem tudsz csinálni, viszont van egy plusz szabadnap, amikor teljesen azt teszed amit szeretnél.

A másodikban az a jó, hogy minden második délelőtt szabad és csinálhatsz bármit, viszont 3tól készülni kell és4re beérni ileltve minden nap fél 8 ra érnél haza.


Te melyiket választanád és miért?


2019. febr. 11. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán az elsőt, de mindkettőnek megvan az előnye-hátránya, és mindkettőt meg lehet szokni, a szememben nincs nagy különbség.
2019. febr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Inkább tanultam, hogy ne kelljen két rossz közül választani...
2019. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es aztán marha okos.

Én az elsőt választanám mindenképp.Van egy kis idő munka előtt is,meg utána is,bolt hasonlók még nyitva vannak fél 6-kor.Plusz szabadnapon mindent el lehet intézni.

A második nagyon rossz választás lenne.Este fél 8-kor hazaérsz,az nem jó.A másik nap,amikor meg délutánra kell menni,délelőtt csinálsz ezt-azt,belekezdeni nagyon nem érdemes semmibe,mert elfáradsz mire indulni kell dolgozni,fél 8 mire hazaérsz,semmit utána nem tudsz csinálni.

2019. febr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor már az első, de húznám a számat.

7:30-16:00, vagy ha a munkaidő része az ebédszünet, akkor 7:30-15:30 vagy 8-16.

Délután, este már motiválatanabb vagyok.



Nade mindenképp az első tűnik egy fokkal jobbnak.

2019. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Még jöhetnek vélemények.


Igen, elég vonzó, hogy 5 után, főleg nyáron még van egy kis idő ezt-azt csinálni és ugyebár ott a szabadnap is.

A másodikban pedig az, hogy délelőtt lehet többet lustálkodni, hobbit csinálni de úgy érzem ha bármibe is fognék mindig bennem lenne hogy álljak készen folyton hisz majd kell indulnom. A másik napi 10 óráról meg ne is beszéljünk...

2019. febr. 11. 14:54
 6/14 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, miért tartod annyira rossznak ezeket? Van aki tanult többet, de dolgoznak vasárnap is vagy akár éjjel (ápolók, orvosok, rendőr)
2019. febr. 11. 14:55
 7/14 anonim ***** válasza:

Hogy miért:

1. Rossz időbeosztás, mert viszonylag késői kezdés miatt késői a befejezés. Jó aláírom, kifejezetten lusta embereknek ez csábító lehet. De gyakorlatilag este van mire hazaérsz. Utazhatsz a létező legsűrűbb időszakban minden nap. Az életet nem csak heti 1 nap kell menedzselni, és akkor egész nap. 34 órás munkahét, ez mégis milyen időbeosztás? Szombat off


2. Még rosszabb, mint az első és heti 31 vagy 38 munkaóra, attól függ hogyan számolod a 10 és 3 órás munkanapokat. Nem vagyok benne biztos munkajogilag, hogy ez így egyáltalán lehet-e, de nem vagyok szakértő. Ismét a késői kezdés hátrányai, és még tovább ott kell lenni. A hosszú napok teljesen off. Ismét az egyik hétvége is. A délutános dolognak meg ott a hátránya, amit írtál is. Egész nap arra kell koncentrálnod, hogy beérj délután.


Azt nem írod milyen pozíció, de így elsőre valami biztiboy szerű dolgot tudok elképzelni.


(Orvost, ápolót stb nem keverném ide, az teljesen más. Ott fix beosztás van, hosszú műszakokkal)

2019. febr. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mindenképp az elsőt választanám,plusz pont,hogy nem kell az ebédidőt ledogozni.

Nem voltam jó matekból,de így hogy jön ki a heti 40 óra?

Két szombatot írsz 4 órában,és egy szabad hétköznapot.

2019. febr. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi.

Egyébként ez egyetem melletti munkahely nekem. Ezért amig nincs jobb, beérem ezzel.

Nem jön ki a 40 óra csak a második opcióval 2 hétben. Ebbe egyeztem bele, mivel a fizu is a legalacsonyabb, ami lehet, mindenféle bónusz nélkül.

2019. febr. 11. 15:53
 10/14 anonim ***** válasza:
Leginkább az 1 választanám.
2019. febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!