Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Karácsony előtt elküldtek a...

Karácsony előtt elküldtek a munkahelyemről mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
3 hónapos szerződéses voltam ugymond próba idős. Semmit se szóltak csak próba idő utólsó napján hogy ennyi volt. Ezt nem is bántam ősszintén megmondva.Annyit azért elvártam volna előtte 1 -2 héttel hogy szoljanak.Karácsony előtt nem is lehetet munkát találni a fönökök mindenhol szabin voltak.

2019. febr. 12. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem is így küldtek el anno, pechemre 6 hónap után, itt ennyi a próbaidő.

Nem éri meg megvárni nekik, míg letelik, mert akkor bonyolultabb az elbocsátás. Ha karácsonyra esik, így jár az alkalmazott, nem nézik, mi lesz vele. Sajnos.

2019. febr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A próbaidő lényege, hogy bármelyik fél, azonnali hatállyal, indokolás nélkül felmondhatja a szerződést. Szóval nem sértett jogszabályt. Az már más kérdés, hogy ez emberileg hogyan veszi ki magát... Sajnos, tényleg sok helyen így járnak el, nincs mit tenni.
2019. febr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk azt sem értem, hogy fordítva te sem érdeklődtél, hogy "lassan lejár a szerződésem, hogyan tovább?"
2019. febr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én meg a próbaidőm utolsó napján mondtam fel. Ilyen ez a próbaidő.
2019. febr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Miért kellett volna érdeklődnie? Ha lejár a próbaidő, akkor folytatódik a munkaviszony ugyanúgy
2019. febr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
3: Nyilván azért nem érdeklődött, mert soha nem adták jelét annak, hogy baj van a munkájával, és ebből kiindulva jogos reakcióként úgy feltételezte, hogy meg vannak elégedve vele. Valószínű arról van szó, hogy csak átmenetileg kellett nekik plusz munkaerő, és így oldották meg. Sajna sok helynek ez a módszere.
2019. febr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Még a másik eshetőség, hogy a főnöknek valami rokona vagy havercimbije munkát keresett, és őneki kellett a hely.
2019. febr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jött oda előttem egy srác .
2019. febr. 12. 18:30
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Irreális elvárás, hogy próbaidőnél két héttel előre szóljanak, hogy nem fogsz megfelelni. Ha 2 héttel korábban biztosak lennének benne, akkor már akkor elküldtek volna, csak megadták a lehetőséget.

Adott esetben, lehet, hogy a döntéshozó még nem is tudja hogy dolgozik a próbaidős: pl. nálunk az üzemvezető a próbaidő vége előtt egy héttel kérdezni meg a műszakvezetőket, hogy ki mit tapasztalt, mi a véleménye. Nem dönt pár heti munka alapján, hanem hagy időt, hogy bizonyítson a jelölt. Ahhoz semmi köze sincs, hogy egyes vallásoknál milyen ünnep van. (zsidó munkavállalónál a hanukát kellene figyelembe vennie?)

2019. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A munkaügyisek utàn csak pàr honapig kapja a cég a bérköltségtàmogatàt ott iöyenek miatt csereberèlnek.

Màs esetekben nem tudom mi èrtelme

2019. okt. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!