Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a főnök olyan hibaert kér...

Ha a főnök olyan hibaert kér szamon amit ő is elkövetett, mit csinaljak hogy ne vonja le a fizumbol? Utalas

Figyelt kérdés

Béreket utalgatok.

A bérszámfejtő rossz listát közölt le, voltak akik ketszer is szerepeltek benne, vagy olyan kilepo dolgozok akiknek már kilepeskor utaltunk erre megint listában voltak.

Amiert sürgettek az utalással gyorsan begépeltem az összeset es utaltam. Igy valakiknek duplan ment bér.


Egyedul az egyik kilepo dolgozo nem biztos hogy visszautalja a téveset, a főni azt mondta vagy elintezem vagy levonja a fizumbol.


Csakhogy ő pedig alvállalkozonak utal egyfolytában rossz bankszámlaszámra, jeleztem e-mailben (e mailben vagyunk mindig forro droton), de efelett viszont elsiklik, elsunnyogja. Másik nap megint rossz bankszámlaszámra utalt. Lassan millios tételek már ami károkat okoz.


Magyarán ha olyanert kér szamon amit ő sokkal jobban elcsesz (téves utalas, nálam tizenezer ft a kár, nála több szàzezrek), hogyan lehet elerni azt h ne vonja le tőlem.


Nics a munkaszerzodesemben az hogy anyagi feleloseggel tartoznék ha hibazom.


2019. febr. 13. 07:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
A főnök egyben tulaj is, vagy ő is alkalmazott?
2019. febr. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

Elöször is neked le kellett volan ellenörizni a listát, szóval ez a te hibád.

Masodszor olyan nincs, hogy valaki nem adja vissaz a tévesen átutalt fölösleget, ha nem teszi, akkor feljenentést kell tenni ellene (A fönöknek, mint cégvezetönek!)

Harmadszor ilyen esetben neked tényleg van anyagi felelöséged - de ahogy írtam, ebben az esetben a jogi út a megfelelö.

Negyedszer, annak semmi köze ehhez, hoyg a fönök is utal tévesen, ezért meg ö (lenne) anagilag felelös, de ez a te hibádat nem menti!

2019. febr. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonymousreview60 ***** válasza:
0%
#2: Miért kellene a kérdezőnek ellenőriznie a listát? Az összeállítása nem az ő felelőssége. Tudni kellene ki lépett ki meg be? Az a HR dolga. Neki a számlaszámok aktualitását kell tudnia. Ha azt mondja, nem utalok Kovács Jánosnak kétszer, akkor vagy az egyik Kovács János 2 nem kap fizetést vagy Kovács János 1 nem kap prémiumot.
2019. febr. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

A berszamfejtő van képben azzal ki hany orat dolgozott ki mennyit volt szabin kinek mit kell levonni kinek mennyit kell utalni.

Az hogy a 2. dolgozo meg 72. ugyanaz.

Papir alapon kapom a listat a berlapokat rá sem tudok szűrni, lapozgatos a dolog.


Amugy ha a ceg hibajabol duplan megy munkaber nem koteles a dolgozo visszautalni ez TÖRVÉNY. Kizarolag szivessegbol szokták ha már ott dolgozik hogy ne legyen ebbol bajuk hogy ezert nehogy szemétkedjenek veluk fentről aztàn.

A kilepo dolgozo pedig jogilag igenis megteheti h nem utalja vissza. A jofejségén mulik.


A cègünk más cégek ugyvitelét viszi. A főnök tehat masik cégeknek dolgozik.

Szoval pl ha x cég ki akarja fizetni az alvàllalkozojat, mi azaz y cég bemegyunk a bankjaba es utalunk helyette.

2019. febr. 13. 08:05
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

"Amugy ha a ceg hibajabol duplan megy munkaber nem koteles a dolgozo visszautalni ez TÖRVÉNY. Kizarolag szivessegbol szokták ha már ott dolgozik hogy ne legyen ebbol bajuk hogy ezert nehogy szemétkedjenek veluk fentről aztàn.


A kilepo dolgozo pedig jogilag igenis megteheti h nem utalja vissza. A jofejségén mulik"


ennyi sületlenséget rég olvastam az oldalon


de tudod mit? hiszek neked, csak mutasd már meg a TÖRVÉNYT (ja igen, most fog az jönni, hogy neked nincs időd megkeresni😂😂😂😂)

2019. febr. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Gondolhatod miert tolem akarja levonni es nem a dolgozotol aki duplan kapja. Eszleny. Igen torveny.


Sőt en egyszer az onkormanyzattol kaptam dupla lakasfenntartasi tamogatast veletlen, mivel az ő hibajuk volt igy azt sem voltam koteles visszautalni.

2019. febr. 13. 08:30
 7/27 A kérdező kommentje:
Amugy kilepő dolgozorol van szo raadasul
2019. febr. 13. 08:32
 8/27 A kérdező kommentje:

Felszitottam visszafizetesre. Ennyi.


A kerdes az elvekről szolt. A főni millios kart okoz ugyanazzal a hibaval. Az akkor nem szamit??

2019. febr. 13. 08:36
 9/27 anonim ***** válasza:
48%

Nem számít, ő a főnök. Ha van főnöke, akkor az felelősségre vonhatja, de te nem.

Azt megértem, hogy azt nem vetted észre, hogy a kilépők már korábban ki lettek fizetve. De azt hogy többen is kétszer szerepeltek a listán és azt kétszer elutaltad anélkül, hogy rákérdeztél volna.... ez elég gáz.

2019. febr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Ha meg elkezdtem volna molyolni a kapott berlistakon hogy abc be teszem meg minden nyavaja, akkor 16:00 ig nem mentek volna ki a bérek es azert rugnanak akkor meg ki!


Utolso pillanatban kaptam a listat a cegvezető az osztalyvezetők es a fonok is folyamatban surgettek pl akinek nincs bankszamlaszama haggyam ki nincs idő 16-ig fogadja a bank a megbizasokat!!SOS elethalal utolso pillanat!!

15:59 re sikerult az utalasi megbizast elkuldeni ugy hogy befogadta a bank kulonben 100 ember jelenthette volna fel a ceget hogy nem kapott fizetest hataridoig!!

2019. febr. 13. 08:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!