Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki nagyon jól tanul, okos, van lehetősége továbbtanulni, viszont ezek ellenére is csak egy eladói képzést akar elvégezni?

Figyelt kérdés
Azért, mert még fogalma sincs, hogy mit akar később dolgozni. Vagy jobb az, ha elvégez egy szakot, amit később mondjuk megbán és félbeszakít?

2019. febr. 15. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Az a véleményem, hogy 2x is gondolja meg, mert később, amikor már tudja mit szeretne, sokkal nehezebb lesz munka mellett tanulni. Inkább sodródjon az árral, még lehet jó is kisül belőle, mintsem félbehagyjon mindent egy "eladói képzésért"
2019. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%

Nem feltétlen jó döntés, bár nincs is jobb ötletem jelenleg.


Hátránya:

Az eladói "könnyen helyettesíthető" munka, nem egy biztos karrier; ha elbocsátják, megszűnik a cég, esetleg válság van, lehet, hogy nem a legegyszerűbb lesz ezzel elhelyezkedni; új munkahelyet találni. Nem egy speciális szaktudást épít fel az ember, ami miatt aztán szükség lesz rá, nemhogy ő keres, hanem a cégek keresik őt. Hú, remélem érthető, nem akarok bántó dolgot írni, nem tudom, a lényeget sikerült-e átadnom.

Ezen felül monoton is - báááár, nem tudom, egy hobbiboltban vagy egy elektronikai boltban valamelyik osztályon, lehet, hogy nem is annyira rossz. :)


Viszont később, munka mellett, ha az ember új kihívást szeretne, tanulni, fejlődni, előrelépést szeretne, akkor jóval nehezebb lesz átképeznie magát.

Ugyanez a büfészakokkal is. Az ember korrigálhatja a rossz döntését - később, munka mellett. Én például programozni tanulok, most, péntek este is azért kezdtem csak netezni, mert épp utánanéztem valaminek, és ha már itt vagyok, 5 perc szünet...



Előnye

viszont... végezzen el az ember valamit csak kényszerből, amit nem szeret? Ráadásul egy jó egyetem bitang nehéz, azt elvégezni kényszerből...

Idő, esetleg sok pénz is...

Akkor már... levelezőin is lehet, később, amikor az ember már biztos a dolgában. Bár sok jó szakból nincs levelezői.

Ugyanakkor az eladói elvégzése se jelenti azt, hogy dolgozni kell X évet majd úgy tanulni. Mire elvégzi az ember, megjöhet az ihlet, hogy melyik egyetemi szak lenne jó.

2019. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%

Mennyi idős

a csaj ?

2019. febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
6%

Most fog

érettségizni ?

2019. febr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

"Nem egy speciális szaktudást épít fel az ember, ami miatt aztán szükség lesz rá, nemhogy ő keres, hanem a cégek keresik őt."


Ilyen szaktudása még a diplomások közül is kevesebb mint 1%-nak van. Nehogy azt higgye már bárki, hogy pár top szakértőn és évtizedes tapasztatú fejlesztőn kívül bárkit is keresnek a cégek. Van pár ismert arc egy szakterületen akit keresnek, és van több ezer vagy tízezer, aki meg megy a munka után.

2019. febr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nagyon jól tanul, okos"

Lehet csak tud magolni, ami a legtöbb egyetemi szakhoz alapvető szükséglet, mivel sok a töltelék tárgy meg a bullshit. Mo nem gyakorlatorientált, szinte meg van lőve az, aki képtelen magolni. Na meg ha beesik némi gyakorlat- attól se dobjunk hátast.


Az OKJ na meg a másik fele. Nagyon függ, hogy milyen képzésre/suliba megy az ember. Ha sulisra megy, van esély arra, hogy 2 évet gyakorlatilag középsulisként él át, mehet a lógás a hülyülés stb... Az a nagy előnye, ha elvégzed: szakmunkás bérezést megkapod, ha olyan helyre mész el dolgozni.


Amúgy meg már túl kéne a társadalomnak lendülnie ezen: a diploma nem egyenlő az okos emberrel. Majd, ahogy elkezdez élni (kilépsz a felnőtt világba), na majd te is megtapasztalod ezt. Nekem van olyan haverom, aki most fog végezni az egyetemen- de egy mosást nem tud elindítani, és a világszemlélete olyan, mint egy 5 éves gyereknek.


Továbbá, azt se lehet tudni, milyen magánügyi problémái vannak, lehet válságban van (vagy a családja) pénzügyileg, kapcsolatilag, esetleg lelkileg.


A mi középiskolánknak volt OKJ folytatása, az egyik tanárom megmondta: ugródeszkának kiváló és kényelmes megoldás. 2 osztálytársam is félbehagyta a képzést, mert sikerült eldönteniük mit akarnak, és elmentek egyetemre. (A suli közben meg lerakták a nyelvvizsgát, az egyik pluszba a jogsit).


Konkrétan a véleményem: tegye azt, amit szeretne. Menjen el rá, ha ingyenes képzésre megy, sok mindent nem fog veszteni. Majd figyeld meg, hirtelenjében rá fog jönni mit akar csinálni, amikor berakják gyakorlatozni egy CBA-ba rothadó zöldségekkel teli ládákat/rekeszeket pakolni, és klotyót tisztítani. De ne aggódj, a cukrászok gyakorlata se habosabb, a média és fotós szakon lévőknek meg ki van adva, hogy töltsd le magadnak a Photoshoppot mert nincs pénze licenszre a sulinak :)- és igen, ilyen létezik, nem kamu.


(Zárójelesen: az élet tele van megbánással, nem lehet örökké megóvni senkit se ettől, vagy tanulsz belőle vagy szenvedsz tőle, de ez már csak is a te döntésed)

2019. febr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is találkoztam már ilyennel. Alacsony önértékelés, önbizalomhiány állnak a jelenség mögött, esetleg félelem a túlzott versenytől (kapitalizmustól...) Jómagam egyetemista vagyok, elég jó jegyeim vannak, mégis úgy érzem nem vagyok idevaló, bizonytalan vagyok, fogom-e vinni valamire egyáltalán. A jegyeink nem határoznak meg minket, ahogy a diplománk sem, mégis elengedhetetlen a boldoguláshoz. Hacsak nem kezdez valami nagyon jól menő vállalkozásba.
2019. febr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt csinál amit akar. A saját életéről ő dönt.

Természetesen célszerű kihasználni a lehetőségeit ha már egyszer van annyira okos és kitartó, hogy el tudjon végezni egy egyetemet.

2019. febr. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!