Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Manapság is olyan nagy "érték"...

Manapság is olyan nagy "érték" egy munkahely?

Figyelt kérdés
Gondolok arra hogy ma is az van mint régen hogy mindenki körömmel kapaszkodik egy álláshoz és örül hogy van munkája és bármit megtesz a főnöknek és tűri a nagyobb szivatásokat is csak hogy legyen munkája vagy ez már egyáltalán nem így van mert tényleg nagy a munkaerőhiány illetve most már nem igaz az az állítás hogy mindenki pótolható és ezért sokkal szabadabban lehet élni egy munkahelyen mert legtöbbször ha elveszted a munkád viszonylag könnyebben találsz munkát.
2019. febr. 17. 00:52
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Legfeljebb a fiatalok engedhetik meg maguknak, hogy válogassanak a munkahelyek között. De ha valaki önálló, vagy családfenntartó, az már nem gondolkodhat úgy.
2019. febr. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Hogy régen mi volt azt nem tudom de manapság az biztos hogy ha munkabérért kell dolgoznod az csak egy szükséges rossz...
2019. febr. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Vannak olyan települések, ahol az ember nem vállogathat és nem teheti meg, hogy 60 km-re arrébb vállaljon munkát. Egy családos ember előbb megtalálja az új munkahelyet és csak utána hagyja ott a régit, ez lenne a normális és ésszerű.

Ha nincs munkád miből fizeted a számlákat és miből eszel?

Nem olyan könnyű csak úgy munkát találni, főleg ha olyan településen élsz, ahol kevés a lehetőség, és nincs a végzettségednek megfelelő munka.

2019. febr. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Én azt mondom a munkahely is hasonló mint a párkeresés, párkapcsolat.


Van aki foggal-körömmel ragaszkodik, mert tudja, hogy nélküle hosszú "egyedüllét" jönne. Más meg szakít és holnaptól új párja van.

2019. febr. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem még a vízfej, Budapest környékén is csak bizonyos területeken van hiány (jó, ott tényleg nagy).


De ha valaki például büfédiplomával, csupán egy idegennyelv ismeretével bekerül egy aránylag elviselhető munkahelyre (ha irodai adatrögzítés, az a csúcsa), akkor hiába vannak negatívumok is, hiába könnyen helyettesíthető biorobot munkája van, amit nagyon un, hiába nem jön ki pár kollégával: jobban teszi, ha marad.

Válthat, de legalább ugyanolyan rosszra, kisebb fizetéssel.

Meg végülis műszakos gyári munkát is könnyen találni állítólag, de a jobb munkákat meg kell becsülni.


Egyébként azokat nem értem, akik a semmire felmondanak az első 2 nehézség után. Ha nagynehezen félre is tettek mondjuk 400 ezer forintot, ilyenkor bármi történhet és csontra lefogy. És akkor? Meg nem sajnálják a pénzüket erre?


Egyébként is a következő válságig lesz ez így - a csapból is az folyik (érvekkel alátámasztva), hogy érkezik.

Én például programozni tanulok autodidakta módon és OKJ-n, de ha közben beüt a válság, akkor nekem annyi, az egész felesleges idő- és pénzpazarlás volt hobbik és szociális élet helyett.



Ez a válasz 0%-ban hasznosnak tűnik.

2019. febr. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Abszolút régió függő. Ahol kevés a munkahely, ott még a mai napig is visszaélnek ezzel a munkáltatók és úgy viselkednek, mint 10 éve a válság idején. Az ilyen helyeken túlóráztatják ingyen a dolgozókat a bruttó 160-as fizetés mellett. Itt maradnak az emberek, mert egyszerűen nem tudnak máshová menni.

A fejlettebb régióban viszont már nettó 15-20 ezerrel többért, vagy jobb műszakbeosztásért is lépnek az emberek. Az tévedés, hogy a családos ember, vagy az 50 fölötti nem megy másik munkahelyre. Sok gyár még a felmondási időt is megvárja, csak jöjjön a normális munkaerő. A fejlettebb régiókban hiányzik az értelmes fiatal munkaerő a gyárakból. Környékünkön egy kis falusi iskolából egy 8-os jelentkezett asztalos szakmára, a többi fiú mind pincér-felszolgálóra ment, mert nem akarnak üzemben dolgozni, hanem Németországban gondolkodnak. Ezek a gyerekek nem tudják, milyen nehéz a vendéglátás, de az igen, hogy nem elég nekik a panellakás, meg a 15 éves fiatpuntó.

2019. febr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én azt látom, hogy a fiatalok nagyon könnyen ugrálnak, mert secperc alatt elkelnek a piacon.Továbbá, az is, akit eltart a férje.


Akik féltik az állásukat: a 45 felettiek, az egyedülállók, a nem hiányszakmában dolgozók, mert nekik még Bpen is félév-1 év, mire találnak állást. Főleg, ha a 3 konstelláció együtt áll fenn.

2019. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tényleg le lett pontozva a válaszom, fájdalmas az igazság.

Amúgy nemsokára jön az új válság, akkor majd meglátjátok.

2019. febr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!