Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van Magyarországon, ahol...

Van Magyarországon, ahol kifizetik a túlórát?

Figyelt kérdés
A nemrégi törvénymódosítás kapcsán figyeltem meg, hogy mennyien beszélnek a túlóráról, mint keresetkiegészítésről, számomra eddig teljesen idegen volt ez az ötlet. Nálunk a főnök rendszeresen szokott megbeszéléseket szervezni hat-hét fele, sokan szombaton is bemegyünk, hónap végén mégis csak 160 jön.
2019. febr. 17. 09:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kifizetik. Igaz hogy sokat kellett harcolni érte, de pár éve már evidencia hogy valami jár érte ha többet kell bent lenni.
2019. febr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
nálunk fizetik. igaz itt csak önkéntes túlóra van. .gyárról beszélünk , de sok vállalkozásnál korrektebb
2019. febr. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Multiban dolgozom, nálunk fizetik. Túlóra nélkül 220 környékén keresek, viszont volt már, hogy végigdolgoztam egy hónapot szünet nélkül. ( 2 szombat DE, 2 szombat DU, 1 vasárnap DE és egy vasárnap ÉJ. Egy hónap megállás nélkül 3 műszakban. 340-et utaltak végül.
2019. febr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 évet húztam le olyan helyen ahol soha egy fillért se fizettek senkinek túlórára. Megmondták ez van, akinek nem tetszik majd elmegy.

Annak rendje és módja szerint csődbe is ment a hely elfogytak az emberek újat nem tudtak felvenni mert a kuyta se jött mér ide ezért a pénzért, de 10 évet kellett várni rá.

Sokáig húzták még ilyen hozzáállással is.


A mostani helyemen nincs túlóra.

2019. febr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kérdés, kifizetik. Hétvégén duplán.
2019. febr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nálunk soha (irodai munka, könyvelés). Amikor szóltunk, azt mondta a főnök, hogy nem munkaidő van, hanem munkakör van. Persze ez a könyvelőiroda rendszeresen túlvállalta magát, több dolgozót nem akartak felvenni, természetes volt a napi 10-12 óra munka, és záráskor hét végén is. (Ez nem most volt, 90-es években, én akkor úgy tudtam, hogy eleve túlórát csak fizikai munkakörben fizetnek).

Most már nem érint, szabadúszó vagyok. (Viszont érdekelne tényleg, máshol hogy van mostanában.)

2019. febr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"nem munkaidő van, hanem munkakör"



Na szép. Nálunk meg azt mondták ne az órát nézzük hanem a feladatot....

2019. febr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is kifizetik
2019. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem fizetik, maximum kiadják csúszóba ha összegyűlik annyi. Éppen ezért egy percet sem túlórázok. Ha lejár a munkaidő lehúzom a kártyám, oszt' a viszontlátásra.
2019. febr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

Vállalkozás korrektebb lenne - kétlem.

Nagyon sok vállalkozást látok, ahol pont nem a korrektségről szól a dolog. Ellenben minden gyárban rendesen fizetik a túlórát.

2019. febr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!