Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valakinek van diplomája -...

Ha valakinek van diplomája - akármilyen végzettségű - az előnyt jelent a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

2019. febr. 19. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. febr. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eddig nem érzem, hogy előnyt jelentene. Az egyetemem hozott egy olyan döntést, hogy kötelezővé tesznek minden előadást, ezzel lényegesen megnehezítve az egyetem melletti munkavállalást. Szóval inkább azon voltam, hogy minél előbb sikerüljön befejeznem a tanulmányaimat.


Erre most az fogad mindenhol, hogy elégedetlenek a szakmai tapasztalatommal, mert sokak szerint a pályakezdőnek is már 1-3 év munkatapasztalattal kéne rendelkeznie a szakmában.

2019. febr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen. Magasabb bérkategóriát jelent. Ha nem olyan helyet pályázik meg a diplomás, ahova kifejezetten kell az a bizonyos diploma, akkor inkább hátrány. Egy alacsonyabb képzettségű embert aki ugyanúgy el tudja látni adott feladatot, előbb veszik fel. Olcsóbban jön ki a cég.

Én legalábbis így tudom, és miután elvégeztem egy okjs képzést, változott a feor számom is, több pénz kapok, tudtommal ugyanazért a beosztásért. De most nem állok neki elő kotorni a szerződéseimet.

2019. febr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!