Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek milyen gyárban...

Szerintetek milyen gyárban dolgozni, betanított melósként? (Operátor)

Figyelt kérdés

Én 4 éve csinálom, és már cikinek érzem. Egyszerűen semilyen előrelépési lehetőségem sincs.

A fizu isten igazából nem olyan rossz ahhoz képest, hogy betanított munka van, de a 4 műszakozás kikészít már.


Az elmúlt fél évben érzem egyre cikibbnek. Főleg, hogy sok ismerősöm ez idő alatt lediplomázott. Valahogy olyan csődtömegnek érzem magam.


Ti hogy bírjátok gyárban?

Váltottatok?

Hova mentetek?



2019. febr. 20. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Èn meós vagyok- de így is kellemetlen.. most majd egy műszakba vesznek vissza,mert közbe szültem,így jobb lesz- de tanulok még valamit majd,mert az eredeti szakmámban nem tudtam elhelyezkedni. A gondom az- hogy fogalmam sincsen mit tanuljak- irodában nem tudom elképzelni az életemet.
2019. febr. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Én nem tudnám elképzelni, hogy ilyen helyen dolgozzak egész életemben. Cikinek nem ciki egyáltalán, de pár hónap is sok belőle. Minden elismerésem azoknak, akik évtizedekig bírják.

Érettségi után mentem, mellette tanulni nem tudtam volna, szóval inkább félretettem elég sok pénzt pár év alatt, és utána mentem továbbtanulni egy okj tanfolyamra, így hogy volt félretett pénzem, már ráértem jobb meló után keresgélni, amit a suli mellett is tudtam csinálni.

2019. febr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Én különböző okokból kisebb-nagyobb megszakításokkal majdnem 15 évig csináltam. A szervezetem végül feladta a harcot az örökös átállásokkal a 3 műszak és az iszonyatos stressz ellen. Most a rákkal küzdök, hogy élhessek még.

Ahogy tudsz, menekülj!

2019. febr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem ciki, hiszen te is tisztességes munkát végzel. Nem kell szégyellned magad amiatt, hogy az ismerőseid diplomát szereztek.

Viszont tény, hogy én nem tudnék évekig ilyen munkát végezni, kikészítene. Ahogy téged is kezd kikészíteni.

Gondold át, mit csinálnál szívesen, milyen körben lehetne nyugodtabb, boldogabb az életed. Nem kell feltétlenül diplomás munkában gondolkozni. Különféle szakképzéseken 1-2 éven belül új szakmád lehet, akár több is. Dolgozhatnál valami érdekesebb, motiválóbb munkakörben, 1 műszakban. Nem elérhetetlen. Csak szánj egy kis időt arra, hogy megismerd önmagad, az igényeidet, tájékozódj a lehetőségekről, olvass utána szakmáknak, hogy melyik tetszene.

2019. febr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem ciki az, hogy gyári munkás vagy. Alapvetően a munka nem ciki.

Viszont az ciki, hogy szerinted gáz, és nem nagyon akarsz tenni semmit ez ellen, legalábbis nem írtál semmit sem ezzel kapcsolatban. Attól, hogy sajnáltatod magad, jobb nem lesz.

Tanulni kell valamit, képezni magadat.


Én 3 évig dolgoztam gyárban, 3 műszakban. Előtte 2 másik helyen diák melón. Szóval azért bele láttam abba, hogy mi folyik egy gyárban.


Gyakorialtilag előnye nem nagyon van, csak hátránya.


Semennyire sem vagy értékes munkaerő,gyakorlatilag egy erőforrásként tekintenek rád. Ez betudható annak, hogy a végzett MUNKAFOLYAMATOT akárki el tudja végezni.

Semilyen megbecsülést nem kapsz. Ha nem tetszik mehetsz máshova, majd vesznek fel valakit a helyedre.


Gyakorlatilag nulla előrelépési lehetőség van. Ehhez nincs mit hozzáfűzni, gyári melósok 99%-a soha nem fog feljebb jutni (végzettség hiányában nem is tud hova)


Műszakozás. Egészségtelen, embertelen. Számos kutatás bizonyította már, hogy az éjszakai munka NAGYON káros.


Monoton, agyatlan, 1 bites munka. Gyakorlatilag semmilyen felelősséged nincs, semmiben nem kell döntést hoznod. Kb. egy kisgyerekként tekintenek rád, akinek adott egyetlen folyamat, amit el kell végezni. Nem tudod jól csinálni, vagy rosszul.


Emberek. Nagy általánosságban igénytelenebb proli emberekkel van tele a gyár. Ahol én voltam ott általános téma a barátok közt, a való világ volt. Fikázni kellett a nyomorék mérnököt aki 3x annyit keres, meg az irodistákat, meg a főnököket. Meg úgy mindenkit, aki releváns tudással rendelkezik. Ha őket nem, akkor egymást.

Undorodtam az emberektől ott. óriási különbség van egy 8 általános banda, meg egy érettségizett/diplomázott közösség között. Minden téren.



Életem legjobb döntése volt, hogy elmentem onnan, és tovább tanultam inkább.

Most pénzügyi szektorban dolgozok, kötetlen/rugalmas beosztásban.

Vagyok valaki, megbecsülik a munkámat. 1,5-2x annyit keresek. Sokszorosan jobb munkát végzek, sokkal jobb körülmények között.

Össze sem lehet hasonlítani. Komolyan annyira örülök, hogy anno elmentem onnan.


Szvsz.

Nem ciki, csak akkor ne is panaszkodj miatta. Csődtömeg akkora leszel, amikor 40 évesen is ott vagy, ugyanúgy operátorként, aztán kijönnek az egészségügyi gondok is 20 év műszakozás miatt.

2019. febr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az a baj engem valahogy nem érdekelt soha semmi.

Anno amikor elkezdtem a középiskolát sokan már 9.ben tudták, hogy tovább fognak tanulni, azt is, hogy hol és mit. Nagy részének sikerült is.


Én meg csak így voltam.

Egyszerűen nem tudom mi érdekelne.


Viszont a folyamatos műszakozás kikészít, zombi vagyok. Meg jó lenne valami jó munkát mondani, ha mondjuk egy csaj megkérdezi, hogy hol dolgozok. Nem azt, hogy operátor vagyok.

2019. febr. 20. 11:36
 7/8 Metionin ***** válasza:
86%
Hát én toltam évekig éjszakában diákként és eléggé gyárfüggő volt a dolog. Volt ahol látszott hogy megbecsülik a dolgozókat, de volt ahol állandó feszültség, balhé volt mert vagy a fizetéssel, vagy a beosztással vagy csak simán az emberi kommunikációval volt baj. A 4 műszak hosszú távon tényleg rossz. Érdemes lenne olyan gyárat keresned, ahol ritkábban váltanak műszakot (havonta váltani kevésbé para mint hetenete forogni) és ahol lehet előrelépni, pl. tanfolyamot végezni. Közben nézegethetsz esti szakmákat is, hátha egyszer csak találsz olyat, ami érdekel. Azzal meg ne foglalkozz hogy más hol tart, a gyári munka is munka és becsülendő. Ahol én melóztam, többen dolgoztak diplomával is mert máshol nem kaptak állást. Nem a papír határozza meg az embert.
2019. febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
Targoncás vizsgával még a raktárba is jobb. Nem kell nyomnod a darabszámot.
2019. febr. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!