Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelme van a 8 órás...

Mi értelme van a 8 órás munkanapnak?

Figyelt kérdés
Jelenleg ott tartok, hogy semmi értelmét nem látom. Termelésbe igen, amikor a darabszám adott időn belül gyártódik le, több idő több darab több profit. Viszont irodában, vagy más munkakörben, ahol elvégzendő feladatok vannak mi értelme van? Többször volt az, hogy ahelyett , hogy csinálhatnék valami értelmeset otthon, üljek bent, mert nincs meg a 8 óra. Az összes munkámmal végezve, gyenge szezonnál. Mi ez a berögzült hülyeség? És mind ez felügyelve van kiléptető, beléptető rendszerrel. Ha a munkámra nincs panasz, elvégzem időre, sőt még plussz is belefér, mi értelme 8 óra 20 percet gubbasztani egy munkahelyen? Teljesen demoralizáló.

2019. febr. 20. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Igen, téged munkaidőkeretben kellene foglalkoztatni. Ilyenkor csak 4-6 órát kellene bent lenned, ha meg felpörögnek a dolgok, akkor 10-12 órát.
2019. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Erre megoldás a rugalmas munkaidő. Többnyire 6 órat ülök bent, de ha van sürgős feladat, akkor akár 14et is.
2019. febr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem is rugalmas a munkaidőkeretem, de sajnos hó végére kell az a 160 óra ha fene fenét eszik is. Nyilván van amikor pluszba jön ki a hónap, de van, hogy minuszba. Értelme? Nincs sajnos. Az hogy a cégnél mennyi a munka, az se rajtam múlik sajnos
2019. febr. 20. 13:31
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
A napi 8 órás munkát nevezik bérrabszolgaságnak, amikor az időt fizetik, nem az eredményt.
2019. febr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

inkább örülj, hogy nem kell 8 órát végigpörögni.

én is dolgoztam ilyen munkabeosztásban, hogy 7:50-16:20-ig és valóban ez volt a legrosszabb. semmit ügyet nem tudtam elintézni, reggel azért időben fel kellett kelni és szinte este volt, mire hazaértem.

Nekem a végén már depressziós hajlamaim lettek szinte, mert úgy éreztem, egész napom a cégnél töltöm.

A min. 160-172 órát mindenkinek le kell dolgozni, így ferr a többiekre nézve. Az a te hibád, ha ezt az időt nem tudod megfelelően beosztani. Én pl szoktam letölteni könyveket, felrakom gépre és úgy csinálnék,mintha dolgoznék, de közben olvasok, vagy nyelvet tanulok.

2019. febr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

" úgy csinálnék,mintha dolgoznék, de közben olvasok, vagy nyelvet tanulok."


Sajnos az én munkahelyemen is ilyen munkakerülő férgek vannak!

2019. febr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A bèrrabszolgasággal egyetèrtek.. Hülyesèg. Ès tènyleg a hasznos időt elveszik az embertől, meg a hülye kaja szünetet is le kell dolgozni ( legnagyobb .... nak tartom, mintha ezekhez a bèrekhez nem fèrne el egy ajándèk kaja szünet.. ) Remèlem lesz eszem meg tőkèm egy vállalkozást nyitni...
2019. febr. 20. 17:08
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Ezért jó amúgy a napibér :)

Tudok olyan gépkezelőt aki ha bemegy akár 1 órára akkor máris megkapja az egész napi pénzét, bár olykor 12 órát is lenyomhat. Persze ehhez normális munkáltató kell meg egy hiányszakma, fillérbaszó KKV-oknál, ott biztos kapnál akár söprögetős munkát, ne hogy hamarabb lelépj.

2019. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is hülyeség, múlt nyáron voltam nyári munkában faiparban. Faipari vállalat, ajtók, ablakok gyártása. Lényegében minden ilyen nem gépesített dolgot csináltam, csiszolni a szegélyléceket, kézzel javítani a festékhibákat, ablaküvegekről levenni a matricát, takarítás stb.

De a lényegi része, az, hogy odakerültem, csináltam a dolgokat, úgy totál normális tempoban, nem kapkodva, tényleg ahogy kényelmes volt.

Aztán többször mondták, hogy ne kapkodjak, osszam ezt be eddig meg addig, komolyan ez volt a legrosszabb, mert már kínomban sokszor nem tudtam mi a bánatot kezdjek magammal, volt, hogy a szegélyeken háromszor mentem végig vagy épp nekiálltam azzal szórakozni, hogy úgy húzzam le a szállítási matricát az üvegről, hogy ne sérüljön meg, csak, hogy lefoglaljam magam.


Sokkal jobb lett volna, ha előírják ezt kell a napra aztán kész, utána meg max meglesik, hogy rendben van-e megcsinálva, nem az, hogy ott vagyok, de a 8 óra olyan lassan telik, hogy megőrülök, mert egyszerűen nincs mit csinálni.

2019. febr. 21. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!