Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha ekkora munkaerőhiány van...

Ha ekkora munkaerőhiány van az országban akkor én miért nem találok még mindig munkát?

Figyelt kérdés
Lassan fél éve nem találok munkát.Mindennap hallom,hogy munkaerőhiány van.Igaz,nekem csak egy érettségim van.Szakmát nemtudok addig tanulni amíg nincs rá pénzem..

2019. febr. 20. 20:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon rossz helyen keresel, túl skat válogatsz. A boltokban ölnek az eladókért, kasszásokért.

Másik opció: ha ilyen helyeken is keresgélsz és behívnak tesztet írni, de utána nem keresnek, akkor rendre azon nem felelsz meg. A saját képességeid fejlesztése nem kerül semmibe.

2019. febr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%
Mert mit teszel érte???? Mehetsz gyárba segédoperátornak,vagy mekibe... itt nyavalyogsz 0 végzettséggel.AMúgy munkaügyis tanfolyamok februártol,márciustol is szoktak indulni.
2019. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
76%

Azért nem találsz, mert (tréfásan fogalmazva) a munkaadók olyan embert keresnek aki minimum a gyár összes alkalmazottja helyett képes dolgozni. A portástól az igazgatóig. Így csak egy fő után kell járulékokat és munkabért fizetni. Ilyen emberekből meg hiány van.

Például a Balatonon nyugati bérért sem találtak olyan szakácsot, aki egyben a mosogató, takarító, sőt még a pincér és a recepciós feladatait is ellátja egy személyben.


Én sem találtam jó ideje munkát. Ezért elhatároztam hogy a szülői háznál mezőgazdasággal (méh, gyümölcsöskert, haltenyésztés) foglalkozok a magam uraként. (Mivel valamit enni kell állás nélkül is). Erre egyből mindenki a segítségemre sietett, mert rájöttek hogy például a Starking alma vagy a valódi termelői méz vagy a hal milyen finom.

2019. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%

Mit szeretnél? Egy sima érettségi lassan már takaritonak sem elég.

Szerintem nem vagy még 25 akkor? Miért nem tanulsz? Van 2 ingyen szakmad nem sírni kell tenni érte de ha el is múltal 25 a munkaügyi halomra indítja ingyenes tanfolyamokat

2019. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Vannak ingyenes okj képzések is. Az enyém is ingyenes volt és keresett szakma is ráadásul. Csak utána kell járni a dolgoknak.
2019. febr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%

Nem mindegy, hogy az ország melyik felén keresel.


Budapesten elég nehéz elhinni, hogy vannak olyan részei az országnak, ahol csak egy munkáltató van.


Melyik megyéről/városról beszélünk?

2019. febr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

Ma voltam a saját munkanélkülimbe.....Akivel beszélgettem a mondani valója az volt hogy a nagy lófa*zt van munkaerőhiány...:D

Munkanélküli vagyok, de állandóan ugyan azok az állások jönnek fel újra- és újra....vagy 3 műszakosak vagy híresen tróger helyek. Meg akadnak amik tényleg nagyobb tudást igényelnek (mérnök, szakmák stb)

Több állásinterjú után látom hogy operátornak akár vagy segédmunkásnak is jelentkeznek vagy 30-40-en akár 1 szem állásra is...

2019. febr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
3-as erre jó példa a Lidl, meg a Penny ahol az emberek "mindenesek" eladó, árufeltöltő meg pénztáros is egyben
2019. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
14%
AKinek a munka büdös az sose fog találni.nem akarásnak szarás a vége.
2019. febr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Debrecen.
2019. febr. 20. 21:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!