Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan, aki a magas...

Van itt olyan, aki a magas képzettsége vagy intelligenciája/kreativitása ellenére unalmas, monoton, esetleg lenézett munkát végez?

Figyelt kérdés
Aki igen: szívesen váltana munkahelyet, vagy nem zavarja, hogy nem bontakozhat ki? Szabadidejében, hobbiban ki tudja élni magát?
2019. febr. 21. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
én hasonló vagyok, de a hobbimban kb bármit megtudok élni, sőt, szó szerint bármit
2019. febr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az IQm elvileg átlag feletti. De eddig nem láttam semmi előnyét sem hobbiban, sem munkában.
2019. febr. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ilyen munkahellyel kezdtem anno, egy SSC-ben voltam admin droid, ugyanazt a részfeladatot csináltam napi 9-10 órában. Eléggé szenvedtem tőle, úgy éreztem minden nap veszítek egy IQ pontot egy olyan munkával, amit egy jól betanított majom is el tud végezni, de kibírtam, mert maga a cég és a terület ugródeszkának nagyon jó volt, elindította a karrierem.
2019. febr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Inkább annyi, hogy diplomám van és azt kiegészítő szakmák + kreativitás + szorgalom, tenni akarás.


Intelligencia kevésbé, de a szorgalom, ha jókor, jóra használom, ki tudja pótolni. Ha elhamarkodottan, görcsösen, nem átgondolva vagy épp mások elvárásait teljesítendő használom a nagy szorgalmamat, nem segít, és a nem túl nagy IQ kerül előtérbe.



Szóval adatokat másolok, javítok, ellenőrzök napi 9 órában, SAP-CRM és Excel között. Maniális munkát kell elképzelni, függvény ritkán használható és akkor se engedik. :D


A teljes idegbaj határán állok.

A légkör se a legjobb ráadásul.


Igazából megpróbálhatok váltani, de az a baj, hogy nem hiszek én már semmiben.


A mérnök infó lenne jó estin (levelezőin nincs, csak estin), csak... De... Csak... Hogyan...



Amúgy le nem néznek, sőt, sok barátom tölt árut, takarít, kasszázik és ők irigyelnek, amit meg is értek.

Inkább monoton. Eszeveszettül kell kncentrálni, de nagyon monoton, nem köt le. Néha horrorisztikusan rosszul vagyok bent.

2019. febr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Igen igazából én is így vagyok vele, de próbálok időt keríteni a hobbijaimra.


Utolsó, igen sajnos az intelligens, nyitott emberek sokkal érzékenyebbek az ilyesmire, így sokkal könnyebben... hát... be is kattannak miatta. De kitartás, ne aggódj, biztos, hogy találsz egy jó megoldást. Ne hagyd, hogy kikészítsenek!

2019. febr. 21. 19:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs diplomám, sőt, érettségim sem, viszont amint látható, írástudó, intelligens ember vagyok.

Mivel ebben az országban csak a papír számít, így csak unalmas, szinten alulli, monoton munkák jutottak. Szívesen váltanék, de mire számíthatnék, ha az enyémnél magasabb végzettségűek is ott állnak a gyártó soron, vagy takarítanak, mert más éppen nem jut?! Vállalkozás lenne alegmegfelelőbb talán, de ahhoz meg kezdő tőke kellene. Valaha, amikor még nem dolgoztam, ezáltal nem voltam tele stresszel, még tudtam rendesen foglalkozni a hobbijaimmal, amiből van jópár, de most már örülök, ha nyugton leülhetek olvasni.

2019. febr. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, attól még, hogy valakinek nincs papírja róla, igenis lehet nagyon intelligens és kreatív elme. Én több egyetemre is jártam, hát ott annyi ostoba ember volt, hogy az nem igaz.
2019. febr. 22. 20:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyorsétteremben dolgozom, és gyűlölöm. A 'rszájú bunkó, kétszínű kollégák, és az idegbeteg, rém ostoba managerek miatt.


Nyilvánvalóak a problémák az egységben, amiről tud a felsőbb vezetés is, mégsem történik semmi javulás.


Minket, természetesen állandóan fenyegetnek a nem bejelentett céges ellenőrzésekkel, és, hogy mi lesz, ha sikertelen lesz az eredmény, amely persze csak a beosztottakat érinti, mert hát nyilván csak és kizárólag ők a hibásak, a felelős vezetőknek hajszáluk sem görbül.

2019. febr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!