Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az utazási időt bele lehetne...

Az utazási időt bele lehetne számolni a munkaidőbe?

Figyelt kérdés
Szerintetek lenne értelme egy olyan kezdeményezésnek, ami arra irányulna, hogy aki nagyon sokat utazik a munkába, az kapjon bizonyos kedvezményeket? Most nem az utazási költség támogatására gondolok, hanem azon felül, mondjuk nagyobb bruttó bért kapjon, mint aki közelebb lakik. Visszahívtak egy helyről, de mielőtt választ adtam volna, tegnap elmentem és lemértem az időt, amíg odaérek. Másfél órát kellene utaznom csak oda Budapesten belül, majd kezdődne a 8 órás műszak, majd megint ennyit hazafelé. Szerintem az utazási idő is részben kapcsolódik a munkaidőhöz, mivel a munka érdekében teszed meg azt a nagy távot. Persze most sokan fogják írni, hogy keressek közelebbi állást, de erre nincs mindig lehetőség. Mi a véleményetek? Lehetne indítani hasonló kezdeményezést vagy mindig csak olyan törvények születnek, amelyek a munkáltatókat és az államot védik?

2019. febr. 22. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

én 2-2 órát utazok, de ezt az időt hasznosítom

szerintem nincs értelme ezt beszámoltatni, költözz, keress mást ezek lesznek a javaslatok amik jogosak persze


de ismerek olyat ahol a munkáltatóval megtudta beszélni az illető ezt


én informatikus vagyok, én pl 1-1 nap otthonról dolgozhatok emiatt, mert megbeszéltem, a másik opció a felmondás lett volna és ezt nem akarta a cég

2019. febr. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Így nem vennék fel dolgozni azokat akik messziről járnak. Így is érvágás a cégeknek fizetni a helyközi bérletet, de a munkaerőhiány miatt kénytelenek. Ha ezek a hosszú utak munkaidőnek számítanának, az jobban fokozná a munkaerőhiányt, akkor meg már mindegy, hogy 5 órát dolgozik vagy semennyit.
2019. febr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem, mert akkor eleve kisebb eséllyel indulna az, aki messzebb lakik. Nyilván egy munkáltató sem hülye, ha 5 megfelelő ember jelentkezik egy állásra, akkor a közel lakót fogják választani.

Max. akkor működne, ha egy olyan pozícióra keresnek ember, ahova speciális tudás kell, nem sokan rendelkeznek vele, és így megéri többet fizetni neki. Mondjuk vannak is ilyenek, vezető pozíciók, de ott nem kell "blokkolnod" munkaidő elején, végén, mert jellemzően kötetlen munkaidősek, és a fizetéssel sincs gond.

2019. febr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg nem kéne beleszámolni. Így is szar annak, aki vidéki, mert nem akarnak bérletet fizetni, meg akkor még kapjon kedvezményt is? Ez belső feszültséghez vezet. Ha Pesten belül laksz, akkor meg ez van, városon belül vagy. Vagy keresel közelebbi munkahelyet, vagy közelebb költözöl vagy lenyeled a bék@t és hasznosan töltöd az időd.
2019. febr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Erre való az utazási költségtérítés meg a bérlet juttatás. Más kompenzáció nem lenne igazságos.
2019. febr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Most ebbe, hogy sikerült belelátni az államot?


Egyébként ez így hülyeség.

2019. febr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

"Most ebbe, hogy sikerült belelátni az államot?"


Mivel jelenleg törvény mondja ki, hogy az utazás nem munkaidő (Mt 86$ 3 bekezdés), valami köze van hozzá az államnak.


"vagy mindig csak olyan törvények születnek, amelyek a munkáltatókat és az államot védik?"


Egyáltalán nem.



A kérdező talán ha pizzát rendel, fizetne többet ugyanolyan pizzáért mert távolabbról hozták? Fizetne ugyanannyit a boltban a 2,8%-os tejért, mert távolabbról szállították? Nem hiszem.


Miért kellene azért több fizetést adni, mert adott embernek több pénzre van szüksége? Azért is több fizetést kellene adni valakinek mert többel tartozik valakinek? Én kapjak több fizetést mert többet eszek-és költök kajára mint a másik?

2019. febr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A munkába járás és munkából hazajutás miért kéne, hogy munkaidő legyen? Az, hogy én egy köpésre vagy a város másik végében lakom a munkahelyemtől, vagy hogy most éppen a metrófelújítás miatt napi félórát vesztek, de ha kész lesz, fél órát nyerek majd a mostani utazási időmhöz képest, nem befolyásolja a szakértelmemet. Ha mondjuk utazóügynök vagyok, az már más kategória, mert akkor a munkaidőmet nem egy irodában töltöm, hanem megyek ide-oda, akkor munkaidő.
2019. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!