Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mondtatok már fel valaha a...

Mondtatok már fel valaha a semmire? Hogy még nem volt új munka?

Figyelt kérdés

Eddig csak a végzettségemnek megfelelőt kerestem, az nem akadt.

Lehet, hogy másmilyet is kellett volna.


Mostanra teljesen elszakadt nálam a cérna.

Jelenleg hányingerem van és egész nap alig ettem, ma többször sírtam is.

Tegnap rosszul voltam a villamoson hazafelé.

Rendszeresen megy a hasam.


Idegileg kezdek teljesen rámenni.


Ha most elkezdem bárhova beadogatni, ami csak szóba jöhet, akkor is 1,5-2 hónap még.


2019. febr. 22. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Igen úgy 4 éve, azóta sincs új meló.
2019. febr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha meg tudsz élni valahogy, pl tartalékból, mondj fel míg nem késő. Ha tönkremész hiába lesz új munkahelyed.
2019. febr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Igen, igaz közmunkát. Azt hittem tényleg munkaerőhiány van, s ahogy teltek a hónapok rájöttem hogy ez nem igaz. Csak gyárakba mehetnék de nem azért tanultam hogy sori dolgozó legyek 3 műszakban :/ Na mindegy jön a tavasz és hátha szerencsém, lesz, kívánom neked is kérdező a szerencsét, mert az kell, nagyon is!
2019. febr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, volt olyan munkahelyem, amitől én is rosszul voltam, legszívesebben már 1. nap felmondtam volna, de nem mertem, mert féltem, hogy nem lesz más. Meg azt hittem, bennem van a hiba, hogy utálom. Rá két hétre találtam másik munkahelyet, azóta is ott dolgozom, ennek már egy éve. :)
2019. febr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, bár mi a férjem pénzéből is megélnénk. 60 nap a felmondási időm, még hátra van kb 50 de már megvan hova megyek.
2019. febr. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, csináltam ilyet, ráadásul próbaidőben egyik napról a másikra, tehát már másnaptól nem kaptam fizetést.

Nem tudom, neked milyen az anyagi helyzeted, körülményeid, én tudtam, hogy "megengedhetem magamnak" az azonnali felmondást új munkahely nélkül. Volt tartalékom, és olyan végzettségem/nyelvtudásom, amellyel biztosra tudtam, hogy hamarosan találni fogok új munkát (hiányszakma). Ráadásul akkor már együtt éltem közös kasszán a párommal, ő jól keresett, így tudtuk, hogy nem lesznek komoly gondjaink pár hónapnyi kimaradás miatt.

Szerencsére sikerült is hamar olyan munkát találnom, ami bevált.


Azt javaslom, ha neked sem okozna súlyos anyagi válságot, mondj fel mielőbb. Engem is kikészített az előző munkahelyem, pedig csak 2 hónapot töltöttem ott... borzalmas volt, minden reggel gyomorgörcs, az ott töltött 8 órát pedig legalább a duplájának éreztem.


Nekem az adta meg a végső lökést, amikor egyik reggel munkába menet egyszerűen elsírtam magam az utcán, ott álltam egy helyben és nem tudtam egy lépést sem megtenni előre, annyira undorodtam a gondolattól, hogy be kelljen mennem. Aznapra beteget jelentettem, szabit kértem, majd átgondoltam a dolgot, átbeszéltem a párommal és úgy döntöttünk, nem ér ez annyit, hogy tönkremenjek miatta. Másnap reggel a felmondásommal mentem be. Nem volt jó érzés, de utána nagy megkönnyebbülés volt, hogy szabad vagyok.


Sokkal jobban érzem magam azóta az új munkahelyen, pedig kevesebbet keresek.

2019. febr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, ha itt maradok, rámegyek, de akár már 2 hónap alatt.

Az a baj, hogy az életben mindent a végsőkig húzok: rossz párkapcsolat, borzalmas lakótárs tűrése és most a rossz munkahely.

Csak az első pár hónapban voltam jól meg, életem első munkahelye, minden ismeretlen, új és sok az infó.

Aztán egyre rosszabbul bírtam.

Most pedig néhány konkrét körülmény is romlik.

Már tavaly tavasszal nagyon le akartam lépni. Hosszú, több tényezős, hogy miért vagyok mégis itt, de már nem bírom.


Sírtam már én is miatta.

2019. febr. 25. 15:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bár ebben egy igazi tankönyvi pánikroham is közrejátszott - pontosabban ez adta meg a végső lökést. Sima dohánybolti eladó voltam, de az évek alatt annyi szemétséget, köcsögséget, színtiszta tömény rosszindulatot kaptam (hiszen egy eladóval mindent szabad), hogy az egyiknél szabályosan rosszul lettem - szapora szívdobogás, légszomj, a végtagjaim lebénultak, beszédközpont off, a mozgásképtelenség miatti pánik, halálfélelem, stb... ne várd ki!
2019. febr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na, ma megtörtént.

De hamarosan megyek állásinterjúra is és ezer helyre beadtam már most

2019. febr. 26. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!