Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindig zavarba hoznak a...

Mindig zavarba hoznak a kollégáim és már nagyon nehezen viselem. Mit tudnék tenni ellene?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 22 éves pályakezdő lány vagyok, nemrég kezdtem el dolgozni az új munkahelyemen. Alapjáraton elég önbizalomhiányos vagyok, rossz tulajdonságom, hogy még a legértelmetlenebb helyzetekben is durván elpirulok, szinte bármitől. Na most, igen sok a férfi kollégám, akik kezdetek óta nem sajnálják a megjegyzéseiket tőlem. Van, hogy ha az egyik megjelenik, már érzem, hogy kezdek zavarba jönni, el kell fordulnom stb. Elképesztően sokan bepróbálkoztak már, ami persze sok kellemetlen helyzetet és elutasítást szült, aki meg foglalt és nem akar tőlem semmit, az sem kímél a szexuális tartalmú poénoktól/megjegyzésektől. Szerintetek mi miatt csinálják ezt velem? A korom, külsőm, esetleg “cukiságom” miatt? Az is eszembe jutott, hogy azért csinálják, mert látják hogy úgymond sérülékeny vagyok a pirulások miatt, de azzal meg nem nagyon tudok mit kezdeni. El kéne jutnom arra a pontra, hogy nem ingatnak meg, nem hoznak zavarba. Hogy eddzem meg magam ehhez? A válaszokat előre is köszönöm! :)

2019. febr. 24. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Én sürgősen új munkahelyet keresnék, nem normális a szexuális zaklatás a melóhelyen, mert ez az. Az USAban a gatyát is leperelhetnéd ezekről a parasztokról. Amúgy érzik, hogy megtehetik, nem állsz ki magadért, védtelen vagy.
2019. febr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Lenulláznám őket. Egyesével. Hangosan. KB harmadik után megszűnne a probléma. Például : mi ketten? Na ne bohóckodj! Vagy néztél ma már tükörbe? Nem is értem hogy gondoltad. Vagy azt mondod, hogy nagyon kis fütyi vagy te hozzám. Vagy ha azt mondanám, hogy na induljunk, leszegett fejjel mennél a férfi wcbe matyizni kifogásokat motyogva. Jól beletaposni az önérzetbe. És probléma nincs több. Hidd el. Amúgy férfi vagyok.
2019. febr. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális világban nem neked kéne alkalmazkodnod, hanem nekik kéne rohadt gyorsan befejezni a zaklatást. Szólj nekik, hogy álljanak le, és ha folytatják tovább, akkor szólj a főnöknek. Olvass utána a jogban, akár utalhatsz is rá, hogy ezért be is perelhetnéd őket.


Én tuti elmagyaráznám nekik, nem is túl finoman, hogy hogyan kell viselkedni egy munkahelyen. De ez nem várható el mindenkitől, egy csomóan egyszerűen túl félénkek/fiatalok/tapasztalatlanok ehhez, és ez is teljesen rendben van! Ami nincs rendben, az a bunkóság!

2019. febr. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Pont azzért teszik, mert látják veled megtehetik. Pontosan tudják, hogy te nem fogsz visszaszólni.
2019. febr. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Fordítsd ellenük a mondtataikat "visszanyal a fagyi" szituval.


Sőt a gerinctelenebbeket meg is alázhatod, ha megnyugszol s összeszeded szavaidat.


Egy idő után belejössz s úgy lepattintod őket, mint a feléd repülő labdát a földnek.


Vagy értelmesebb munka/munkakör.


Nekem is így kezdődött a nagybetűs élet, aljanép közt kellett elviselni pár hónapot, de nem hagytam magam.

Idővel pedig haladtam saját vállalkozásomban, ahova 2 barátomat bevettem - jobb hangulat, senki nem dirigál, nem kell olyan embereket eltűrni kiknek a mentalitási szintje a béka segge alatt.

Idő beosztás nincs, csak annyi, hogy az adott megrendelések legyenek meg s onnan pihi/család.


Törekedj a jobbra s idővel hagyd hátra azokat ott ahol vannak, kik haladni nem tudnak/tudtak az életben.

(gondolom nálad is van 30-65 éves emberek)


A pasik zöme hűtlen, nőkre tapadó alpári po:cs...


Engem így is meg-megtalál valami degenerált pasi pl boltba menet stb.

Lassan 30leszek, de kinézek max 18-nak s azt hiszik a kicsi kislány szótlanul tűrni fog 😂 dehogy, vannak olyanok kiket a sárga földig pár mondattal le kell alázni, mert egy alap illemet se tud embertársa fele betartani.

2019. febr. 25. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Igen, nem tudsz mit csinálni, meg kell őket alázni bárhogy. Én pont ezért megyek olyan helyre dolgozni vagyis mennék ahol nincsenek nők, engem zavar ha ilyet hallok és ilyen módon bántják a nőket, mert az iéyen "férfiakat" biztosan megverném, ahol meg csak mi skacok dolgozunk max. van 5 mesztelelen hölgy poszter, és nincs kin kiélni magukat.


24/f

2019. febr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Na ezért nem értem sose a nöket akik panaszkodnak hogy milyen rossz nök között dolgozni. Férfiak között még rosszabb egy csinos nönek ha az nem egy ribi. Jobb lenne neked egy olyan munkahely ahol inkàbb nökkel dolgoznàl együtt.
2019. febr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Ha pirulva is, de megpróbálok a sarkamra állni és visszaszólni/leépíteni az embereket. Magát a munkahelyet nagyon szeretem (leszámítva a fenti nagy problémát), és mivel igen nívós, elismert cég világszerte, örülhetek, hogy bekerülhettem, nehéz szívvel váltanék. A legrosszabb, hogy ezek a kollégák ráadásul baromi intelligensek, magasfokú végzettséggel, pont belőlük nem nézném ki ezt a viselkedést. Szóval ez nem is az “aljanép” kategória, sajnos így még elszomorítóbb, hogy erre képesek.
2019. febr. 25. 14:08
 9/9 Trogdor ***** válasza:

Egy fiatal csinos nőnek mindig nehéz kezdetben olyan munkahelyen, ahol sok férfi is van, mert köztudottan nem tudnak viselkedni ilyen téren. Ha látják egy Nő-n , hogy tartása van és határozott, nem igen piszkálják . Lehet Neked is erre van szükséged, hogy megtanuld távolságtartóan kezelni az ilyesféle kellemetlen alakokat/helyzeteket.

Kitartást, semmiképp ne hagyd, hogy tiszteletlenek legyenek Veled.

2019. febr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!