Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bölcsész végzettséggel mennyir...

Bölcsész végzettséggel mennyire nehéz elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Nyelvszakos alap diplomával (BA), több idegennyelv felsőfokú ismeretével (angol, német, orosz, svéd, cseh, szlovák) milyen munkakörben lehetséges elhelyezkedni?
2019. febr. 25. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Call center, recepció, ügyfélszolgálat, multinál ügyintéző, ilyenek.

Nagy dolgokra (nagy pénzre) nem kell számítani, mert ez a végzettség nagyon nem specifikus. Manapság pl. már tolmácsokat se igen keresnek, csak szaktolmácsokat vagy szakfordítókat.

Javasolnám, hogy specializálódj valamire, vagy tanulj ki mellé szakmát, mert ez így sajnos nem sokat ér.

Nekem is ez a végzettségem és nagyjából ezeket a nyelveket beszélem. Én feladtam egy idő után az itthoni munkát.

2019. febr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Ezek csak nyelvek és nem egy szakma vagy speciális tudás. Dicséretes ennyi nyeltudás (feltéve ha valóban jól beszéli vkj mindegyiket), mert ismerek jó pár embert akinek papírja van róla, de elég gyenge a valós nyelvtudása és a kiejtése.
2019. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

#2 Nekem tényleg jól mennek ezek. Nem véletlenül választottam a felsőfokú tanulmányaim tárgyának.

Viszont amit írtam, az is igaz. Le lehet pontozni, de attól még így van. Ez így nem sokat ér.

2019. febr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Eléggé.


Én nem tudtam elhelyezkedni a nyelvszakos BA diplomámmal.

2019. febr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
MCDonalds-ban könnyű... am nem alaptalanok ezek róluk, hogy olyan diploma ami csak papírnak jó.
2019. febr. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 Ez így nem igaz azért. Nagyon sokféle munkakörben el lehet vele helyezkedni. Más kérdés, hogy mennyi pénzért, illetve, hogy az az illetőnek megfelel-e, boldoggá teszi-e. Én pl. meglehetősen lélekrombolónak tartottam a mindennapi irodában ücsörgést a fordítandó dokumentumok felett. Nem volt benne semmi kihívás, sikerélmény. De kinek mi.

Nem érdemes a Ba-nál megállni bölcsész képzésben.

2019. febr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Ha tényleg több idegen nyelvet beszélsz felsőfokon, akkor egy nagyobb városban lesz munkád, Budapesten meg kifejezetten könnyű elhelyezkedni. Egy budapesti multinál nettó 250-es kezdőfizud simán lehet, később meg több is.

Tapasztalatból mondom, sok multinál kapkodnak az olyan emberekért, akiknek ugyan nincs konkrét kézzelfogható szakmájuk, de nyelveket jól (tényleg jól) beszélnek. A konkrét munkára meg majd ők betanítanak.


Nekem az angol-német-spanyol trió van meg (felsőfokú mindegyikből), ugyanígy BA diploma (angol-spanyol).


Az első munkahelyem egy ügyfélszolgálatos meló volt SSC-ben, nettó 240-ért. De ez a munka nem tetszett és a hely sem volt a legjobb, hamar továbbmentem egy fordítóirodához projekt-koordinátornak, nettó 260-ért. Itt 3 évet töltöttem, a végére 280-as fizuval.


Most szintén egy multinál vagyok "reporting analyst", kockázatelemzők munkáját segítem egy pénzügyi cégnél, pedig semmi ilyesmi végzettségem nincs, csak a nyelvtudás. A többire megtanítottak.


Itt tartok most 28 évesen, nettó 310-et keresek.


Tudom, hogy ez sem az álomfizu kategória és nem fogok belőle budai villát meg luxuskocsikat vásárolni, de azért bőven rácáfolhatok arra a nézetre, hogy egy nyelvszakos bölcsészdiplomával semmit nem lehet kezdeni. Vidéken nem tudom, mi a helyzet, de Budapesten dögivel vannak olyan állások (nettó 200 felett, irodában), ahova elég az alapdiploma+nyelvtudás.


Barátnőm csak az angoljára és az anglisztika BA-jára támaszkodik (a minorja nem egy másik nyelv volt), így is bőven 200 felett keres egy cégnél. Fordít, angol levelezésekben segít, tolmácsol, ha kell, sőt néhány munkatársának rendszeresen nyelvórákat is ad. Szóval csinál mindenfélét, amihez az angoltudása kell, mert a cégnél ő az egyetlen, aki normálisan, tárgyalóképesen tud angolul... És még szereti is, mert változatos feladatai vannak.


Ettől függetlenül természetesen igaz, és magától értetődő, hogy ha lenne mellette egy konkrét szakmád, vagy egyéb irányú végzettséged (gazdasági, pénzügy, mérnöki, stb.), akkor megsokszorozódna a lehetőségek száma, és a fizetésed is lehetne sokkal jobb.


Szóval ha van rá energiád, időd, pénzed, én a helyedben kitanulnék valami ilyesmit, persze ha valamennyire érdekel. De ha nem akarsz többet tanulni, akkor sem lesznek komoly gondjaid szerintem.

2019. febr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem egy bölcsész alapdiplomához érdemes elvégezni egy fordítói képzést is, mert úgy már többet ér, és van egy konkrét szakmád. Én így tettem. L
2019. febr. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!