Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire vagy kiakadva ha egy...

Mennyire vagy kiakadva ha egy kolléga betegségét elkapod?

Figyelt kérdés

2019. febr. 28. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Honnan tudod,h tőle kaptad el? Máshonnan is összeszedheted... Vagy mind2en máshonnan,akár egyszerre is.
2019. febr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Utálom és mérges vagyok,ha pl fáj a torka és nekem is elkezd, vagy köhög és én is köhögök ott azért nem kétséges hogy tőle kaptad el. Ha már napok óta tiszta takony meg láz és rajtam is kijönnek a tünetek vagy a gyerekemen (mert ugye haza is viszem) na akkor dühöngök. Nem is értem miért nem lehet táppénzre menni vagy kezelni mert sokan szarnak rá még csak gyógyszert sem szed.Azt meg hagyjuk, hogy nem tolerálják sok munkahelyen a táppénzt,mert van szabi is és azért nem az a szokványos hogy nem lehet elmenni. Van ilyen is de ez azért ritkább.
2019. febr. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Attól függ, ilyet még nem tapasztaltam. Egy egyszerű náthát bárhol elkaphatok, de ha a munkatársam bejönne influenzával, ebolával, kolerával na akkor kezdeném megtapsolni. :D
2019. febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kaptam már el kollégától. Volt egy pár hét, amikor az egyik kolléga bejött betegen. Aztán pár nap elteltével szépen minden nap valaki beteg lett... és szó szerint pár hét alatt az egész irodán átment a betegség.


Nem voltam kiakadva. Én hétvégére betegedtem le, egész hétvégén nyomtam az ágyat, hétfőre már valamivel jobban lettem.

2019. febr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nátha, influenza, ilyesmikért semmi bajom. Hányással járó vírusért már kissé mérges lennék, de olyasmikért lennék totál kiakadva, mint herpeszvírus, gombás fertőzések, bélféreg, fejtetű, stb...
2019. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%

Anyám tanár, folyton hazahoz valami betegséget.... Most éppen mindenki influenzás, de természetesen bejár így is dolgozni, hogy még ott is megfertőzzön mindenkit...


Hányás, hasmenés, nátha, imfluenzaszerű vírusok, tetü minden...


Kollégának én megmondanám, hogy menjen haza....

2019. márc. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

lázasan én se megyek be, de ha simán köhögök, volt már, hogy rákényszerültem.

egyszerűen annyi a munka, és nem csinálja meg senki helyettem, hogy elvárás is, hogy ne üljek 2 hétig otthon. Sajnos a köhögés nálam nagyon sokára múlik el, nem napok kérdése.

Az a baj, hogy nincs jó megoldás, mert ha betegen otthon maradok, az a baj, ha bemegyek, az a baj.

És nem is a táppénz, ami zavar, hogy kevesebb lesz a fizu. Hanem a nyomás, hogy menjek be, dolgozzak, akármi van.

Ugyanakkor bent meg a kollégák rosszalló tekintete. Persze, ha helyettem kell dolgozni, az se tetszik.Szóval nincs jó megoldás, ne legyen az ember beteg.

2019. márc. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Utolsó, dettó ugyanez :/


Június elején voltam beteg, egy hét alatt meggyógyultam, július közepéig köhögtem, most decemberben ugyanez... Az a vicces, hogy az orvos kiröhögött vele, hogy visszamenetem... Más meg menekült tőlem, mert köhögök. A köhögésre jobban beszóltak, mint aki lázasan csöpögő orral bement... Pedig előbbi ilyen formában már nem fertőz.

2019. márc. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az utóbbi évek során csak munkahelyről kaptam el betegséget. Mivel ekkor sokan betegek (gyár) nem is lehet megmondani hogy kitől kaptam el. Amíg ilyen munkarend, munkakörülmények és szankciók (pl. jelenléti prémium) vannak mint mostanában addig nem fog változni a dolog. Marad a szenvedés.
2019. márc. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az utolsó mondja! Amíg létezik a jelenléti prémium, addig bemennek betegen az emberek, különben nevetséges alamizsnát kapnak fizetés helyett.

Sokszor kaptam el influenzát, felső légútit amíg irodán dolgoztam. Egy évig dolgoztam konyhán, érdekes módon soha semmi bajom nem volt. Két évig futárkodtam, detto. Ahogy elkezdtem egylégterű irodában dolgozni, 2 havonta estem bele valami szrba. El lehetett menni tápra, de akkor minimálbért se vittem haza.

Eleinte ki voltam akadva emiatt, de aztán belenyugodtam, hogy ilyen ez az ország, nem lehet mindenkinek kivenni a szabikat, mert ha a gyereke lesz beteg, akkor elfogy, és még mindig sok helyen kipaterolják azt, aki minden szezonban elmegy 1-2 hét táppénzre.

2019. márc. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!