Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti kaptátok már rajta kollégát...

Ti kaptátok már rajta kollégátokat táppénzcsaláson? Ha igen, mit csináltatok?

Figyelt kérdés
Jelentettétek esetleg a főnöknek? Nekem csak olyanok voltak, hogy tudtam, hogy valaki ki fogja íratni magát több hétre, mert olyan a háziorvosa, hogy símán megcsinálja neki, és evvel el is dicsekedett. Meg hogy valaki októberben lebetegedett, és direkt elhúzta év végéig, hogy csak jövőre kelljen jönni. Csak átfutott a fejemen, hogy milyen lenne jelenteni, de végül nem tettem, mert engem annyira nem érintett a hiányuk. Azt viszont nem tudom, akkor mit csinálnék, ha mondjuk egy elvileg nagybeteg kollégát látnék kijönni a kocsmából vagy ilyesmi. És mondjuk olyanvalakiről lenne szó, akinek a hiánya miatt duplán kell dolgozni. Volt már példa ilyen hiányozgatóra, de én róla csak feltételezgettem, hogy mindig csak kamubeteg, bizonyítékom nem volt.
2019. febr. 28. 19:43
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk rendszeres volt. Volt kolléga, aki fóliázott. Minden nyáron 3 hónapon keresztül nagyon beteg volt:))

Én is rendszeresen beteg voltam, mivel szabi az nem volt.

2019. febr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
1: Az megint más, ha rákényszerül az ember, mert nem adják ki a szabikat. De én leginkább arra gondolok, amikor valaki nem tud betelni az évi 20 vagy több nap szabadsággal, és megtoldja még pár héttel.
2019. febr. 28. 19:54
 3/33 anonim ***** válasza:
Semmit se csinaltam. Engem sem piszkaltak hogy miert hianyzom...
2019. febr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
3: Nekem nagyban függene attól, hogy mennyire kedvelem az adott kollégát (egy olyat mondjuk speciel nehéz kedvelni, aki miatt folyton duplán dolgozol). Ha mondjuk olyasvalaki, aki szekál, meg keresztbetesz nekem, nem haboznék jelenteni, ha egyértelmű jelét látom a csalásnak.
2019. febr. 28. 19:57
 5/33 anonim ***** válasza:
84%
Ha valaki táppénz csaló, az engem speciel nem érint, mert a cégen belül pótolják a kollégát amíg nincs. Két ember helyett nem lehet dolgozni, mert csak két kezünk van meg egy agyunk ugyebár. Az, hogy én egy ember vagyok, és csinálom egy ember tempójában, az a cégnek a baja nem fogok megszakadni mert más beteg (vagy nem beteg). Az, hogy ki dolgozik mellettem, nekem tökmindegy. Ha táppénz csaló a kolléga, akkor úgyis akkora surmó, hogy nem fog nekem hiányozni. Ha valaki feldobja, arról meg az a véleményem, hogy így akar jó pontokat szerezni a főnöknél.
2019. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok, nekem is össze jött évi 2-3 hónap beteg. Az, hogy bejárok dolgozni nem egy megélhetés, pénzt is kellett valahogy szerezni. Ilyenért, soha senki nem jelentgetett.

Azért gondold végig, egy doki kiír, te jelented, nem fogja tudni magát megvédeni?? Azzal ír ki, amit tud is igazolni.

2019. febr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
100%
Egyszer probald ki te is
2019. febr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
66%

Nem kaptam még rajta senkit, de tudom, hogy rendszeresen csinálják/ csináljuk. Ilyenkor természetesen helyettesíteni kell őt, van vele plusz munka de hányingert kapnék magamtól, ha ezt "jelentém" akár kedvelem akár nem kedvelem az illetőt.


Egyébként bizonyítéknak marha kevés, hogy láttad a kocsmából kijönni, nem minden betegnek kell feküdnie. A kimerültség, sokszor fajulhat lelki problémákig és ezzel már simán kiír az orvos legálisan pihenni.


Neked őszintén gratulálok, ha elég 20 nap szabadság, valakinek nem a munka az első az életében, főleg ha megteheti anyagilag!

2019. febr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudnak vele mit kezdeni szerintem, ha a háziorvos megállapította, hogy nem keresőképes és adott táppénzes papírt.


Amúgy volt már olyan pár éve, hogy valaki december 31-én beteg lett és tette ki közösségi portálra a képeket, hogy épp kint kóborol a barátaival és ünnepel; ezt a vezető is látta. Morgott az orra alatt, de nem lett baj.


Egy másik helyemen a főnök lett beteg pár éve; csütörtök és pénteken nem jött, szombaton reggel tette ki a kirándulós képet - ami kissé nevetséges, hogy pénteken az ágyat nyomom betegen, szombaton meg túrázok. De ez már a betegszabi végén volt, meg különben sem volt semmi közöm hozzá, szóval megmosolyogtam és tovább tekertem a többiek posztjaira. Ebből sem lett semmi.


Szerintem, ha jelented is a főnöknek, nem igazán tudnak vele mit kezdeni, amíg van papírja arról, hogy jogosan vagy távol. Főleg, ha azt mondod, hogy xy részeges kivánszorgott a kocsmából - ezt mivel tudod bizonyítani?

2019. febr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Meg hogy valaki októberben lebetegedett, és direkt elhúzta év végéig, hogy csak jövőre kelljen jönni. - még ehhez hozzászólnék; ahogy írta valaki, nem minden esetben kell az ágyat nyomni, illetve van, amikor hetekre, hónapokra elhúzódhat a gyógyulási idő. Ha valaki pl 2 hónapra kiesik a munkából az nem számít automatikusan lógásnak. Egyszer műtöttek és nagyon sokára mehettem vissza dolgozni.
2019. febr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!