Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tudnék az alábbi problémámmal...

Tudnék az alábbi problémámmal (ld. Alább) dolgozni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Több mint 10 éve már KIZÁRÓLAG csak Guttalax hashajtóval megy a széklet ürítés, SEMMI MÁSSAL... A székelés MINIMUM kettő de inkább három alkalomból áll másnap az előző este bevett hashajtó után, és csak így hat a hashajtó, SEHOGY MÁSHOGY... Egy ilyen székelési folyamat hosszú, kb. 40-45 perc (3 alkalom esetén természetesen 3x45 perc), ugyanis nem egyszerre jön ki a széklet, hanem több kisebb darabban... Továbbá a 1-1 székelés végén NAGYON sokáig tart a törölgetés is, kb. 50 db WC papírt el kell használni, mert annyira tocsog/locsog a széklettől a fenekem és olyan iszonyatosan fekáliás magyarul, hogy semmiféle nedves törlőkendő meg mosakodás meg SEMMI ilyen nem használ, és nem lesz attól sem gyorsabb...


A kérdés a következő: hogy tudnék én így MINDEN NAP munkába járni, ha a hashajtót 3-4-5 naponta szoktam bevenni (sűrűbb illetve ritkább bevétel szintén nem hat már, de sokszor van, hogy már így sem hat, ha 3-4-5 naponta szedem, és akkor újból be kell venni másnapra vagy még tovább)... Ha 3 alkalommal is 40-45 percet (tehát 3x45 percet) ülök és törölgetek a WC-n munkaidő alatt, azt milyen munkakörben néznék el nekem? Vagy hogy lehetne így dolgozni szerintetek? Ötleteket várok, szívesen veszek BÁRMILYEN javaslatot, ugyanis se a szüleim, se a környezetem nem hiszi el ezt nekem, hogy tényleg emiatt nem merek elmenni dolgozni, azt gondolják rólam, hogy egy munkakerülő tróger vagyok, aki DIREKT nem is akar elmenni dolgozni, és mindenféle kifogásokat keres arra, hogy ne kelljen neki... Ja azt még kifelejtettem, hogy mivel nagyon nagy étvágyam van, nagyon sokat eszek minden nap, 3-4-5 nap után nem kevés széklet távozik, és sok WC (főleg munkahelyeken) lehet el se bírna ennyi mennyiségű székletet (a mi vécénknél lehúzáskor szerencsére nagyon nagy a víznyomás), a rengeteg WC papírról már nem is beszélve, amit 6 darabonként szoktam lehúzni...


Amúgy 35 éves, jelenleg 50%-os rokkant férfi vagyok pszichiátriai betegségek miatt, gyógyszereket is szedek 15 éve (amik a fő okai a székrekedésemnek), a szüleimmel élek, és gyakorlatilag ők tartanak el, ugyanis nagyon kevés a havi jövedelmem... Ha lenne legalább 3 év munkaviszonyom, akkor több lenne, de sajnos csak fél évem van, és nem tudom így, ezzel a problémámmal hogyan dolgozhatnék...


Az otthoni munka mint opció lehetséges, a gondozómmal ennek rövidesen utána fogunk nézni, de azt sem olyan könnyű találni azért gondolom én, pláne egy megváltozott munkaképességűnek...



2019. márc. 2. 19:30
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Ja azt még elfelejtettem leírni, hogy erre a székletes problémámra természetesen SEMMILYEN %-ot nem kapok és nem érdekel senkit (és el se hiszik illetve meg sem értik...), pedig TÉNYLEG ez a LEGNAGYOBB problémám, ami a munkavállalást illeti és amiért nem merek elmenni dolgozni...
2019. márc. 2. 19:37
 2/28 anonim ***** válasza:

Nem tudom a választ a problémára.


Csak együttérezni tudok. Nekem is van, hogy 40 percig tart a dolog. Nekem sem hisznek. ÉS irigykedek, amikor olyat olvasok, hogy ráül-szarik-feláll. És ez max 8 perc. :(

2019. márc. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Hogyhogy neked is van, hogy addig tart? :-o Azt hittem eddig én vagyok a világon az egyetlen ilyen (és ezért is nem hiszi el senki)...
2019. márc. 2. 19:43
 4/28 anonim ***** válasza:

Tudod el is hinném, ha nem "50 db wc papírt" írnál, meg miért ne bírna el sok sz_rt egy munkahelyi wc?


Kamunak hangzik.

2019. márc. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Pedig tényleg nem az... Van, hogy több is, mint 50... 6-osával számolom és húzom le a WC-n, 7-8x is le kell húzni a WC-t... És tényleg nagyon sok széklet van sokszor, jó lehet, hogy munkahelyi WC-n is lemenne, máshol még soha nem próbáltam meg így WC-zni, csak otthon... És már a gondozóm tanácsára nem is törlöm ki teljesen tisztára, hogy időt nyerjek, de még így is nagyon sokáig tart...
2019. márc. 2. 21:50
 6/28 A kérdező kommentje:
Ja és azt még nem is írtam, hogy a kézmosás is hosszú ideig tart, ugyanis előfordul nem is olyan ritkán, hogy olyan lesz a kezem, és akkor nagyon alaposan le kell tisztítani...
2019. márc. 2. 21:52
 7/28 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Próbáltál már az étkezési szokásaidon változtatni? (Több folyadék, sok rostos étel, kevesebb tejtermék, csoki kerülése + mozgás.) Esetleg másik hashajtó?
2019. márc. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Bocs az utobbi látom tárgytalan.
2019. márc. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
A többi is, MINDEN mást kipróbáltam már, tényleg (szinte) MINDENT, SEMMI más nem hatott...
2019. márc. 2. 22:11
 10/28 anonim ***** válasza:
A munka pedig, szerintem ez elfogadható egy főnöknek, ha tájékoztatva van az egészségügyi okokról (nyilván nem ennyire részletesen). És mondjuk ha valamelyest befolyással tudsz lenni a dologra akkor úgy időzíteni, hogy 1 alkalom reggel otthon, 1 este otthon, és ha 6 órásba tudsz menni az 50% miatt, akkor csak 1 alkalmat kell a munkahelyedre tenni - a kieső időt pedig pluszba ledolgoznod, és így főnökkel mtsakkal is korrekt.
2019. márc. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!