Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos, ha emiatt kirúgtak?

Jogos, ha emiatt kirúgtak?

Figyelt kérdés

6 hónapot dolgoztam egy pékségben eladóként. Végig mindig meg voltak elégedve velem, a főnöknő nagyon kedvelt, a kolléganők és a tulaj lánya (korombeli lány) szintén.

Viszont a személyzeti vezető (aki nem is ismert) kirúgott, mert hogy szerinte szánalmas vagyok eladónak.

Pontosabban kijárta feljebbvalóinál, hogy kirúgjanak.

Akárhányszor bejött, mindig rám osztott valami vacak feladatot (pl kiskefével kisikálni a csempék közti réseket munkaidőben), kirakatablakot mosni létrával, miközben egyedül vagyok a boltban. Tehát szaladgáltam ki a vödörrel meg a létrával, aztán ha bejött valaki, akkor meg szaladgáltam be eladni, majd megint ki a létrával, hogy el ne lopják, amíg kiszolgálok. Közben figyelni, hogy aki bent van, az ne rámolja ki a boltot/kasszát. Volt, aki poénból ki akarta rúgni alólam a létrát.

Amikor megmondtam a kolléganőknek/főnöknőnek, azt mondta, hogy ő nem mondott olyat, hogy ablakot kell mosni. Eleinte kiálltak mellettem, utána mindneki belefáradt, hogy a személyzetis miatt meg miattam konfliktusok vannak, és kirúgtak. Egy hónappal előtte egy másik kolléganőmet rúgta/rúgatta ki, majd összevissza 2-en maradtak a boltban, és már nem volt, aki dolgozzon, a főnöknő járt be.

Közel 8-an voltunk előtte csak beosztottak.


2019. márc. 5. 12:57
1 2
 1/13 Trogdor ***** válasza:
97%
Lehet azt csináltam volna, hogy amikor ilyen dolgot kér tőlem a személyzetis akkor előtte rögtön felhívtam volna a főnököt, hogy ez így rendben van-e, hogy ablakot pucolok és elhagyom az eladóteret. De ha ezek miatt kirúgnak akkor elég hülye ember lehet az a főnök, hogy a fától nem látja az erdőt
2019. márc. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

"kirakatablakot mosni létrával"


Ha képtelen vagy egy ennyire egyszerű feladatot ellátni, én még aznap kirúgtalak volna. Mivel pékség nyilvánvaló hogy nem tud kitermelni külön takarítóra pénzt. De ha monoton munkát akarsz akkor menj el egy gyárba a sorra és légy boldog.

2019. márc. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Még az is lehet a háttérben, hogy a személyzetis a tulajjal arról beszélgettek hogy olyan sok munkaerőt nem tudnak alkalmazni, ezért leépítés kellene. Erre a személyzetis megijedhetett hogy ő lehet a nélkülözhetőbb, ezért másokat rúgatott ki.
2019. márc. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
2, Ha te bent tudsz egyszerre lenni a kasszában, és kiszolgálni, közben ellátni az olyan apróságokat az eladótérben, mint pl felmosni a padlót, polcokat törölni, hűtőt kimosni, kávégépet tisztítani, rendelést összeírni és faxon elküldeni, leltárt írni (miből mennyit adtunk el aznap-ezt minden nap írni kellett) - ugyanis ez a délutáni munka a kasszázás mellett, amit minden nap el kell végezni - és ezzel egyidőben 4 méter magas ablakokat mosni létrán, hogy zárásra minden rendben legyen, akkor taníts meg engem is. Hátha legközelebb már nem leszek ilyen életképtelen :)
2019. márc. 5. 13:08
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Bárhogy volt, mérgező munkahelytől jobb megszabadulni.
2019. márc. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
97%

Ez egy ótvar hely volt, ne sajnáld, de állj ki magadért legközelebb. Megmondod hogy nem fogsz egyszerre külső teret pucolni és eladni, ki-be rohangálni, te eladóként kaptál szerződést és a boltot akarod rendben tartani.


A másik hogy szólsz a főnöknek hogy mivel akarnak ugráltatni és ha értelmes, akkor beszél vele, talán visszavesz. Mondtad hogy szóltál, de túl későn, addigra már eldurvult a helyzet. Lehet akkor is menned kellett volna ha előbb szólsz, de legalább megmentettél volna magadnak egy adag időt.

2019. márc. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem orulj hogy megszabadultal toluk.
2019. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Ezek a helyek nincsenek bekamerázva?


Én szuvenírboltban dolgoztam, ahol volt kamera és amit bent mondtak, az így rögzítve volt.


Esetleg a felvételt kérheted, hogy nézzék vissza ebben az esetben, amin rajta van, hogy mondta, moss ablakot.

2019. márc. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6%
Mai fiatalok már nemigen akarnak/tudnak dolgozni.
2019. márc. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
61%, még mindig nem mondtad el, hogy kell egyszerre több helyen lenni, hogy közben több dolgot csinálhass párhuzamosan
2019. márc. 5. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!