Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik a fárasztóbb?

Melyik a fárasztóbb?

Figyelt kérdés

Jelenleg dolgozom egy helyen. Nem igazán eget verő az alapbér (bruttó 1500 ft/h). De közel lakom (10 perc) így minden szombaton bejövök túlórázni. Váltott műszakba járok (6-14; 14-22). Szombaton csak délelőtt lehet túlórázni, de akkor is bejövök, ha délutános vagyok, mert 10 percre lakom. Szóval cafeteriaval, műszakpótlékkal és a 4 db szombattal/hó keresek 250 ezret, ha 21 munkanap van. Van egy másik gyár, ahová lehet menni, folyamatosan van felvétel, viszont az nagyon messze van. Oda is 2 műszakban kell menni. Ugyan indul céges busz, de pl ha délelőtt kell menni, akkor már hajnal 4-kor indul a busz. Ha délután kell menni, akkor délben. Viszont ott olyan magas az alapbér, hogy 21 munkanappal számolva, kafetéria nélkül, műszakpótlékkal kapnék 250 ezret. Tehát egy perc túlóra nélkül annyit, mint itt túlórával. És az kezdő bér, elvileg el lehet jutni nettó 330 ezerig is.

Tehát melyik a jobb? Szerintetek melyik éri meg jobban? Bejönni 4 szombatot, délutánból is, napi összesen 20 percet utazni, és így keresni 250 ezret kafetériával, vagy napi összesen 3,5-4 órát utazni, egy percet se túlórázni a hónapban és keresni kezdésnek 250 ezret+kafetéria.

A jelenlegi helyemen nem érzem, hogy ez sok lenne, de lehet, hogy csak azért nem, mert már hozzászoktam.

Ti melyiket vállalnátok be? Maradnátok a jelenlegi helyen, vagy váltanátok? Melyik a jobb?



2019. márc. 5. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Téged mennyire merítene ki az, hogy hajnali négykor indulnál el a busszal? Hozzá tudnál szokni az ilyen koránkeléshez?


Nekem volt időszak, mikor hajnali háromkor kellett felkelnem a munka miatt és kimerültem tőle.


Én az uazgatást se vállalnám be. lusz, akármi történik és lekésed a buszt hajnalban, rengeteget késel, ugyanez, ha visszafelé lekésed a buszt, egy örökkévalóság hazaérni.


Én ezért mondanám, hogy maradj, ahol vagy, de ezt ne parancsnak vedd, csak gondoltam leírom ezeket, hátha egy kis alapnak jó a döntésedben :)

2019. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Utazással együtt mennyi az egy órára jutó "haszon"? Mégiscsak az életed órái peregnek utazás közben is.
2019. márc. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

MARADJ A JELENLEGI HELYEDEN!!


Az utazgatás, ingázás a legfárasztóbb dolog és nem éri meg!


Ráadásul ahol folyamatosan van felvétel, ott vajh miért..?!


Szerintem tedd össze a kezed, hogy ilyen közel van a melóhelyed, mert az megfizethetetlen és még túlórával együtt is nagyjából ott vagy.


Viszont a másik helyen meg hiába keresnél többet, mert ami szabadidőd lenne, az összeadódva rámegy az utazgatásra.


És arra is gondolj, hogy járt utat járatlanért..., mert ígérni mindent lehet, aztán ki tudja, hogy mire mész oda?!


Én sajnos anno rosszul döntöttem, amikor nem maradtam a közeli helyemen és aztán 12 órai meló meg 2 órai ingázás után már csak sírni volt erőm a zuhany alatt.


Kérdező, te ne kövesd el ezt a hibát!


MARADJ A HELYEDEN!


A pénz nem minden s az utazgatás RETTENETESEN kimerítő tud lenni - pláne, ha nem jár, kimarad valamelyik járat stb, nagyon sok buktatója van annak, ha függsz a tömegközlekedéstől - és baccus napi 3,5-4 órát akarsz utazni?!


Add már össze, hogy akkor mennyi ÉLETED marad?!


Vagy majd te is olvasással éled le, ahogy a többiek a buszon/metrón - csodás kilátás lenne. Ja, nem!

Mert az nem élet..., csak azt hiszik....


Szóval harmadszorra is azt mondom:


MARADJ!!

2019. márc. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!