Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni, ha két...

Mit lehet tenni, ha két ugyanolyan munkakörben dolgozó közül az egyiket valaki nagy szakmai előnyhöz juttatta a másik dolgozó kárára?

Figyelt kérdés
2019. márc. 5. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Több infó?
2019. márc. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Aki ezt a különbséget kialakította, már nem dolgozik az adott cégnél, de a többség az előnyhöz juttatott kollégát jobban elismeri, mint a másikat.
2019. márc. 5. 22:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak annyit, hogy elmondod a kollégáknak, hogy miért is jutott előnyhöz. Hogy ki segítette őt. Így már nem fogják annyira elismerni. Ha elhiszik a sztoridat. De végülis miért ne hinnék.
2019. márc. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még mindig homályos... Mivel juttatta előrébb? Betanította, téged pedig nem? Ezáltal ő jobban dolgozik? Akkor ez van, nem tudsz mit tenni, természetes, hogy arra figyelnek jobban, aki hozzáértőbb.


Ha más a felállás, akkor írd már meg légyszi rendesen, hogy mi történt, mert csak találgatni tudunk.

2019. márc. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi a kár?
2019. márc. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sokkal jobban fel lett karolva a segített kolléga, több szakmai segítséget kapott, engem meg más feladatokra állítottak rá egy időre, de a munkakörünk ugyanaz, ugyanazt kéne tudnunk, ő nem tud magyarázni, nem oszt meg dolgokat, van, amikor csak annyit mond, hogy ő sem érti, csak másolta vagy kapta valahonnan készen a megoldást, sokszor később ér be, hamarabb megy el, nem tartja a munkaidőt sem, ez főleg olyankor gond, ha még keresnének minket valami információval, és nekem ezt nem adta át, kérdés esetén nem segít, pedig a részleg vezetője kifejezetten kérte, hogy ne legyen versengés, mindkettőnkre szükség volna a cégnél. Nem tudtam behozni a lemaradásomat. Én is bizonyítani szeretnék, a cégnél szívesen dolgozom, de ennél a kisebb csapatnál cégen belül úgy érzem, hogy peremre szorultam.
2019. márc. 5. 23:31
 7/10 anonim ***** válasza:
A HR-nek (ha elég nagy a cég, és van személyzeti osztály) mindenképp szólj róla, hogy nem tartja be a munkaidejét. Kipenderítik remélhetőleg. Nálunk volt már ilyenre példa, nem is egyszer.
2019. márc. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy ilyen nálunk is van, hogy egyik kolléga betanítás során több segítséget kap, mint a másik. Sajnos sokmindent nem lehet tenni, max. szóvá teheted a főnököd főnökének, hogy mi a helyzet. Hogy miért is vannak lemaradásaid. Aztán remélhetőleg majd rápirít a főnököd főnöke a főnöködre.
2019. márc. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha a saját szinteden nem kapsz elég támogatást szerinted, akkor kérd a főnöködtől. Nem bemószerolni kell a másikat, van az a szint, ami alatt az emberek ilyen játszmákat játszanak mint ti. Emelkedj ezen felül. Konkrét problémák konkrét megoldásában kérd a felettesed segítségét, hogy megtanulhasd, ne a kész megoldást várd valakitől, hogy a szádba rágja. Ezzel a hozzáállással pillanatok alatt lekörözöd a másikat.
2019. márc. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt is nyugodtan elmondhatod a munkatársaidnak, hogy milyen link ez az általuk csodált kolléga. Egyből nem lennének olyan jó véleménnyel róla. Mondd csak el minél több mindenkinek, hogy nem adja át az infókat, hamarabb lelép. Nekem nem lenne lelkiismeret-furdalásom bemószerolni egy ilyen mihaszna alakot, de mindenki maga tudja.

Dönts ahogy jónak látod.

2019. márc. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!