Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kolléganőm kényszeres...

A kolléganőm kényszeres hazudozó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy irodában dolgozok egy 30-as nővel több mint fél éve. Már az első hónapban észre vettem hogy valami nem stimmel.

Az elején mintha tudta volna magát kontrollálni, de mára már teljesen elvont dolgokat is hazudik.

Ezekbe természetesen bele is kavarodik, a múltjával teljesen ellentétes dolgokat is mond. Általában nem ártó szándékból kamuzik, szerintem csak érdekesnek és többnek akarja magát mutatni, de egyszerűen már nem képes irányítani.

Pár példa: kitünőre érettségizett állítása szerint, aztán pár hét múlva már azt mondta hogy matekból majdnem megbukott.

Minden évben a szigeten bulizik mert az apja milliomos (érdekes módon mégis egy lepukkant tanyán laknak)

Az előző munkahelyén szerinte nettó 260-at keresett, de amikor ide felvették azt mondta hogy még sosem kapott annyi fizetést mint itt (170ezer).

Korábban manager volt (láttam az önéletrajzát, sosem volt az, sőt csak gyárban dolgozott eddig betanítottként).

A minap azt mondta egy kollégámnak hogy anyanyelvi szintű angolból, rá egy órára egy ismerősével beszélt telefonon, neki már azt mondta hogy perfekt beszél németül. Az ismerőse vissza kérdezett valamit, mire ő hebegve csak annyit mondott hogy szóban nem is beszél, de írásban tökéletesen.

Már nem tudja kontrollálni, ma reggel azt mondta fizikából és kémiából érettségizett, de nem is emelten, hanem abból sokkal magasabb szinten mert gyógyszerésznek készült.


Ezek csak a nagyobb hazugságai, a többi aprót egyszerűen figyelembe sem veszem (mindent felnagyít és dicsekszik).

Viszonylag már kiismertem. Mikor hazudik,keresztbe teszi a kezeit, pislogás nélkül a szemembe néz és bólogat közben. Kicsit vicces.


Együtt kellene vele dolgoznom, de egyre nehezebb. Nem bírom már elviselni. Mivel csak én vagyok vele összezárva 8órára, szerintem más még nem vette észre.

Volt már hogy cáfoltam egy-egy hazugságát, de ilyenkor sem ismeri be.

Ha szólnék egy felettesünknek, úgy sem hinné el, ez a nő úgyis hazudna neki.

Kicsit sajnálom, mert amúgy kedves nő, csak még nem tudom pontosan hogy ezt direkt csinálja vagy pedig kényszerbeteg.

Mi tévő legyek? Már a felmondáson gondolkodom.



(bocs a szöveg tördelés miatt, mobilról írtam)



2019. márc. 7. 09:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Semmit. Én még adnám is alá a lovat. Kíváncsian várnám, hogy mi az az ökörség, ameddig el tud vele menni. Hidd el, jó móka :D
2019. márc. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Hat vannak beteg emberek. Ennek pszihologus kene.
2019. márc. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ártalmatlannak tűnik. Az egyik füleden be, a másikon ki, ne figyelj oda és végképp ne reagálj!
2019. márc. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Kit érdekel, hogy kinek mit mond a nyelvtudásáról??? Miért kéne nekem cáfolni? Ha munkában szükség van rá és nem megy neki, az úgy is kiderül.

Biztosan nem szólnék a felettesnek. Ne már, ez olyan ovis. Mit mondanál? Gizike telefonált valakivel és azt mondta neki, hogy beszél angolul, közben nem is. Nevetségessé tennéd magad.

Én is próbálnám viccesre venni. Pl. Amikor azt mondja, hogy beszél angolul, akkor elkezdenék hozzá angolul beszélni :D

2019. márc. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Valóban ártalmatlan, és tényleg kedves, pl megkínál a kajájából, de képtelenség vele bármiről beszélni.

Amikor volt pár hete a parlamenti balhé, meglátta hogy egy politikai cikket olvasok mobilon, és azt mondta hogy lezárták a határt, forradalom lesz, hallotta hogy forradalmat akarnak.

Teljesen elszállt ezzel a hazudozással és egyre durvább lesz.

2019. márc. 7. 09:32
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Fárasztó lehet. Főleg, hogy ilyen hülyeségeket mond :) Tényleg a legjobb, ha nem is beszélgetsz vele.
2019. márc. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

Óhh, kicsit eljátszottam a gondolattal, az ilyen embereknek én i-má-dom a társaságát, ugyanis nagyon jól vissza tudod nekik tekerni a puskacsövet :D

Pl én az ilyenekre rögtön visszakérdeznék, hogy

- 260-nak mennyi volt a bruttója? Alá kellett írni a szerződést, biztos emlékszik rá (legalábbis én az eddigi összes melóhelyem bruttó bérére tökéletesen emlékszem).

- Managerként mit kellett csinálnod?

- kérdezek tőle angolul/németül egy nyakatekert mondatot (ha csak írásban tud, akkor elé teszem a a papírt, úgyis én is csak úgy tudnám megtanulni amíg rakerdezek nála :D)

- milyen komolyan vizsga van emelt szintnél? Nevezze már meg + kérdezek tőle vmit kémiából vagy gyógyszertanból

Meaeljen valamit a potenciál-differenciáról :D (jó, ez biokémia, de gyógyszerésznek is tudnia kell)


Párom munkahelyén is van egy fiatal srác, ugyanígy szétszivatják, de sokkal jobban


Pl. Leküldték a raktárba, hogy hozzon vízmértékegységet.

A raktárosnak egyből leesett a dolog hogy okostónit hülyítik, ezért azt válaszolta, hogy csak méterben tudja adni, mekkora kell?

Es a gyerek visszament megkerdezni :D

Majd a főnök visszakuldte, hogy két méter elég lesz, de arra figyeljen, hogy ne lyukas vödörbe hozza fel, mert kiszóródik xD


Hülyének hülyeséggel kell visszavágni. Találjátok ki valamit neki, nagyon jól fogtok szórakozni ;)

2019. márc. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Engem nem az zavar hogy ő most akkor beszél németül vagy sem hanem hogy lehetetlen vele kommunikálni, és mivel egy irodában dolgozunk és ugyanazt csináljuk, a munkánk alapja a kommunikáció.

De már néha abban se mond igazat. Gyerekes dolgai vannak.

Állítása szerint ő speciális beállításokkal dolgozik, a felettese bízta meg rá külön.


Ez persze lehetetlen, hiszen az egész munkahelyen egységesek ezek a beállítások.

És egyre többször mond elvont dolgokat.


A korábbi nagyításaitól (drága helyekre jár, németül beszél, körbeutazta a világot pedig amúgy előtte azt mondta hogy szegényként nőtt fel) eljutott a teljesen abszurd dolgokig.

2019. márc. 7. 09:42
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen ismerősöm. Megszakítottam vele a kapcsolatot. Egyébként mentális beteg. Ő sajnos az ártalmatlan vetítésektől eljutott a rosszindulatú történetekig.

De persze ő is mindig különleges volt, különleges ismerősökkel, különleges képességekkel, menő helyekre jár, meg milliomos barátai vannak csak, meg ő hírességeket ismer. Aztán kiderült, hogy szegény, mint a templom egere, és tele van tartozásokkal, a milliomos, híres barátai meg csak álmában léteznek.

De ő már olyan súlyos eset lett, hogy konkrétan írt saját magának más nevében, hogy az illető a barátja :D

2019. márc. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ez valami betegség, nekem egy rokonom ilyen. Nagyon fárasztó, nem tudom, hogy marad majd meg így mellette nő. Bár ez a csaj pont jó lenne neki.
2019. márc. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!