Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha felvesznek egy munkahelyre...

Ha felvesznek egy munkahelyre és adjàk a szerzödést akkor lehet kérni 15-20 percet amig elolvasom és értelmezem?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem munkahelyeken foleg gyarakban senki el se olvassa csak ala irjak. De en ovatosabb akarok lenni ezentul. Van lehetoseg atolvasni?? Vagy hulyenek neznek??

2019. márc. 7. 09:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Dehogy néznek ezért sutának.


Nekem mindig úgy csinálták, hogy elém tették, mondták, olvassam át és, ha készen vagyok akkor itt meg ott írjam alá.


Szépen végig olvastam a lapokat és aláírtam, nem csettintgetett a HR-es, hogy "Gyorsabban! Megy az idő!" :D

2019. márc. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem néznek hülyének. Nyugodtan olvasd át. Én céges szerződéseknél jártam úgy, hogy a partner az orrom alá dugta, hogy írjuk alá most rögtön. Ez persze működik, ahol már előre egyeztettünk. De ott nem, ahol egy tök új vagy a tervet teljesen átírt szerződést akarnak. Mondtam, hogy elhozom, elolvasom, és majd visszaviszem aláírva. Nem volt belőle gond :)
2019. márc. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Te ugyan hol figyeltél meg ilyet? A munkaügyi központban? :D
2019. márc. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen szerződést raknak eléd, és legyen az munkaszerződés, át kell olvasni . Ha kell akkor kétszer is. Senki nem fog sürgetni. Olvasd át nyugodtan. Én mindig átolvasom. Csak egyszer volt egy bankban, hogy sürgetni akartak, hogy "az van benne amit megbeszéltünk, nem kell elolvasni, csak írja alá, mert még sok dolgom van". Akkor közöltem a hölggyel, hogy vagy elolvasom, és megvárja, vagy hazaviszem, otthon olvasom el, és holnap visszajövök a szerződéssel. Megvárta.
2019. márc. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző munkahelyemen ott úgy működött a dolog hogy a HR-es leültetett egy külön asztalhoz és mondta nekem hogy olvassam át a szerződést, az adataimat ellenőrizzem le, bármi észrevételem, kérdésem van egyből szóljak stb... stb...

A jelenlegi munkahelyemen pedig az első munkanapomon amikor még csak az oktatásokat kaptam meg, ott többen voltunk és akik egy munkakörbe kerültek például operátornak ő nekik be kellett ülniük egy másik terembe ahol a HR-es hölgy minden pontját elmondta a szerződésben és mondta nekik részletesen mit és hol írjanak alá meg mi mit jelent, így haladtak közösen, és akárkinek kérése volt feltehette, tehát közösen olvasták át, elemezték hogy érthető legyen. Az én esetemben más volt mert karbantartónak mentem oda, nekem egy másik HR-es hölgyhöz kellett mennem aki már úgy fogadott hogy az asztalra volt téve a szerződésem. Mondta nekem hogy üljek le vele szemben és minden egyes pontot ő mondott el hogy mi mit jelent, alaposan elmondta a munkaköri leírásomban szerepelt dolgokat, meg azt hogy próbaidő után milyen bér emelést várhatok, illetve hogy akkor már köteles vagyok túlórát vállalni másik műszakba ha ott szabadságra menne valaki és helyettesítsem ha nincs más aki tudja vállalni. Arra is külön kitért hogy a nyári 2 hetes leállás minket nem érint mert akkor karbantartási munkálatok miatt nekünk kötelező bent lenni mert mindent nem végezhet el külsős cég. De cserébe az éves szabadságaink teljes részével mi rendelkezünk, kivéve azokon a napokon amikor leállás van karbantartás miatt akkor kötelező bent lenni és nem mehetünk szabadságra, csak is kizárólag nagyon indokolt esetben amit a gyár igazgatónak kell engedélyeznie. Ezeket beszéltük meg apránként. De ezek után is kaptam időt arra hogy magamban átolvassam a biztonság kedvéért, a hölgy piszok rendes volt.

2019. márc. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez evidens.
2019. márc. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Obelix


Nem kell ilyentől tartanod, mert neked nem lesz munkahelyed.


Rovarirtó tanfolyammal mi van??

2019. márc. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

Na elmesélem.

Melóhelyen új szerződés mindenkinek. 10 oldalas legalább. Odaadják mondom oké ha vége a műszaknak leülök elolvasom és aláírom.

Erre közlik hogy MOST írjam alá.

Mondom oké akkor vegyenek ki a munkából állítsanak be helyettem valakit és akkor átolvasom.

Azt nem lehet senkit se tudnak beállítani. Mondom akkor hogy olvassam át? Egyik kezemben a hegesztő és menet közben????


Erre közölték hogy na vagy most aláírom azonnal vagy mehetek haza ki vagyok rúgva.

Aláírtam azonnal.

A meggyőző érv súlya alatt meghajlottam.


Már nem vagyok ott, de az eset után még hónapokat ott voltam, de az eset segített motivációt gyűjteni a munkakereséshez.

2019. márc. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Trogdor ***** válasza:
100%
Hogyha valaki ilyet mond, hogy elolvasás nélkül most aláírod, vagy ki vagy rúgva, akkor azonnal el kell jönni onnan, még mielőtt bármit is dolgoztál volna. Ki akar egy ilyen cégnél dolgozni, ahol szart se számít a munkáltatónak, hogy egyetértesz-e a szerződésben foglaltakkal, vagy legalább el tudod-e olvasni.
2019. márc. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"Ki akar egy ilyen cégnél dolgozni, "


Az akinek átmenetelileg vagy akár hosszabb távon más lehetősége nincs és örül hogy ez is van. Az "akar"


szerinted aki ilyen helyen van jókedvében van ott? nem. Azért van ott mert mást nem talált valami meg kell.

2019. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!