Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdőként 2 éve munkanélk...

Pályakezdőként 2 éve munkanélküli vagyok. Mégis mit csináljak? Teljesen elkeseredtem már.

Figyelt kérdés

Csak érettségim van, és átmenetileg gondoltam, hogy dolgozok, míg összegyűjtök pénz albérletre. Nem gondoltam volna, hogy ez lesz.


Akárhová jelentkezem onnan vissza se jeleznek. Még gyárból se.


Ezzel nem is lenne gond, lenyelném. De itthon teljesen leépültem és élettelen lettem. Belefásultam ebbe a reménytelenségbe.


Mit tegyek? :(



2019. márc. 7. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
menj el önkénteskedni külföldre. wwoof, workaway, munkáért szállást és kaját kapsz. nyelvet tanulsz és még tapasztalatot is szerzel, amit cv-be beleírhatsz (plusz azt is, hogy önkénteskedtél)
2019. márc. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

"átmenetileg gondoltam, hogy dolgozok, míg összegyűjtök pénz albérletre"


Miért, utána miből akartad volna fizetni az albérletet, ha nem rendszeres fizetésből??

2019. márc. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Menj postasnak abbol hiany van!!!
2019. márc. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
komolyan nem ertem, gyakorlatilag minden szektorban munkaerőhiány van... :D
2019. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

#4: Akkor valószínűleg azért érkezik egy megüresedett irodai pozícióra kb. 100 önéletrajz.

Kérdező, hol laksz amúgy, hogy ennyire nincs semmilyen munkalehetőség? Pizzafutár, eladó, futár, operátor, mosogató, segédmunkás, targoncás, takarító,... ilyeneket mindig keresnek.

2019. márc. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom engem se hivnak vissza sehonnan. Pedig dolgozni akarok.
2019. márc. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%
#6 hülye barom
2019. márc. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Azért érkezik egy irodai pozira sok önéletrajz, mert kényelmesebb, mint egy gyárban 3 műszakozni.

Amúgy kérdező miért nem képezted magad az elmúlt 2 évben? Lehetne valami szakmád, pl bolti eladót mindig keresnek..

2019. márc. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szimpla érettségivel milyen állásokra pályázol? Betanított munkánál többre nem nagyon lehet számítani
2019. márc. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

Hasonlóan vagyok én is, DE!!!

Picit tényleg leépül fizikálisan az ember ráadásul pont tél volt nem rég. Elkezdtem futni hogy a fizikai erőnlétem meg legyen.

Utóbbi 3 nap voltam vagy 8 munkahelyen, vagy telón hívtam/k. Gyári munkán is voltam próbanapon és fel is vettek volna de az alacsony fizetés miatt inkább nem vállaltam. Van még egy hely ahol nagy eséllyel engem is felvennének de kötelező a napi 10 óra meg hétvégenként is néha menni kéne ráadásul sima napként fizetnék, sőt bármikor vezényelhetnek ha sürgős eset van, s persze minimál bérre lennék bejelentve de 750 ft-os órabérbe lennék a tűző napon.

Közétkeztetési sofőr munkát is hívtam tegnap. napi 50 kaja 50ft-ot adnának kajánként, vidékre kéne kiszállítanom az ételt....saját kocsimmal...hiába részmunkaidős nem is tudom ki vállalja el ezt...

Segédmunkásnak is jelentkeztem telon egy helyre....úgy kezdte szinte hogy kötelező 3 szombatot havonta mennem...(fizu itt elment volna)


Tehát van munka csak a kérdés az hogy milyen. A kevésbé nívós gyárakba szinte 100% hogy felvesznek igaz min bér plusz kis ilyen-olyan juttatás az össz bér.


Jónéhány szakmám van amiben megpróbálnék elhelyezkedni, vagy sofőr lenni személyautón, utóbbi állás nagyon ritka mert a 3 műszakos gyárakból mindenki menekül, sőt ismerőket visznek ilyen helyekre.


A legbosszantóbb hogy vannak jó helyek fizu szempontból (180-200E nettó) ráadásul szaktudást nem igényel de ismertség nélkül nem lehet bejutni.

A másik ami bosszantó hogy vannak olyan helyek ahol alig kell csinálni valamit és arra kapnak 140-150ezer nettót. (pl.: állami helyek)


Tehát VAN MUNKA ha éheznék akkor a gyári munkát el is vállaltam volna hiába az első fizum kb 118-120E lett volna

2019. márc. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!