Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem lehet sok munkahelye...

Miért nem lehet sok munkahelyen olyan filozófiát alkalmazni hogy csak a munka legyen meg?

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok akadva amikor egy munkáltató kötelezi hogy nyolc órát legyek bent akkor is ha a munka el van végezve. Nem egyszer volt az hogy kicsit gyorsabban dolgoztam a kiadott munkával a munkát el is végeztem előbb, de ennek ellenére nem engedtek haza és ott kellett ülnöm feleslegesen még két órát.

Miért van ez a szivatós logikátlan gondolkodás sok munkáltató fejében?


2019. márc. 9. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

"de ennek ellenére nem engedtek haza és ott kellett ülnöm feleslegesen még két órát."


És ha jön egy munkaügyis ellenőrzés hogy magyarázza ki a munkáltató hogy nem vagy ott? Másrészt a teljesítmény alapú bérezés nem lehetséges a magyar szövevényes munkaügyi és járulékrendszerben. Nem úgy működik hogy bemegy a banka a nagyfőnök kiszámolja hogy mennyi jár neked és odaadja. Bérszámfejtés egy kötött dolog.

2019. márc. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek egyszerűen elsietnék a munkájukat hogy hamarabb hazamehessenek. A minőség rovására menne. Normális munkahelyen meg egyszerűen adnának több feladatot. Így legalább a 6 órás munkámat ki tudom tolni 8-ra és nyugisabban vagyok, és még azt is hiszik hogy keményen dolgozok mert elkészül :D
2019. márc. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ezért szerettem mindig az otthon végezhető munka bármilyen változatát. Például a szülői gazdaságért is ezért voltam úgy oda. Pedig különösebben nem hobbim a mezőgazdaság, de ha megérzem hogy szabadon élhetek és a magaméban magamnak dolgozhatok, akkor minimum lakodalmas vagy mulatós nótára gyújtanék örömömben és a munka is nagyságrendekkel megy jobban és észre sem veszem hogy dolgozok.


De ha egy munkahelyen megtudom hogy például még a szolgálati kocsiban is műholdas nyokövető GPS van, és ha a dolgozó megáll a mezőn pisilni, akkor már kérdőre vonják hogy mit maszekolt. Persze az ilyen szigor eredménye az, hogy nehezen találnak embert aki egy hónapnál tovább kibírná ott.

2019. márc. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

S mi történik ha abban na a két órában valamiért azonnal szükség volna rád?

Na ugye... azért vagy fizetve, hogy elvégezd a munkát és a munkaidődön belül a munkáltató rendelkezésére állj.

2019. márc. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Ez a magyar kisvállalatok tipikus hozzáállása, én is dolgoztam ilyen helyen, hogy munka nincs, de ülj ott. Most egy multinál vagyok és senki sem számolgatja, hogy mennyit vagyok, de az a helyzet, hogy nem sűrűn voltam munka nélkül. Van egy hatalmas lista, amiből le lehet venni a feladatokat és sosem fogy el belőle.
2019. márc. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Dolgozz olyan munkahelyen, ahol munkaidőkeret van. Ott akkor mehetsz haza, amikor kész van a munka.
2019. márc. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

A 2-esnél a pont.

Nálunk is belement a főnök, aztán 2 hónap után be is fejeztük, mert csak az autótörések meg a csekkek jöttek.

Mindezt azért, hogy 1 órával hamarabb hazamenjen.

2019. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha van munkaidőd (ami nem szerződésben leírt rugalmas munkaidő), akkor azon belül a munkáltató rendelkezésére kell állnod.
2019. márc. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Ez így még oké, az okokat fentebb leírták. De amikor arra akarnak kényszeríteni, hogy munka után a szabadidőmben menjek fel a főnökeim lakására "bulizni" (ne értsétek félre, 20-an vagyunk a csapatba, 2 főnök és mindenkinek "kötelezővé" tette a megjelenést, ki tudja miért szervezte, talán nincsenek barátai) az nekem már túl ment minden határon.
2019. márc. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ez így még oké, az okokat fentebb leírták. De amikor arra akarnak kényszeríteni, hogy munka után a szabadidőmben menjek fel a főnökeim lakására "bulizni" (ne értsétek félre, 20-an vagyunk a csapatba, 2 főnök és mindenkinek "kötelezővé" tette a megjelenést, ki tudja miért szervezte, talán nincsenek barátai) az nekem már túl ment minden határon."


Balázska te vagy az? :D

2019. márc. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!