Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betegszabadság alatt is...

Betegszabadság alatt is köteles vagyok a munkahelyről érkező e-mailekre válaszolni, illetve az onnan érkező telefonhívást fogadni saját mobilomon?

Figyelt kérdés

Szellemi munkakörben dolgozom.

Ezen a héten és a jövő héten betegszabadságon vagyok. Az orvos írt ki, amikor elmentem azzal a szándékkal, hogy csak gyógyszert íratok magamnak, és közben dolgozom tovább.


Hivatalosan is betegszabadságon vagyok. Látom az online vezetett rendszerben azt, hogy ki van beírva helyettem.


A héten szinte minden nap kaptam valamilyen e-mailt, amit válaszoljak már meg. Mondhatja valaki, hogy meddig tart egy rövid választ megírni, vagy ne olvassak e-mailt.


Csak az a furcsa, hogy ha betegszabadságon vagyok, akkor az azokra a napokra eső fizetésem is kevesebb, ami logikus. DE ennek ellenére elvárhatják és kötelezhetnek, hogy itthonról is válaszoljak meg pályázati e-maileket, stb.?


2019. márc. 9. 13:54
1 2
 1/17 grafno ***** válasza:
100%
Elvileg nem zavarhatnak,ha tudják, hogy betegvagy. De lehet nem tudják. Az automatikus válasz emailben írd le, hogy ettől-eddig nem vagy elérhető betegség miatt és írd bele a helyettesed elerhetoseget akit zaklathatnak. Nálunk van aki kikapcsolja a mobilját meló után, nehogy megtalaljak munkával kapcsolatban.
2019. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Tudják, hogy betegen vagyok.

Első három nap nyújtva feküdtem lázasan.

Amikor hivatalosan betelefonáltam, elmondtam, hogy mi a probléma, tehát tudták/tudják. Ezért is írtak ki helyetteseket.


Amikkel keresnek, az nem a munkakörömhöz tartozik, hanem a rám bízott pályázatok levelezési része. Ezekre nem tudnak betenni helyettest, mert nem lehet "átadni", ennyi időre nincs értelme e-maileket szétküldözgetniük, azt mondták. Ezért is kérdéses számomra elméleti szinten, hogy ilyenkor mi a helyzet. A benti, irodai, munkakörömhöz tartozó feladataimra kijelöltek másokat. A pályázatosokra nem.

Megcsinálom lelkiismeretességből, de elméleti szinten érdekel, máshol hogy működik ez.


Továbbá, a személyes e-mail címünket használjuk a munkahelyen is, ezért érdekes lenne "Irodán kívüli" automatikus választ beállítanom.

2019. márc. 9. 14:36
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha betegszabin vagy táppénzen vagy, akkor szerintem nem végezhetsz semmi tevékenységet a munkahely felé. Nem lehetsz egyszerre úton és megállva.
2019. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem betegszabi és rendes szabi alatt is csöngött a mobilom sokat és elvártak ezt meg azt.

Aztán egyszer eljött a pont és kikapcsoltam a mobilt. Ők eg 1 hónapra rá lapátra tettek.

2019. márc. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kapcsold ki a telefonod es emailed. Vegyel egy olcso telefont,amiben a munkatartsak altal ismert simkartyat tartod . A masik sim szamat semmilyen munkatarsbak ne add meg.

Ezt igy szoktak.


Emailbol is csinalj mast. A munkahelyit ne nyisd meg es vedd le a lathatosagot,h mikor vagy rlerheto.

2019. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

És ha mindezt megteszi és 1 hónapra rá kib****ák?

mint engem?

2019. márc. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Többhelyütt is olvastam már ezeket a javaslatokat, hogy adj meg nem létező telefonszámot, meg egy borítékban tárolt SIM-kártya számát, meg ilyenek. Ezek sült marhaságok. Előbb-utóbb nyilván kérdőre fognak vonni, hogy miért nem vagy soha elérhető.
2019. márc. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Na ja. Én is kikapcsoltam és mit értem el vele? Leszálltak rólam? Hát le. Úgy hogy kirúgtak.


Amely főnök el akar érni az nem nyeli le ha nem ér el, majd kirúg.

2019. márc. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja, és lehet avval jönni, hogy ha azt akarják, hogy elérhető legyek munkaidőn kívül, akkor készenléti bért kell, hogy fizessenek. Csak hogy ha én ezt így megmondom nekik a kérdőre vonáskor (hogy miért nem vagyok soha elérhető), elég csekély a valószínűsége, hogy majd bólintással reagálnak. Inkább esélyesebb, hogy a szerződés lejártának közeledtével jön a hír, hogy nem hosszabbítanak tovább. Ha meg határozatlan idejű szerződés, akkor valami koholt indokkal (pl. létszámleépítés, vagy rádfognak valami kárt vagy hiányosságot) küldenek el. Én legalábbis még olyat nem nagyon hallottam, hogy a dolgozó által követelt juttatást megadják, és minden megy tovább szépen.
2019. márc. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Itt lehet bejelenteni az ilyen szabalyszego szemetlada cegeket. Undorito az emberek pofatlan kizsigerelese.

2019. márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!