Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 15 év után megmondanátok a...

15 év után megmondanátok a munkahelyen miért mondtok fel vagy csak beadnátok a papírt és kapják be?

Figyelt kérdés

Jogszabály szerint én az indoklásomat nem vagyok köteles indokolni. Beadom a papírt munkaviszonyomat a mai nappal ... és csók.


megmondanátok tekintve hoyg 15 éve ott vagytok? Azért kérdés ez mert oka van hogy elmentek és nem szép oka vagy a „kapjátok be „ hozzáállás érthető éppenséggel.


2019. márc. 9. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Kérdező, nem úgy volt, hogy nem mész három műszakba dolgozni gyárakba? Meggondoltad magad mégis?
2019. márc. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Ha nincs azonnali felmondásra nyomós indokod (a munkáltató lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegte), ezért a rendes felmondást választod, akkor visszatarthat a munkáltató felmondási időig, ami 55 (10 év után) vagy 60 nap (15 év után).
2019. márc. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne válaszoljunk a kérdezőnek baromságot és ne terjesszük a fals infót. MunkaVÁLLAlói felmondás esetén a felmondási idő egységesen 30 nap az évek számától függetlenül.

30 nap ha 1 év ha 10 év ha 100 év után mond fel akkor is.


[link]


"

Felmondási idő - ha a munkavállaló mond fel

A 2019-ben is hatályban lévő új Munka Törvénykönyve rendelkezései alapján ha a munkavállaló mond fel, akkor minden esetben csupán 30 nap felmondási idő jár neki, még abban az esetben is, ha akár több évtizedes munkaviszonya volt az adott munkahelyen.“



És a kifejezett kérdésre:


Határozatlan idejű munkaviszony esetén a munkavállaló a felmondását a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I.tv. (Mt.) 67.§ (1) bekezdése alapján nem köteles megindokolni.


A felmondás egy olyan egyoldalú jognyilatkozat, mely a felmondási idő végével a munkaviszonyt - a másik fél hozzájárulása nélkül is - megszünteti.


Tehát!!!


Tetszik a főnöködnek vagy nem, tehet egy szívességet...

2019. márc. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és NEM mellesleg : a kérdezőnek nem az volt a kérdése hány nap a felmondási idő.
2019. márc. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell indokolni, és nem is tanácsolom, egyszerűen azért, mert sohasem tanácsos minden hidat felégetni magunk mögött. Nyugodtan mondd a sablon szöveget, ha kérdezik: "Új kihívásokra vágyom.", "Adódott egy új lehetőség, úgy érzem, ki kell használnom." vagy "A magánéleti problémáimmal nem tudom összeegyeztetni a jelenlegi munkámat, ezért kerestem mást." Lényegében mindegyik azt jelenti, hogy "k.pjátok be", de mégsem vágod egyenesen az arcukba. Hidd el, ez néha hasznos!
2019. márc. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 22 év után jöttem el az első munkahelyemről. Megmondtam, hogy miért és azt is tudják, hogy hova mentem (külföld). Kapcsolatban vagyok a régi munkahellyel azóta is, időnként megtalálnak kérdésekkel. A helyzetem olyan szempontból más, hogy a régi helyen nem mondtam fel, csak fizetés nélküli szabadságot kértem.
2019. márc. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!