Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Álláskeresési járadék igénybev...

NagyBela1970 kérdése:

Álláskeresési járadék igénybevétele alatt ha találnak nekem munkát azt köteles vagyok elfogadni? Vagy csak egy bizonyos idő eltelte után.

Figyelt kérdés
2019. márc. 11. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ettől nem kell félned, 8 hónapja vagyok munkanélküli, eddig 1x, novemberben kaptam egy közvetítő lapot állásra, e-mailben kellett jelentkezni, arra se vették a fáradságot, hogy reagáljanak, csak nekem volt egy plusz út a munkaügyibe, mert vissza kellett vinni.
2019. márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, de egyrészt igaz, amit az egyes ír, másrészt, a járadékot csak max. 3 hónapig kaphatod. Utána a szociális segélyt pedig elbírálástól függően, ha jól tudom, szülőkkel, jól kereső házastárssal élő embereknek már nem állapítják meg.

Azt amúgy elég nagy hülyeségnek tartom, hogy ezek akkor is járnak, ha a dolgozó mond fel, vagy ha elküldik fegyelmivel.

2019. márc. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2#

A szoc segély ma már fht néven fut, és nem kell hozzá egy jó kereső házastárs, elég egy minimálbéres is, hogy ne kapja meg az ember, a 25e/fő jövedelem alatt adják.

2019. márc. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. márc. 11. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!