Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyit dolgoztok egy nap és...

Mennyit dolgoztok egy nap és hogy követik ezt a munkaadók?

Figyelt kérdés

3 éve dolgozom már, mint fejlesztő, most hagytam ott az előző munkahelyem ami egy közepes méretű vállalat volt. 2 évet dolgoztam helyben, 1 évet home office-ban. 8 órás munkaidőm volt, az effektív munka úgy 5-6 óra lehetett, a többiben benne volt az ebédszünet, meg némi olvasgatás, hogy kicsit szüneteljen az agyam. Az ott helyben dolgozók közül volt, aki 4 órát beszélgetett naponta a konyhással, mások 1-2 órát playstation-öztek, cigiztek, traccsoltak. Én míg ott voltam javarészt dolgoztam kényelmes tempóban, home officeban hasonlóképp, maximum kicsit lazábbra osztottam a munkaidőm és este is hozzátettem. Minden feladatom időre kész volt mindig. Az idő és feladatkövetés valami vállalati fejlesztéssel történt, ahová csak be kellett írni, hogy hány órát dolgoztál min. Nem vették túl szigorúan, fizucsökkentés, fejmosás nem járt soha, ha kicsit kevesebb volt.


Végül otthagytam őket, mert nem volt sok fejlődési lehetőség. Ahol most kezdtem dolgozni hasonló munkakörben (full stack) ugyan többet fizetnek (nem sokkal), kínálnak fejlődést, azonban ez nagyon kis cég, és home office-ban van mindenki. Ami viszont nagyon nem tetszik már most, hogy napi 8 óra effektív munkát várnak és ezt egy olyan időkövető szoftverrel nézik, ami a process listát figyeli, chrome tabokat átküldi nekik időnként, screenshotol 10 percenként és figyeli az egér valamint billentyűaktivitást, hogy ha épp megáll, akkor az óra is megálljon. Nem léhűtő akarok lenni, de ilyen mellett baromi kellemetlen munkát végezni, idegessé és feszültté tesz, hogy ha épp gyorsan válaszolok valakinek valamit valahol, akkor lefényképezi azt is (megtörént), de tényleg azért a 6 másodpercért minek állítsam meg? Valamint a kis szusszanóimat sem tudom megtartani, ami dekoncentrálttá tesz, folyamatos kódolást várnak el napi 8 órában megállás nélkül (ebédszünet nem számít, le kell dolgozni). Nálatok ez hogy megy? Ők állnak ehhez jól, és tényleg ennyire követni kell egy remote munkást, vagy tényleg jogosan érzem ezt egy kicsit soknak? Sokszor megcsináltam a feladatokat kevesebb időből, mint a kiosztott, ami mindig is szokásom volt, hogy szusszanhassak egyet, de ez itt egyáltalán nem lehetséges. Ti maradnátok, vagy mennétek?



#programozás #munkaóra #munkaidő #időkövetés #effektív munkaóra #effektív munkaidő
2019. márc. 13. 00:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Van a task. A tasknak van egy becsült fejlesztési ideje. Ha a task a becsült időn belül kész van, senki nem kérdez semmit. Normális környezetben így állnak hozzá.
2019. márc. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Határidők vannak nálunk. Addig kész kell lenni. Ha ez napi 16 óra munka akkor annyi, ha 2 akkor annyi. De általában az első felé közelít.


Egyébként nem értem, hogy a “nincs fejlődési lehetőség” miért indok munkahelyváltásra... az nem iskola. Gyakorlatilag volt egy rakás szabadidőd és egy rakás pénzed - ez maga a fejlődési lehetőség :D Beiratkozhatsz akármilyen tanfolyamra, vagy van időd olvasni és megtanulni több programozási nyelvet.. vagy akármi.


Az új munkahelyed egy rabszolgatartó üzem, az előző tökéletes volt. A futószalagnál van ilyen kötött munkarend, szellemi foglalkozásoknál eléggé abszurd. Orwelli szinte... Én visszacsoszognék az előző helyre, ha lehetne.

2019. márc. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 Miért dolgoznék valahol ahol semmi újat nem tanulok, ha mehetek megannyi munkahelyre, ahol igen? Az hogy van szabadidőm egy dolog, az hogy munka közben is fejlődni akarok meg egy másik.
2019. márc. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az előző meló ebből a szempontból tényleg megfelelőbb volt, de baromi kellemetlen projekteket sikerült nekik mindig összeszedni. Volt egy projekt ami 5-6 munkást "elkergetett". Az új technológiákat féltek kipróbálni, mert a vállalati "nagyra becsült" programozók azt mondták, hogy a minek, ha a régi is jó. Bevallom, egy picit megbántam a váltást, de inkább keresek egy kellemesebb helyet.
2019. márc. 18. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!