Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem akar magával vinni...

Miért nem akar magával vinni a céges buliba?

Figyelt kérdés

Adott a helyzet hogy megtudtam hogy a céges rendezvény, vacsora tánc ilyesmi, vihetik magukkal az ott dolgozók a párjukat, még ugyan sok idő van addig, de a párom már tudja hogy vihetne magával és mégsem szólt egyből ahogy megtudta, annyira nem lesz soká hogy ne kellene még szólnia.

Ha nem hív meg az miért lehet? És hogyan reagaljak a helyzetre? Én szeretném ha elhivna, ha nem visz ilyenre nekem olyan az érzésem mintha szégyelle. Nektek erről mi a véleményetek?



2019. márc. 15. 21:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
Lehet mással akar menni.
2019. márc. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy csak a családos kollégák viszik a párjukat, vagy megbeszélték néhány közelebbi kollégával, hogy jól leisszák magukat.


Szerintem kérdezd meg, hogy mehetsz-e. Ha nem, akkor kérdezd meg, hogy miért.

2019. márc. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát pont ez az, hogy nem szeretném én megkerdezni. Jó lenne ha ő szeretné, örülnék neki.
2019. márc. 15. 21:51
 4/16 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Lehet hülyeségnek tartja, neki se biztos, hogy van kedve menni.
2019. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De, arról már volt szó hogy lesz rendezvény és hogy megy, csak az az info hogy mehetnek párok is, az később jött, és arról nem szólt még. Még a lehetőségről sem.
2019. márc. 15. 21:59
 6/16 anonim ***** válasza:
58%
Saját példám: kavartam néhányszor az egyik kollégámmal anno. Emiatt nem vittem barátomat a céges bulikra. Lehet párodnak is volt valami valamelyik kollegínával és túl kínos lenne neki a szitu.
2019. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "várom, hogy neki eszébe jusson, hogy én akarok menni" egy játszma.


Szerintem kérdezd meg tőle, hogy mehetsz-e és, hogyha nem, akkor miért. Lehet, hogy nem fog meghívni és lehet, hogy csak fél év múlva fog kiderülni, hogy azért, mert "a mellette ülő kollégának olyan rossz a humora, hogy meg akar tőle kímélni", vagy azt gondolja, hogy "utálnál ott lenni és csak unnád magad, viszont, ha rákérdez, akkor nem mernél nemet mondani".


Nálunk három évbe telt, mire a párom elfogadta, hogy zavar, ha nem hív meg rendezvényre/családi bulira/nyaralásra a szülőkkel/teniszedzésre a haverokkal/60 km-es kirándulásra stb. Mindre le kellett tisztázni, hogy szeretném, ha meghívna.


Most már tudja, hogy, a hatvan km-es túrára is jól esik, ha meghív, úgysem fogok menni. Eleinte viszont eszébe sem jutott. Néha én vetettem fel és akkor nagyon örült. Néha nem vetettem fel és akkor veszekedtünk utána. Néha felvetettem és nem értettünk egyet. Nem csalt meg (remélem legalábbis ;) ) de sok összeszokást igényelt. És, ha időben szóltam volna mindig, hogy ott akarok lenni ezen és ezen a rendezvényen, akkor (nem az összes konfliktustól, de) sok veszekedéstől megkímélhettem volna magunkat.


Az is lehet persze, hogy az előttem válaszolónak van igaza. De ha nem kérdezed meg, akkor nem fogod megtudni.

2019. márc. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nincs szó játszmáról, elég sok ideje vagyunk együtt ahhoz hogy ezt tudnia kellene, azok után hogy többször mondtam már ezt neki. Tehát nem arról van szo hogy én csak ülök és várom hogy meg hívjon.
2019. márc. 16. 09:25
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan kérdezz rá. Most csak hergeled magad és elképzeled, hogy vajon miért nem hív meg. Ezt akarod csinálni egészen a buli napjáig?

Ess túl rajta, kérdezz rá, hogy egyedül akar-e menni, vagy hogy a többiek párral mennek, vagy csak a kollégák lesznek.

Én nem szeretem a céges bulikat, pláne a szabadidőm terhére. De amikor volt ilyen családos összejövetel, akkor rém kínosan éreztem magam. Elbeszélgetni a munkatárs párjával, akit nem igazán ismerek, vagy kedvelek... nem jó. A kolléganőkkel sokszor ugratjuk egymást, teljesen ártalmatlanul. Ilyen alkalmakkor meg mint akik karót nyeltek rohadt kínosan elbeszélgetünk az időjárásról. Ha van valami munkahelyi poén, azt magyarázni kell. Fosch.

Nem szégyellem az asszonyt, dehogy szégyellem. A kollégáim ismerik, jóban van velük, de én nem szoktam céges bulira vinni. Volt, hogy megkérdeztem, hogy szetetne-e jönni, de csúnyán nézett :) cserébe nekem sem kell mennem az ő munkahelyi bulijára, ahová meg nekem nem volna semmi kedvem menni.

Ne láss bele semmi rémséget abba, hogy nem hívott el. De kérdezz rá!!!! "Néma gyereknek anyja sem érti a szavát". Ne duzzogj. Ha érdekel a miért, nyisd ki a szád. Mi férfiak a szóból értünk. Nem jár haragudni azért, amit ti gondoltok.

2019. márc. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs szó játszmáról, elég sok ideje vagyunk együtt ahhoz hogy ezt tudnia kellene, azok után hogy többször mondtam már ezt neki. Tehát nem arról van szo hogy én csak ülök és várom hogy meg hívjon."


Pontosan arról van szó, hogy te csak ülsz és várod, hogy meghívjon. Elvárod, hogy tudja, te mit akarsz és ha nem találja ki, akkor megsértődsz. Ez játszma.

2019. márc. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!