Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Váltsak munkahelyet?

Váltsak munkahelyet?

Figyelt kérdés
Jelenleg biztonsági őrként dolgozom, igaz havonta 300 órákat megyek, így keresek nettó 230at,a gond csak annyi, hogy 50km-t kell utaznom amikor jövök, általában 24/48as vagy 36/36 OS beosztásom van, de igaz nem is kell megszakadni. Viszont kaptam egy fuvarozó munkalehetőséget ami csak 10km-re lenne tőlem, fát kéne hordani 3.5tonnas Ivecoval, heti 5-6 Nap rajtam múlik mennyit vállalok be, és ettől függően nettó 300-400 ezret lehetne keresni ez nagyban függ attól hogy hány fuvart bírok kivinni mert a főnök fuvar után fizet. A fa felrakodasban segítenek utána odaviszem és csak lebillentem aztán vissza. Amitől viszont tartok, hogy megterhelo lenne heti 5-6 napon keresztül egész nap fat pakolni és mellette 300-400km-t levezetni. Van fogalmam róla mert már dolgoztam hasonlót, Németországban bútorokat szállítottunk ki, csak barátnőm miatt jöttem haza. A kérdés tehát röviden annyi, hogy otthagynátok e a kényelmes munkahelyeteket ami messze van és kevesebbet fizet egy közelebbiért ami viszont jóval nehezebb de közelebb is van és minden nap otthon alszol?

2019. márc. 17. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen mindegy, hogy mi mit csinálnák, hisz nem vagyunk a helyedben. Mindenkinek más a teherbíró képessége, mások az életkörülményei, más az élethelyzete. Valaki igen is a keményebb melót választaná, mert esetleg a nyakán van több millió Ft hitel, meg 2 gyerek és minél előbb szabadulna a hiteltől, így inkább megszakadna a családjáért, de a keményebb melót választaná több pénzért.

Más meg nem szorul rá, más abból is meg tudna élni, amennyit te most keresel, ezért esze ágában nem lenne otthagyni a mostanit.

Ez csak rajtad áll. Neked kell eldönteni, mert te tudod, hogy mennyire kimerítő a mostani, mennyivel lenne a másik kevésbé kimerítő, vagy éppen ellenkezőleg, illetve te tudod, hogy mennyire van szükséged a pénzre.

2019. márc. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Biztonsági őrnek csak a lusták mennek. Meg akik hatalmat akarnak. A másik munkában igen, dolgozni kéne, de van, akit nem zavar.
2019. márc. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, 21 éves vagyok, nincs hitelem csak azért gondolkoztam a váltáson mert többet fizet és előrébb lehet jutni majdnem kétszer annyi pénzből.. Amúgy nem lustaságból lettem őr, meg nem is hatalom vágyból, hanem azért mert dolgoztam már gyárban is nettó 150ért 5 perces pihenő idővel ahol minden nap rabszolgaként kezelték a dolgozókat, és úgy voltam vele, hogy minek szakadnék meg 150ert ha 230at is lehet kapni úgy hogy nem a sor mellett állok és csinálom a darabszámot. Viszont vezetni szeretek, szóval ha rendesen bejelent akkor valószínűleg váltani fogok.
2019. márc. 17. 11:06
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Értem. Kimaradt a tanulatlan suttyó az indokok közül.
2019. márc. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Te aztán nagyon tudod milyen végzettségem van, te szerencsétlen net harcos kis köcsög :) Van érettségim és szakmám is, csak esetleg nem tetszett meg és nem abban szeretnék dolgozni, bár mindenkinek 3 diplomája kéne legyen biztos :)
2019. márc. 17. 11:32
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy bírom az ilyeneket, akik nem a kérdésre válaszolnak és arc nélkül osztják az észt, élőben meg kussolnak, lehet otthon el vagy nyomva itt meg kemenykedhetsz
2019. márc. 17. 11:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon bírom a mentalitásod elsősorban hogy 21 évesen azért már sok helyen dolgoztál, tapasztaltál de hát kinek mit hoz az élet,milyen körülményeket abból kell gazdálkodni. Le a kalappal. :)

Ezt csak te mérlegelheted hogy megéri-é neked vagy sem. Szerintem azzal hogy ki tetted ezt a kérdést valahol legbelül meg is válaszoltad magadnak hiszen csak te tudhatod a választ rá. Senki nem dönt helyetted nem is tud mivel csak te tudod mi a jó neked. Látod, lehetőséged van váltani mindig. A diplomákat meg hagyjuk mert a hányinger elkap tőle hogy azt hiszik az emberek hogy csak diplomával lehet sok pénzt meg boldog életet,munkát teremteni...

2019. márc. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm az értelmes hozzászólást :) Ja az előtte lévőnek.. 21 évesen tanulatlan suttyóként vettem saját spórolt pénzéből autót, igaz használt, de nem a szüleim tartanak el mint a sok egyetemisták akik huszon évesen is a szüleiktől függnek, és saját magam fizetek egy albérletet is, nem a rozsadombon van de mégis eltartom magam és nem élek szegényként, szóval gondolkozz mielőtt elkezdesz észt osztani
2019. márc. 17. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!