Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Cad-Cam Informatikus?

Cad-Cam Informatikus?

Figyelt kérdés

Van lehetőségem egy OKJ-S CAD-CAM INFORMATIKUS iskolát elvégezni.


A kérdésem az lenne hogy érdemes elvégezni?

Milyen feladatköröm lenne miket kell csinálni ha végzés után felvesznek?


(Mellette van már Gépi forgácsoló és Cnc gépkezelő végzettségem)



2019. márc. 18. 12:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valaki ebben dolgozik, lenne még pár kérdésem. És ha privátba kérdezhetnék azt nagyon megköszönném.
2019. márc. 18. 12:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes.

Én egy darabig csináltam, de anyagi okok és időhiány miatt abba kellett hagynom. De ha ez a három képzésed így együtt meglesz, azért ez szerintem elég komoly beugró bármely fémipari céghez. Oda tudsz állni a gép mellé, ha kell, de az irodába is be tudsz ülni, ha arról van szó.

2019. márc. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :) Ment a zöld kéz :)


Mások véleményét is várom.

2019. márc. 18. 13:17
 4/4 anonim válasza:
Ez a képzés tulajdonképpen arra jó hogy megtanulsz valamilyen CAD programmal modellezni illetve valamelyik CAM szoftverrel megmunkáló programokat készíteni. Mindenképpen kell hozzá valamilyen fémipari előképzettség, de ahogy írtad ez neked megvan. A CAD rész kb. arra lesz jó neked hogy ha kapsz egy munkát és csak műhelyrajzot küldenek tudj magadnak modellt csinálni CAM-hez. (Ez a tanfolyam így kevés ahhoz hogy tervezéssel foglalkozz) A CAM rész viszont elég hasznos, szerencsére a CAM programozás elég jól elterjedt ma már az iparban. Én hasonló tanfolyamokat végeztem CNC technológusként dolgozok egyedi gyártásban. A feladatom hogy mikor jön egy rendelés összeállítom a megmunkálását. Meghatározom mekkora kiinduló anyagból, melyik gépünkön tudjuk gyártani, kiválasztom hozzá a szerszámokat, meghatározom a technológiai paramétereket és egy CAM szoftverrel megírom a programot a CNC gépre. Ahhoz hogy ezt jól tudd csinálni sok gyakorlati tapasztalat kell. Én kb 5-6 évet dolgoztam CNC gépeken, ma már inkább irodában dolgozok, de így is sok időt kell a gépek mellett tölteni. Jó munka én szeretem csinálni, változatos és ha jó céget fogsz ki elég jól lehet keresni vele. Ha kérdésed van még nyugodtan írj üzenetet.
2019. márc. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!