Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dm-ben vagy Rossmann-ban...

Dm-ben vagy Rossmann-ban dolgozik valaki? Jó munkahely?

Figyelt kérdés
Hogy néz ki egy 8 órás beosztottnak egy hete? Mennyivel kell előbb beérni nyitás elött? A szakmai minimálbért megadják? Van túlóra? Köszönöm!!
2019. márc. 18. 15:18
 1/9 A kérdező kommentje:
És még annyi hogy napi 10 órát kell dolgozni? Vagy 8-at 10-et?köszi
2019. márc. 18. 15:29
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

DM-ben dolgozom.

Általában heti 30 órára vesznek fel embert. Ezt néha tologatják, tehát ha mondjuk ezen a héten 24 órát dolgozol, akkor még a hónapban a maradék 6ot ledolgozod. Nyitás előtt elég 10 perccel beérni, csak átöltöznöd kell. Túlóra nincs. 120-130 körül kapsz, és elég kemény fizikai munka van, nem is gondolná az ember. Én lassan abba is hagyom, mert 24 évesen úgy érzem, a hátam feladta, nagyon fáj már. :D

2019. márc. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm sokat segítettél! És mi a nehéz benne az árufeltöltés? És egy nap 8 órát kell dolgozni vagy 10 et? Neked hogy néz ki egy heti beosztásod megírnád? Köszönöm!
2019. márc. 19. 05:50
 4/9 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy a 120-130-at azt gondolom a 8 órára kapod. És 6 órában mennyi a nettó szakmai minimálbér?
2019. márc. 19. 06:05
 5/9 anonim ***** válasza:
követem ha nem baj, második kifejtenéd részletesebben?
2019. márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem, nettó 120 körül nem 8 órára kapsz, hanem 6-ra. De a 130-at még sosem érte el a fizum, inkább 110-120 között, vagy kicsivel felette.

A kemény fizikai munka alatt azt értem, hogy végig talpon vagy, max kajálásnál ülsz le, ha kasszába raknak akkor rohangálsz a kassza és a polcok között, rémálom. Rengeteget hajolsz, pakolsz, akcióváltás is egy borzalom, átpakolod, átrendezed a boltot. Árutöltésnél tologathatod a rohadt nehéz kocsit, ha áru jön, akkor meg sírni lenne kedved, pakolhatod a nehéz dobozokat, elrendezni a raktárat, ilyenek. És persze mindig kell valamit csinálni, nincs az, hogy ülsz/állsz és nézelődsz.

Tapasztalatból mondom, hogy ez a meló ilyen kevés pénzért nem éri meg. Előtte apartmanokat takarítottam, hasonlóan nehéz és fárasztó volt, de minimum nettó 200-at hazavittem. Ezért is váltom le a DM-et hamarosan.

2019. márc. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!! Sokat segítettél!! A Rossmann is hasonló lehet mint a DM?
2019. márc. 21. 08:08
 8/9 anonim válasza:
Igen!A Rossmann is ilyen..annyival rosszabb ha lejár a munkaidőd és van még az aznapi áruból,akkor nem mész haza mig kint nincs minden!Persze le nem csúsztathatod,és ki sem fizetik!Húgom Rossmannban dolgozik!Van hogy reggel 4kor kel és megy mikor áru érkezik...
2019. máj. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2019. jún. 3. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!