Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a helyes reakció ebben az...

Mi a helyes reakció ebben az esetben? Hogyan lehet ezt kezelni megfelelően?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban egy kollégám munkaidőben el-el mászkál hosszabb-rövidebb időszakra (10-40-50 percekre), mert dolga van. El is kérezkedik, de nem minden esetben a közvetlen felettestől.


Az ilyen helyzetekben az ő feladatait is nekem kell megcsinálni és ez "teljesen természetes" és rendjén van. Senki nem látja, hogy "rá dolgozom".


A legszomorúbb, hogy tőle kapom a munkahelyen a legnagyobb hátbaszúrásokat és övön aluli beszólásokat.


Sajnos a vezetőségtől messzebb dolgozunk, így ténylegesen nem látják, ha valaki "elkóborol" munkaidőben a cég területén, csak ha élesben összefutnak az udvaron. A kollégáim az ilyen esetekben a földbe dugják a fejüket és a "kisfőnök" tárja kezeit, hogy nem tud mit tenni.


A fent említett kollégával nem lehet megbeszélni, mert minden ilyen beszélgetést úgy irányít, hogy neki legyen igaza. Hiába észérvekkel és tényekkel, higgadtan próbálok vele beszélni. Jól kijönni nem lehet.


Ha nem csinálom meg az ő részét, akkor puffog, valamint a "kisfönök" is számon kéri a kollégákat és engem is, hogy miért nincs kész a munka.


A főnökséggel nem akarok (még) beszélni. Nem akarok spicli lenni.



2019. márc. 18. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Erre én is kiváncsi lennék.

Az új kollégám nem is kéreckedik el, csak 2 órás reggeli és ebédszünetet tart vagy facebookozik az irodában, aztán ha rászólok még ő sértődik meg.

2 hete táppénzen vagyok, felhívott és anyázó üzeneteket írogatott, kb. hogy hogy merek beteg lenni, mert ő meg megszakad a munkában. Gondolom, legutóbb is csak felhalmozott mindent amíg nem voltam.


Gondolkozom, hogy ezeket bemutatom az igazgatónak, eddig csak szóban cseszegetett, bár nem hiszem hogy bármi történne. Nem akarok vele egy légtérben lenni, lehet elkezdek más munka után nézni aztán gebedjen meg a hülye p.csa.

Régen szerettem itt lenni, a fizetés lehetne több, de ha "ez" marad, akkor én megyek.


Ha szabin vagy betegállományban vagy ki dolgozik helyette?

2019. márc. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én hasonló szituációban voltam. Simán jeleztem a vezetőségnek, hogy szóltam már neki, de nincs változás.
2019. márc. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem spicliség. Ez egy munkahely és nem az óvoda. Ha a kolléga a viselkedésével/hibáival nehezíti vagy ellehetleníti a munkám, természetes, hogy jelzem a vezetőségnek; ha én szóltam a kollégának és a kisfőnöknek és semmit sem értem el, ez lenne a megoldás.
2019. márc. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értem. Megcsinálod a te részed. Mikor borul a bili, hogy miért nincs kész a munka, azt mondod, hogy te megcsináltad a te dolgot, a többiről meg nem tudsz semmit. Derítsék ki ők, hogy hol és mi hibádzik, ők a főnökök, ezért kapják a fizetésüket (többek között) nem azért, hogy összeírják, ki mikor akar szabadságra menni. Még spicliskedned sem kell.
2019. júl. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!