Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Belemennétek a béremelésbe ha...

Belemennétek a béremelésbe ha feketén kapnátok? Miért nem lehet tisztességesen játszani?

Figyelt kérdés

Belemennétek abba hogy bért emelnek de marad a szerződés és az eddigi bér papíron, és az emelt részt feketén zsebbe kapjátok?


Miért nem lehet ezt tisztességesen játszani?


Persze könnyen lehet hogy a cég megoldja a dilemmámat hamar mert vagy belemegyek a trükkös emelésbe vagy nem emelnek semmit így nincs dilemma. Így bele kell menjek?


2019. márc. 19. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs választásod, akkor menj bele, de minél előbb kezdj új munka után nézni.

Az a cég, amelyik ezt csak feketén tudja megoldani, az elég instabil. Ki tudja, mikor nyögik be, hogy felszámolás alatt áll.

Másrészt feketén nem jelenik meg sehol. A papíron szereplő összeg alapján kapsz táppénzt, szabit, gyed-et, munkanélkülit, nyugdíjat, adókedvezményt, stb. Hosszú távon százezreket bukhatsz rajta.

2019. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Hosszú távon százezreket bukhatsz rajta."


Rövid távon meg az egészet buktam ha nem megyek bele és nem kapok emelést. A cég stabilitásával nem értek egyet sokan vannak itt teljesen feketén is meg szürkén és mégis 1991 óta megvan a cég.


Egy mai huszonéves álláskeresőnek azt mondod vagy kapsz bejelentve 200-at és semmit zsebbe, vagy kapsz bejelentve 150-et és mell még 100-at zsebbe melyik választja majd? Nem kérdés.


csakhogy én nem vagyok huszonéves, inkább 2x annyi.

2019. márc. 19. 13:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj bele. Itthon általános a feketézés, mert túl magasak az adók. A hivatalos nettó béredért majdnem ugyan annyit fizet a navnak a munkáltatód különböző címszóval. Bárki könnyen belátja, hogy egy bizonyos jövedelmi szint felett ez fenntarthatatlan. És jobban jársz ha most kézhez kéred, mi mai fiatalok már úgyse kapunk majd állami nyugdíjat, mert addigra összeomlik a rendszer.
2019. márc. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem mennék bele és elkezdenék új állást keresni; amint meg van, felmondanék a jelenlegi helyen.
2019. márc. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én se vagyok mai csirke a 39 évemmel. Nagy előnye, hogy csaknem 20 év szakmai tapasztalattal napok alatt találok új állást.
2019. márc. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Én a helyedben nem mennék bele és elkezdenék új állást keresni; "


Ha már amúgy is megyek el akkor arra a kis időre meg miért ne menjek bele?

2019. márc. 19. 15:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Balu, újra kérdezem, ahogy a többi fiókodnál feltett kérdéseknél is tettem; mit szeretnél megtudni?


NEM BÁNTANI szeretnélek, NEM PROVOKÁLLAK, csak szeretnék valami hasznos információval szolgáltatni, mert én úgy látom, Te eldöntötted, ezt elfogadod az időre, amíg át nem vesznek egy új helyre.


Sajnos így csak tényleg azt tudjuk leírni, hogy ne fogadd el, meg menj el, de látszólag ezek a válaszok nem hasznosak.


Szóval, milyen információra lenne szükséged?

2019. márc. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"hogy ne fogadd el, meg menj el,"


Mondjuk elsőnek meséld el a kettőt együtt hogy hozzam össze. Ne fogadjam el? És akkor maradjak itt alacsonyabb bérért egyedüliként? Mert ugye a többieknek is fel lett ez kínálva és ők meg elfogadták.


SZóval hogy csináljam hogy ne fogadjam el? Mondjam azt hogy kösz így nem kell? Tiszta sor akkor nem kapom meg és melózhatok a cég címeres ökreként egyedül a kisebb bérért.


Nehogy azt hidd ha nem fogadom el a cég majd magához kap és korrekt feltételt kínál majd. Vállat von és kész, nem kell nem kell akkor nem adja.

2019. márc. 19. 15:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Én belemennék. Azt a pénzt,amit feketén kapnék a fizetésem mellé,gyűjtögetném egy számlára idős koromra. Abból pótolnám ki a nyugdíjamat. Ha egyáltalán akkor még lesz. Ami nálam van az a biztos.
2019. márc. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Ami nálam van az a biztos."



Igen a többség így van vele. Hoy fekete nem fekete nem mindegy csak adják. Nyugdíj az úgyse lesz addigra így nem számít hogy havi 200 vagy havi 250 után kapNÁM a nyugdíjat majdan mert addigra hol lesz már nyugdíj.

2019. márc. 19. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!