Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy hete kezdtem a Mekiben...

Egy hete kezdtem a Mekiben diákmunkásként, azonban konyhára kerültem, amit egyszerűen utálok. Elhatároztam, hogy felmondok. Ti hogyan tennétek?

Figyelt kérdés

A probléma többrétű.


Egy Budapest belvárosában lévő Mekiben vállaltam diákmelót, reménykedve abban, hogy kasszába kerülök, ám sajnos konyhán kezdtem. Az étteremvezetővel beszéltem erről, ő azt mondta, hogy lesz majd kassza is, csak nem azzal kezdünk. Ezzel szemben egy velem egyszerre kezdő srác kasszába került, neki valószínüleg sosem kell majd konyháznia...


Nekem meg kell előtte tanulnom konyházni, vendégteret takarítani és csak utoljára a kassza...


Ez a folyamat pedig rohadt nagy szívás!


Jelenleg konyhán én termelem 8 órán át a marhahúsos termékeket, a sajtburgereket, Big Mac-eket. Az egész napos melóm az, hogy pirítom a zsömléket de ha van szabadidőm, akkor rohangálok ki tálca zsömlékért és töltöm fel a szendvicsek hozzávalóit. Mindezt úgy, hogy alig van konyhán dolgozó...


Ráadásul ettől csak rosszabb lesz, mikor grillezni fogok illetve Bop oldalon egyedül a csirkés termékeket termelni. A vendégtér takarítás úgyszintén izgi lesz!


Vasárnap pl. ketten voltunk konyhán, én a 3 napos dolgozó meg egy lusta alak, aki irányította a termelést. Egész nap állt a sor, én pedig szívtam konyhán, a melegben, termeltem a szendvicseket egymás után.


Fel szeretnék mondani. Mit gondoltok, milyen indok lenne helytálló, hogy mégse sértsem meg az étteremvezetőt, aki egy nagyon jó ember? Mondjam meg szimplán, hogy nekem nem oké ez így? Vagy körítsek mellé, jött egy jobban fizető lehetőség?


Segítsetek kérlek, első munkahelyem, tanácstalan vagyok!



2019. márc. 19. 21:58
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Kimaradtak:


1. Zsemlét pirítok és egyedül dresszingelek*, ezek mellett rohangálok ki zsemlékért, töltöm fel a dresszing anyagot.


2. Ha pár hónap múlva ki is jutok kasszába, addigra ugye már mindent tudni fogok, szóval akkor sem csak kasszás leszek - míg aki kasszásként kezd, nem nagyon kerül át más területre.

2019. márc. 19. 22:04
 2/20 anonim ***** válasza:
37%

Kerj fizumelest. Ő nem adja meg. Pá pá. Az üzlet az üzlet. Viszlat.


Ennyi

2019. márc. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
senki többet? 😂 ok. :D
2019. márc. 19. 22:32
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg, van másik, jobb,és ennyi.
2019. márc. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én azt ajánlom, hogy mondj fel, mert nem lesz jobb. Dolgoztam mekiben, és ott is volt, hogy a diákok egy hét után felmondtak. Ha nagyon nem tetszik, szerintem ne erőltesd. Mondd meg a főnöknek őszintén, hogy nem tetszett meg a hely, és meggondoltad magad, mégsem szeretnél itt dolgozni. Ha később megtanulod a többi pályát, szerintem csak rosszabb lesz. Nekem volt olyan, hogy a TIR-rel ketten voltunk a konyhán, és a csomagoláson kívül nekem kellett mindent csinálni (Zsemle, dresszing, grill). És persze folyamatosan termelni kellett, mert volt rendes forgalom. Talán én kerültem rossz helyre, de ahol én voltam, ott elég sok lusta ember volt, akik egyszerűen nem törődtek a másikkal, és egyáltalán nem törekedtek arra, hogy rendesen csapatban dolgozzanak, és a másik munkáját segítsék. Persze nem mindenki volt ilyen, de nekem elég sok rossz tapasztalatom van. Egyébként én is konyhán kezdtem, és amikor kikerültem kasszára végre (én is ott akartam lenni már a kezdetektől), borzalmasat csalódtam. Ott is folyamatosan ki kell szolgálni az embereket, ott is tempósnak kell lenni, hidd el, hogy nem jobb, nem könnyebb sokkal a konyhánál. Ha tényleg egész nap áll a sor, akkor még sokszor arra sincs idő, hogy igyál.
2019. márc. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Kedves kérdező, egy diákmunkát nem kell olyan komolyan venni mint egy karriert. Holnap nem mész be holnap után már felvesznek egy masik melóba más munka körre. Ha értesz valamihez lehet nem borzalmasakat talalni
2019. márc. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is mekiben dolgozok, és azt mondom, még várj 2-3 hetet. Egyrészt akkor már rögtön háromheti fizut kapsz, másrészt nekem az első két hét volt borzasztó nehéz, azóta kifejezetten élvezem!

Első nap engem betettek a kasszába, a legnagyobb délutáni csúcsban, gondolhatod... Következő alkalommal, mikor mentem, éjszaka voltam, és fel kellett nyaljam az egész éttermet. A konyhát is. A vendégtér takarítása ahhoz képest lófing. Viszont mostanra már jó, én szeretem a konyhát, számomra jobb, mint kasszázni. Könnyebbnek tűnik a kassza, de szerintem sokkal fárasztóbb az emberek hülyeségét vigyorogva kezelni, meg tartani a hátad, ha a konyhások elcsesztek valamit, és hozzád akarja vágni a kedves vendég a szendvicset. Grillezni se olyan vészes, a bop-on a betanulás szívás, de amúgy az se rossz. Szerintem ha egy-két hét elteltével nem rázódsz bele, akkor keress másikat, de addig igazán várhatnál. Minden kezdet nehéz. Nekem volt már vagy hatféle munkám diákként, mire lediplomáztam, és elhelyezkedtem a szakmámban (másodállásban mekizek, lakásra gyűjtök :) ), mindenhol piszok nagy szívás volt az első 1-2 hét.

De ha holnap felmondasz, azzal sincs gond, megmondhatod őszintén, hogy neked rosszul esett, hogy a másik srácot egyből kasszába állították (lehet, hogy kapsz rá magyarázatot, hogy miért), maga a konyhai munka pedig nem jön be, mész. Hidd el, láttak már ilyet a pályafutásuk során, nem fog beletörni a lelkük, csak akkor okozol bosszúságot, ha azokra a napokra sem mész be, amit már elvállaltál.

2019. márc. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem a hajtás, a meleg és az emberekkel való foglalkozás miatt durvának tűnik.

Szerintem mondj fel.



Én csomagoltam (mondjuk én nem sokat diákmelóztam), az nem volt ilyen durva, sőt, volt, ahol kifejezetten szerethető volt.

2019. márc. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam mekiben. Nagy szívás. De a konyha még egy fokkal jobb mint a kassza.

Én egyszerűen a helyedben a diákszövetkezettel ledumálnám hogy nem kérek több beosztást.

2019. márc. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%

Üdv, a való világban. Bármikor felmondhatsz...


Máris jobban tudod értékelni anyuék vajaskenyerét igaz?

2019. márc. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!