Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Munkahely, kollégák

A kérdés

Van olyan munkahely ahol 2 hét munka 2 hét pihenő van?

Létezik ilyen?

Mik ezek?

Valaki aki így dolgozik, vagy ismerős stb??

Keress kérdéseket hasonló témákban: munka, 2 hét munka, 2 hét pihenő

márc. 20. 09:46  Privát üzenet  

A válaszok
Bátyám külföldön dolgozni az olajfúróknál. Mivel tengeren vannak így neki 6 hónap munka, és 6 hónap pihenés van.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont márc. 20. 09:51 Privát üzenet
javítok: dolgozik

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont márc. 20. 09:52 Privát üzenet

Én olyat ismerek, ahol így váltják magukat a munkanapok.

1. hét: 3 nap munka, 1 nap pihi, 3 nap munka

2. hét: 3 nap pihi, 4 nap munka

3. hét: pihi

4. hét: 4 nap munka, 3 nap pihi

Aztán újra az egész.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont márc. 20. 10:55 Privát üzenet
Kamionosok munkanal van ilyen munkarend.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont márc. 20. 11:35 Privát üzenet

Én 10 éve vidékről felköltöztem Budapestre, ahol sikerült egy olyan munkahelyet találnom, ahol 2 hét munka, két hét pihenő volt a beosztás, ami nagyon megfelelt számomra akkor. A dolog szépséghibája a napi 16 óra munka volt, az utolsó napokat már félholtakként tántorogtuk végig, viszont így 2 hét alatt megkerestem egy egész havi fizut, majd haza tudtam utazni kipihenni a fáradalmakat.

Manapság ami jellemző otthon, az a 4 nap munka 3 pihi, 2 nap munka 2 nap pihi, vagy a 24-48-as beosztás, amire ráfoghatjuk, hogy 1 napot dolgozol 2 szabad, bár ha a ledolgozott óraszámot nézzük, többet nyomsz le így.

Megjártam külföldet, ott a (12 órás) 4/4 és az 5/5- ös beosztások voltak a leginkább kedvemre valóak a hasonló rugalmasságuk miatt.

Sokkal egészségesebbnek éreztem az ilyen beosztást még akár egy heti 5 napos 8 órás melótól is. 2 nap semmire nem elég, rohadt hamar bele lehet fásulni.

Apropó, ha már külföld. Igen, simán meg lehetne csinálni azt is, hogy fél évre kimész, fél évet otthon vagy, esetleg 3 hónap itt 3 ott, és még többet is keresnél, mint ha egész éves állásod lenne Magyarországon

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont márc. 21. 03:05 Privát üzenet
Kamionsofőr

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont márc. 25. 21:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mennyi a fizetés?

# 7/9Időpont ápr. 1. 11:11 Privát üzenet
Nővérem 2 hetes váltásban volt háztartás vezető (és ápoló, amikor szükséges volt) Ausztriában. Jól keresett magyarországi viszonylatban, forintban átszámolva nettóban 350ft felett. Aztán alig kellett valamit csinálnia. De ott hagyta a férje miatt, mert túl kevés idő tudtak együtt tölteni.

# 8/9Időpont ápr. 15. 18:53 Privát üzenet
350 ft? Mikor volt ez, 80 éve?

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont ápr. 15. 19:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Dm-ben vagy Rossmann-ban dolgozik valaki? Jó munkahely?
Milyen egy mérgező munkahely? Milyen szempontok játszanak közre, hogy ilyen elnevezést kapjon?
Munkahelyi drogteszt önhibán kívül nem sikerült. Mi a teendő?
Tudnátok mondani valami jó okot arra, hogy miért nem tudok éjszakai műszakban dolgozni?
Nagyon utálok a munkahelyemen dolgozni, de semmilyen alternatív lehetőség nincs kilátásban, lépjek ki a semmire?
HŐSÉGRIADÓ, MUNKAHELY, van ahol van pihenő?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Munkahely, kollégák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!