Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért mondtál fel? Mennyi idő...

Miért mondtál fel? Mennyi idő telt el mire új munkahelyet találtál?

Figyelt kérdés

Ha nem te mondtál fel, hanem megszünt a munkaviszonyod, esetleg neked mondtak fel, megszünt a munkahelyed, minden érdekelne!

Válaszokat előre is köszönöm! 😃



2019. márc. 20. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Találtam egy helyet, ahol több volt a fizu, 3 éve. Akkor mondtam fel, amikor felvettek az új helyre. Felmondásiidő végén mehettem is az új helyre (1 hónap).


5 évvel ezelőtt gyorsétteremben felmondtam próbaidő alatt, mert nem volt nekem való. Akkor mondtam fel, amikor felvettek az új helyre. Azt hiszem 1-2 nap múlva kezdtem is (eladó boltban).


A boltban azért mondtam fel, mert igazából irodai munkát akartam, de amíg rátaláltam is kellett havi jövedelem. Próbaidő alatt mondtam fel. Akkor mondtam fel, amikor felvettek az új helyre; hétfőn már kezdtem is az új helyen, ahol majdnem 2 évet eltöltöttem (onnan jöttem át a jelenlegi helyemre).

2019. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első helyemen azért mondtam fel, mert kevés volt az ember, és emiatt volt hogy pl. karácsony előtt (kereskedelem) 6 napokat kellett dolgoznom, persze aztán kiadták a szabadnapokat illetve kifizették a túlórát, de nekem azért mégiscsak sok volt. Nyár előtt mondtam fel, amikor sejtettem hogy a nyári szabadságolások miatt megint ugyanez lesz a helyzet, mondom én nem fogok megint 6 napokat dolgozni, meg amúgyis már lett egy kis tartalék pénzem, és élvezni akartam a nyarat. Pár emberrel most is tartom a kapcsolatot akik még ott vannak, azt mondták hogy azóta csak egyre rosszabb lett minden, csak ők már nehezen keresnek mást mert 10 éve ott vannak.

Második helyem az jó volt, de sajnos most tavasszal már nem hosszabbították meg az adott céggel a szerződést, így már nem lesz annyi meló, és nem kell annyi ember se, köztük én se, úgyhogy sajnos most más állást kell keresnem, eddig egy helyen már voltam egyébként interjún.

2019. márc. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A cég a szakmánkhoz képest indokolatlanul alulfizetett minket és ezt még megspékelték a ki nem fizetett túlórákkal.

Amikor elkezdtem dolgozni, akkor persze még reménykedtem, hogy majd idővel fizu tekintetében jobb lesz. Pont akkor jöttem rá hogy biztosan nem, amikor egy nagyon durva túlórás időszak volt. Gondolkodtam egy hetet és felmondtam. Egy hét alatt találtam másik helyet, jobb fizetéssel és kevesebb túlórával.

2019. márc. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Határozott idejű szerződésem járt le tavaly nyáron, 1-2 nappal előtte derült ki, hogy az igértekkel ellentétben mégsem tudnak újat adni, azóta sajnos még nem sikerült találni új munkahelyet :(
2019. márc. 21. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert 2 hét után nem tartották be azt, amit ígértek, ezzel én majdnem pórul jártam, és úgy gondoltam, hogy most ha ilyet tesznek, mit várhatok később. Következő nap felmondtam. Kifizettettem a fél hónapot és ágyő nagyő...

A következő munkám a saját vállalkozásunk volt... azóta is ott nyomom ;)

2019. márc. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 2 éve dolgoztam az előző munkahelyemen, ebből az utolsó félév volt az, amikor megelégeltem azt, hogy maximálisan kihasználnak. Amíg mások beszélgettek, nekem haladni kellett az ő dolgukkal is, meg a főnököm dolgával is, és ott tartottam, hogy az sem érdekel, ha nem lesz egyből munkám.

Olvastam egy hirdetést, behívtak, másnap értesítettek, hogy én kaptam meg az állást. Következő nap felmondtam, és bár kevesebbet keresek, nagyon jól érzem magam. Tapasztalatom szerint, ha valaki már nem érzi magát embernek egy munkahelyen, onnan el kell jönni. Egy poros kisebb vàrosban élek, tehát nem volt reménytelen a dolog. Drukkolok!

2019. márc. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1. először személyes okokból mondtam fel: Pécsett éltünk, a feleségem tuti melót talált Budapesten, és hát nem akartam külön élni érthető módon.

Becsületesen közöltem a főnivel, hogy mi a helyzet, rendes volt, megértett, még segített is melót keresni Bp-n.


2. Azon a Bp-i munkahelyen az új főnök tipikusan olyan ember volt, akinek semmi sem jó, és állandóan a nyomodban van, csak hogy találjon valamit, amiért leba szhat. 1 év után megfenyegettem, hogy felmondok, akkor egy kicsit leállt a csesztetésemmel, de utána folytatódott. Akkor neki álltam állást keresni, és 2-3 hónap alatt találtam. Volt 1 hónapos felmondás, és megmodtam a főninek, hogy nekem ennyi elég, itthagylak, b+.


3. Most rendben van az őj emlőhely, jól keresek és normális a főnökség, szóval, ha minden jól megy itt maradok egy ideig.

2019. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jó látni/olvasni, hogy a helyzet nem reménytelen! 😃 Várom még a további hozzászólásokat!
2019. márc. 22. 20:50
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű ez az egész. Én 3,5 évig voltam ott és alaptalan vádak miatt inkább eljöttem. Fájó szívvel még most sem dolgoztam fel..30f
2019. márc. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!