Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Eladónőként kötelességem...

Eladónőként kötelességem ezeket elvégezni? Ennyiért ugye nem.

Figyelt kérdés

Több, mint fél éve dolgozom egy kis ruhás-cipős üzletben eladónőként. Mármint általában egyedül vagyok, szóval én szolgálok ki, kasszánál vagyok és őrködök is közben, nehogy lopjanak, plusz takaritás. Mindezt minimálbérért, de mivel nincs nagy forgalom, egyszerre általában 1-2 max 3 vevő van benn,van időm lazulni is, elvállaltam igy, kezdésnek és tapasztalatszerzésnek egyetem mellett elég jó.

Ami kicsikét zavar az az, hogy úgy veszem észre egyre több feladatot próbálnak rám háritani. Mivel értek a szövegszerkesztőkhöz, nekem kellett 150 áruról vezetnem egy excel táblázatot és irnom hozzájuk leirást, amit egy cégnek kell elküldjenek, itt a munkaidőmben.

Aztán most már arra is gondoltak, hogy neten is áruljunk, amit majd postán küldünk el, szóval én minden egyes alkalommal majd rohangáljak nekik a postára és cimezzem, tegyem fel a dolgaikat. (Innen viszonylag messze van, busz nincs). Úgy gondolom ez azért nem tartozik az eladónői poziciómhoz. Pláne ennyi pénzért, mindenféle bónusz nélkül nem fogom ezt is csinálni.

Jogom van ez ellen felszólalni majd, vagy ha még szándékozok itt maradni, akkor jobb ha hallgatok és végzem amit mondanak?

Csak azért kérdem, mert ez az első munkahelyem és nem tudom kb hogy szokott müködni és mi az amit még hagyni kell vagy mennyire számit nekik mit szeretnék én.22n


2019. márc. 21. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Nyugodtan mondd meg a főnöknek, hogy ez jóval több feladat, mint amennyire felvett. És kérjèl emelést bátran.

Minimálbéres munkát bárhol találsz, semmit nem vesztesz vele.

Számold ki mennyiért maradnal és állj elé nyugodtan és közöld az összeget.

Ha nem emel, keresel mást. Ha egyetemen tanulsz, akkor valószínű a városban vannak iskolaszövetkezetek is, tuti van munka.

Egyébként neki is érdeke, hogy inkább megadja az emelést, de maradj. Ha ügyes vagy, jó munkaero, akkor ő is szív vele, ha felmondasz. Nem egyszerű olyat találni, aki minimalberert elvegzi és megbízható.

A betanìtàs is idő, normális főnök inkább kifizet, csak maradj.

Ha meg nem, akkor annyit is ért..

2019. márc. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Ez szinte minden melóhelyen így megy.

A főnökségnek az a legjobb munkaerő, aki ingyen kb mindent megcsinál helyettük.

Fizetni meg lótúrót..

De csodálkozni az ilyen fajta ember nagyot tud, amikor utálják őket azért, mert másokon taposva jut feljebb...


Ne legyél szerintem szívbajos, mond el, hogy ezt már nem tudod elvállalni, vagy mondj egy olyan összeget, amiért ez neked megéri.


Ha kiraknak ne csüggedj, valószínű már a végén 24 órában dolgozhatnál ott, étlen-szomjan, 20 kilóra lefogyva, az se érdekelné a tulajt.

2019. márc. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, hogy van munkaszerződésed. Fogod a szerződésedet, és közlöd hogy nincs benne, hogy ezeket a plusz dolgokat is megcsináld. Ez már nem a te hatásköröd. Ha akarják, hogy csináld, nincs akadály. Új szerződésben leírni, és magasabb bért adni. Akkor megcsinálod. Ha nem opció nekik ez, akkor csak azt csinálod meg, amiben szerződéskötéskor megegyeztetek. Nem szabad lapulni, csendben maradni, mert egy idő után azt fogod észrevenni, hogy már haza sem jársz, annyi melód van. Első szabály: Üzletben nincs testvér, rokon, engedékenység.
2019. márc. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem az online árulás és dobozolás simán bele fér. Eljutni a postára már nem.


Èn eleve egy ilyen munkát minimál bérért el sem vállatam volna. Itt felelösséged van nem is kicsi.

EGy bolti árufeltötltö is meg kap ennyit és neki egy aprócska felelössége sincsen, nem igazán kell bárminek megfelelnie, csak szépen töltse a nagy üzletek polcait.

2019. márc. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt kell megtenned ami a szerződésedben van, nem rakhatnak csak úgy hozzá plusz melókat. Ilyenkor a minimum egy új szerződés lenne, ha ezt nem teszik meg és el kell végezned a plusz munkát akkor az szerződészegés.

Persze le is lehet nyelni a dolgot, de törvénytelen amit csinálni akarnak. A szerződés nem csak nekik van,téged is vés az ilyenektől.

2019. márc. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Szia!


Egyrészt a szerződésedben rögzítve van a munkavégzés helye. Azon túl téged nem mozgathat, azzal külön munkaszerződésben kell megállapodni.


Másrészt, én is egy kis üzletben magánvalállakozó mellett kezdtem, egyetem mellett besegíteni.

Én szintén a kevés vevő miatt sok feladatot el tudtam végezni (árurendezés, eladás, könyvelés, rendelés stb), de még mindig volt "szabadidőm". Így felvetettem, hogy hadd próbáljak meg egy árukövetési rendszert kidolgozni. Így látnánk mi van a raktárba, az eladó térbe, mire van szükség és miből, mikor mennyi fogyott, így jó statisztikát lehetne összedobni. Főnök hozott is laptopot, meg netet. Elkezdtem. Adatbázist vettem fel, kimutatásokat készítettem. Láttuk mi az amit nem látunk, finomítottam rajta. Végül megszűnt a munkahely, de a főnököm elmesélte egy ismerősének mit csináltam a munkaidőm alatt, és ők kerestek meg egy nagyon jó ajánlattal.


Nem azt mondom, hogy neked is hasonló karriered lesz, de én így fordítottam ezt a javamra. (ehhez persze főnök is kellett)

2019. márc. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is mondd meg, hogy nem csinálod, vagy ha igen, akkor mennyiért. Ne hagyd magad kihasználni!

Posta helyett meg vesd fel, hogy szerződjenek futárcéggel, aki mindennap felveszi tőled a boltból a csomagokat :) Vagy becsomagolod, feliratozod, a főnök meg álljon vele a postán...

2019. márc. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%
Az, hogy mit kell csinálnod a munkahelyeden annak kevés köze van a munkabérhez ilyen formában. Sokkal inkább a munkaköri leírásodat és a munkaszerződésedet kellene elolvasni
2019. márc. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tetszik a munkahelyed akkor felmondasz. Ők meg keresnek aki képes elsétálni a postára. A mai fiatalok mennyire nem akarnak dolgozni...
2019. márc. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
12%
A posta ha van csomagos szerződés, akkor elviszi az üzletből a cuccost és nem kell postára menni. Kérj bérminimumot, az br 195 ezer vagyis 120lazán marad kézbe.
2019. márc. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!