Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen gáz állásinterjús...

Milyen gáz állásinterjús sztorijaitok vannak?

Figyelt kérdés
2019. márc. 22. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nincs olyan, amit elmesélek és mindenki dől a nevetéstől vagy eltátja a száját. A legtöbb interjúban semmi kiemelnivaló nincs. A legcikibb az első volt, de az se egetrengető.


Javasolták a rokonok, írjak össze kérdéseket. Nos, én azt hittem, hogy egy interjúra vinni kell minden bizonyítványt, fénymásolatot és egy nagy paksamétával mentem be így. Megkérdezték interjú végén, hogy van e kérdésem, mondom igen. Aztán nem találtam a papírt, amin az előre megírt sablonkérdések voltak.


Idegbetegen elkezdtem széttúrni mindent és közben mondogattam a férfinek, hogy várjon egy pillanatot és meglesz.


Kb 2-3 perces keresgélés után lett meg.


Szerintem viccesen nézhettem ki. Az állást nem kaptam meg, de nem ezért, gondolom. :D


A többi már zökkenőmentesen zajlott.


Ismétlem, tudom ez nem egy nagyon gáz sztori, de ez volt eddig a leggázabb, ami interjú alatt történt velem. :D Szerencsés ember vagyok. :)

2019. márc. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vicces sztorim nincs, meg igazából olyan nagyon különleges vagy érdekes sem. A szokásos dolgok történtek meg velem is, mint például szemtől szembe hitegetés, hogy tetszem nekik, meg majd értesítenek, mikor és milyen feltételekkel lehet kezdeni. Aztán persze basztak még egy elutasító üzenetet is küldeni, és az érdeklődésemre sem reagáltak. Vagy mondjuk amikor a HR-es perceken át ugyanazon a kérdésen lovagolt, például hogy miért mindenáron náluk és ezt akarom dolgozni. A végén már szívesen odamondtam volna valami cifrát, hogy azért, mert még mindig jobb lehet, mint éhen halni, de türtőztettem magam, és inkább csak mosolyogtam.
2019. márc. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Metionin ***** válasza:
100%
Egyik helyen megkérdezték hogy hány éves vagyok, mondtam hogy huszonöt, mire azonnal az lett a következő kérdés hogy mikor fogok szülni. Mondtam hogy soha, mire a nő elkezdett vergődni hogy mi az ahogy nem szülök, anélkül nincs értelme az életemnek! Felálltam és kijöttem.
2019. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mint mindig, hamarabb mentem az adott helyre. Bementem egy kisebb sötét folyosón, bekopogtattam az ajtón, és sokan picit hátrébb voltak az irodában, ahol épp azt beszélték, hogy egy ellenkező nemű egyént fognak felvenni, én hiába is jelenek meg. Aztán hirtelen észrevettek, hogy bent vagyok én is, és ezt hallom...
2019. márc. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy fejvadász cég behívott interjúra Lölö egyik cégéhez, Budapesttől két településsel arrébbra.

Az volt a ciki, hogy le se tudtam informálni a céget, az emailben az irodaházat üzemeltető cég neve volt, ennek a honlapján semmi közelebbi.

Sőt, az álláshirdetést se tudtam megkeresni később.

(Én jelentkeztem, fejvadász cég hirdetett a Profession-ön)


Odaautóztam.


Az egész interjú alatt azt ecsetelték, miért baj, hogy nincs tapasztalatom és mire tudnának alkalmazni mégis.

Kb irodai asszisztensi feladatot adtak volna.

Minden nap 9 órában, bő egy órányira az otthonomtól.


Miért hívtak be?


Az önéletrajzomban 0 hazuság szerepelt...



Majd hazaautóztam, természetesen durván eltévedtem (jó, jó, tudom, GPS...), máshol értem be a fővárosba, mint akartam, majd kifogtam egy baleset miatti gigadugót.

2019. márc. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A második munkahelyemre úgy vettek fel, hogy bementem az interjúra, ott ül a nagyfőnök, rám néz:

- Ön melyik középiskolába járt?

- Az XYZ gimnáziumba

- Az egy jó suli, ön jó szakember lehet, fel van véve.


A poén az, hogy ez nem valami árufeltöltő meló interjúján zajlott le, hanem egy 200+ fős szoftvercég keresett junior rendszerelemzőt. Én meg előző nap órákig készültem az interjúra, UML, SQL meg minden okosság.. :)

2019. márc. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lite 3 válasza:

Telemarketinges állásinterjún azt mondják az interjúztatók:


"- Motiválj minket, hogy téged vegyünk fel!


- ?!?!?!?!?!?!?!?!?


- Hát add el magad!"


Tehát hogy mondjak el fejből egy motivációs levelet.

2019. aug. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lite 3 válasza:

Eladónak mentem egy céghez. Behívtak IQ tesztet tölteni (eladói álláshoz IQ tesztet), kitöltöttem, majd az állásinterjú után közli velem az üzletvezető, hogy nem kéne olyan helyre jelentkezzek, amiben nincs szakmai tapasztalatom, ezt a sors akarta így, hogy megkapjam ezt a pofont (értsd: sikertelen állásinterjú) hogy ne próbálkozzak többet.


Hát mondom erre, hogy ha nem tudok ilyen helyen elhelyezkedni, akkor nem is lesz tapasztalatom.


Válasz erre: Akkor szerezz tapasztalatot, de ne itt.


Minek hívtak akkor be...

2019. okt. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!