Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nálatok milyen következménye...

Nálatok milyen következménye lenne annak ha a munkahelyeteken drasztikusan csökkenteni akarnák a béreket?

Figyelt kérdés
Úgy értem ti felmondanátok abban az esetben, ha pl. nettó 290 ezer helyett 190 ezret kapnátok, én igen. Most jött hozzánk új vezetőség és belebegtette ezt.
2019. márc. 23. 12:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért ez nem így megy. Szerződést kell módosítani. Azt vagy alairod vagy nem. Egyébként kevesebbért is felmondtak már nem csak drasztikus fizu csökkentes miatt.
2019. márc. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Megszünne a cégünk ebben az esetben.
2019. márc. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Felállna és eljönne a fél banda. Tudok nem egy emberről, akinek már most van 5 másik, jobb helyre ajánlata, csak na - jó a közösség és túlórával jobban lehet keresni, mint azokon a jobb ajánlatokon. Az alapfizu viszont ott jobb.

Nálunk most pont ezért, spórolásból fukarkodnak a túlóra lehetőségekkel és már morgolódás van.


Ha csökkenteni akarják nálatok, egyetlen dolog fog segíteni - ha MINDENKI összefog és egységesen azt mondjátok, hogy nem, vagy felmondunk. Mindannyian. De mivel az emberek inkább beállnak rabszolgának (és sírnak közben), mint hogy küzdjenek valamiért is. x)

Szóval szerintem te ne írd alá a szerződés módosítást (mert az bérváltoztatáshoz jár, ugye) és gyere el a bánatba.

2019. márc. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Balázska Bt.-nél minden menne tovább úgy, ahogy addig volt, mert nincs más munka úgysem, csak közmunka.
2019. márc. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is felmondanék.
2019. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Volt mar ra pelda.

Tobb tizerer embert erintett, 25% fizucsokkentes volt. Sokan elmentek, masok maradtak. Kesobb visszakaptuk a levagott szazalekokat.

2019. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Sajnos, eddigi talán legjobb állásomat ezért hagytam ott, a munkatársaim háromnegyedével egyetemben.

Beolvasztották a céget egy másikba / nagy hal a kisebbet lenyelte / és az ottani fizetéshez igazították a mienket, értsd: lecsökkentették a bérünket, nem kicsit.

Sírva köszöntünk el egymástól, a régi csapattagok, de a megélhetés, az az átkozott pénz sajnos nagy úr.

2019. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
7-es, ezt olvasni is szívfacsaró volt. :( Sajnálom!
2019. márc. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

8-as: aranyos Tőled, hogy együttérzel velem.:-)

Rágódtam is rajta egy ideig. / Főleg, hogy utána afféle "elmegy, de meg kell élni" jellegű állásaim voltak. /

Tartom még néhány volt munkatársammal a kapcsolatot, és mindannyian egyetértünk abban, hogy ilyen melóhelyünk már nemigen lesz, még ha találunk is megfelelőt...

A jelenlegi helyemen szerencsére már egész jól érzem magam, a nehézkes kezdet ellenére.

2019. márc. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

"Nálatok milyen következménye lenne annak ha a munkahelyeteken drasztikusan csökkenteni akarnák a béreket?"



Nálunk megtették és az emberek zöme háromnegyede elment emiatt. és eredmény? semmi. a vezetőség majdnem padlóra vitte a céget de csak majdnem, majd szép lassan felvettek újakat immáron eleve a kisebb bérért és most ott vannak hogy kb annyi emberük van mint előtte de kisebb bérért.


megérte? nekik meg.

akik meg maradtak ? hát azoknak nem mégis maradtak.

Az újak meg semmiről se tudnak ők nem is tudják hogy X állásban még 1-2 éve másfélszer ennyit kaptak volna itt.

2019. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!