Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 0 tapasztalattal bolti dolgozó...

0 tapasztalattal bolti dolgozóként kezdtem dolgozni, viszont az első hetem után nem igazán vagyok megelégedve magammal. Félnem kéne a kirúgástól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hétfőn kezdtem a munkát az egyik fővárosi LIDL áruházban, az egyik ismerősöm ajánlotta a jó kereset és egyéb juttatások (+egészségprogram) miatt, mint jó munkahely.

A szakmám nem bolti eladó, viszont ha a szakmámban dolgoznék, akkor 50 ezer Forinttal kevesebbet keresnék ugyanannyi munkával, így döntöttem úgy, hogy inkább ilyen vizekre evezek, és jelentkezem a LIDL-be dolgozni.


Nos, felvettek és letudtam az első hetem, amit nagyon élveztem és szívesen maradnék a cégnél, viszont...

3 hónapra vettek fel, és csak akkor vesznek fel hosszútávra, ha meg lesznek velem elégedve.

Mivel nincs tapasztalatom, a héten rengeteget bénáztam, és néha be is szóltak miatta a munkatársak. Előfordult, hogy rossz helyre pakoltam dolgokat, viszont nem az én hibámból, de mégis engem szidtak le érte. Azt mondták, hogy lassú vagyok, és ez nem jó.


Ugye normális ez, hogy még az első hét nem volt a legjobb? Félek, hogy ki fognak rúgni, mert nagyon rosszul állunk anyagilag. Kérlek ne ítéljetek el, amiért csak ennyi végzettségem van, 24 éves lány vagyok és nem tudtam egyetemre menni családi gondok miatt.


Aki szintén ilyen munkakörben dolgozik, az mennyi idő alatt szokta meg a tempót és tanult be? Nektek is bénázással teli volt az első hét?


2019. márc. 23. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem én találtam ki, de minden kezdet nehéz. Igyekezz odafigyelni, lehetőleg ne hibázz (csak az hibázik, aki dolgozik!), gyorsítsd a tempót. Ha valótlanságot tételeznek fel rólad, akkor nem emelt hangon, de magyarázd el a valóságot. Ha figyelmeztetnek a hibádra, kérj elnézést.

Sok sikert, még ne csüggedj!

2019. márc. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Nyugi, majd ők szólnak, ha elégedetlenek veled. Nem kell előre izgulni. A félelem és szorongás rontja a koncentráló képességet.


2. A dolgok javulni fognak, ahogy a 3 hetes tapasztaltból 6, majd 12 stb hetes lesz.


3. Segítséget kérni nem szégyen. Főnök, hogy a legjobb ezt-és-ezt csinálni? Kedves Iksz néni/bácsi (aki régóta ott dolgozik), hogy csináljam? Hogyan kerüljük el a bajt azok megszületése előtt?


4. A hard adatok mellett (teljesítmény, késéseid, munkabírás stb) mellet a soft tulajdonságok is egyre többet számítanak. Ki tud veled jönni a kolléga, s vevő, és a főnök? Tudsz stresszhelyzetet/reklamációt kezelni? Problémamegoldó vagy? Amikor a szerződtetésed mellet v ellen döntenek, ezek is szóba fognak kerülni.


5. Nem lopsz, bejársz rendesen, nem vagy antiszociális és pletykás, igaz? Akkor miért nem bízol magadban jobban? Az önbizalmogiány is rontja a teljesítményt.


+1. Megfigyelésem szerint a menthetetleneket rúgják ki a próbaidő letelte előtt.


Nyugi.

2019. márc. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félned, nem kesz kirúgás.
2019. márc. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bele fogsz szokni fokozatosan. Én is dolgoztam kereskedelemben, bár egy másik multinál eleinte én is volt hogy lassú voltam meg bénáztam sok mindent nem tudtam hova kell pakolni, de aztán szépen idővel belejöttem, meg egyre többmindent is megtanultam pl leltározás, árváltozás stb.

Mondjuk nálunk segítőkészek voltak a kollégák, mondták hogyha valamit nem tudok kérdezzek nyugodtan inkább, minthogy rosszul csináljam stb. A boltvezető volt csak aki néha pattogott egy kicsit, de letojtam, na meg a lelke mélyén azért tudta hogy nagyon jobbat úgyse talál meg úgysincs elég ember.

2019. márc. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a bátorítást! Ma már sokkal bátrabban mentem be dolgozni
2019. márc. 26. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!