Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szolidaritás egy kollega...

Szolidaritás egy kollega mellett -mit jelent ez nektek ha épp a cég verte át a kollegát ahol ti is dolgoztok?

Figyelt kérdés

Mit jelent(ene) számotokra a szolidaritás egy kollegátok mellett ha a kollegátokat épp a cég verte át kőkeményen a bejelentéssel és a bérezéssel? és ezzel sok tízezres kárt okozott neki ezzel.

Ebben a szituban nem elvi szinten hanem konkrét gyakorlati szinten mit jelente a kollegátok melletti szolidaritás? mit tennétek konkrétan? Ha egyáltalán tennétek bármit is?


(röviden azt hazudták a kollegának teljes bérre be lesz jelentve és nem lett, de a levonásokat a a teljes bér szerint vonták tőle)


2019. márc. 24. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:

A cégnél nem èrtelmezhető a szolidaritás. A kollégádnak is a saját szennyesét kell összepakolnia, neki kell kiállnia magáért.

Viszont én magamnak levonnám a tanulságot, hogy a cég aljas -már ha igaz a történet- és megpróbálnék mihamarabb továbbállni.

2019. márc. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"A cégnél nem èrtelmezhető a szolidaritás."



??? és a sztrájk? amiben olyanok is részt vesznek akiket a sztrájkkövetelés nem is érint? pl az egyik autógyártónál az admin dolgozók is sztrájkoltak a fizikaiakkal együtt noha a bérkövetelés eleve csak a fizikaikat érintette.

2019. márc. 24. 11:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehetséges variációk:


A. Odamennék a főnökhöz, és leugatnám, hogy mi a francot cseszik ki a kollégámmal.


B. Az előbbi, csak pofán is verném.


C. Mondanám a kollégámnak, hogy álljon ki magáért, ne legyen ilyen gyökér csicska.


D. Leszarnám, a magam dolgával törődnék.


Válaszd ki a neked szimpatikusat, evvel zárható is a kérdés.

2019. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha lelkiismerete nincs a főnöknek, akkor sajnos nem tudja beszerezni.
2019. márc. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Keresnék egy jogászt, aki tudja mi a helyzet. A kollégának kéne legyen szerződése. Abban mi van? Amúgy meg ha újonc jönne, akkor azzal kezdeném ezentúl, hogy nézze meg a szerződést, ha meg nincs ne dolgozzon, mert időnként átejtik az embereket.
2019. márc. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Neked ebbe nincs jogi értelemben vett beleszólásod. A kollégád indíthat kártérítési pert is, meg büntetőfeljelentést is.
2019. márc. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

"Neked ebbe nincs jogi értelemben vett beleszólásod."


A kérdező sztem nem is JOGI értelemben értette a szolidaristást.....


nálunk egyszer régen egy cégnél az volt (még dinoszauruszok jártak a földön) hogy egyeseknek nem adtak túlórapénzt.

Erre összefogtunk és egyszerre tagadtuk meg a túlórát. Az is megtagadta akinek ki volt fizetve. Szolidaritásból, hogy ki legyne fizetve mindenkinek.


És ki lett fizetve mindenkinek. Szolidaritás.

2019. márc. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szakszervezeti titkárként én komolyan vettem, hogy az a dolgom, hogy megvédjem a dolgozókat a munkáltatóval szemben is, így hát összeröffentettem egy ülést, amire meghívtam a saját főnökeimet. A kolléga, aki addig éjjel-nappal sírt nekem, azt mondta, hagyjam őt ki ebből az egészből és ne használjam fel a céljaimra. Akkor köpni-nyelni nem tudtam, a meghívók már kimentek. Az ülésen a kolléga lapított, mint szar a fűben és kiderült, hogy egy csomót torzított a beteges elméjével. Azóta eltelt sok év, az akkori főnököm a beosztottam lett (és nem, nem ez volt a célom, ő lemondott és még akkor is megkérdeztem, zavarná-e, ha megpályáznám a helyét). A volt főnökkel teljesen jó a viszonyom, az a kolléga pedig továbbra is kavarja a szart, mert meg van róla győződve, hogy amiért nem csináltam ki a volt főnökömet, áruló vagyok.
2019. márc. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!