Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ciki, hogy több mint 2 éve...

Ciki, hogy több mint 2 éve munkanélküli vagyok?

Figyelt kérdés

Előtte természetesen dolgoztam, tettem félre.


De elvesztettem a munkám, és azóta nem találok semmit. Hiába jelentkezgettem sok helyre. Az esetek 99%-ban vissza se jeleztek. Így feladtam.


Márcsak azért is adtam fel, mert csak gyári munka lehetne a környékünkön, én meg még egyszer egy gyárkaput se lépek át. Inkább éhen halok, de gyárat többet soha.



2019. márc. 25. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Teljesen egyet értek veled amiért így érzel a gyárakról. Gyári munka esetén nekem kétféle lehetőség villant be a fejembe. Az egyik például a szülői háznál önellátás, amit csináltam is valamikor. A másik a trópusi paradicsomokba való költözés és gyakorlatilag ott is önellátás, csak a tenger halaival is kiegészítve. És ott fűteni sem kell, vagy számlákat fizetni.

Munkanélküliként szabadon mindig jobb életszínvonalon éltem mint amikor dolgoztam. Az elhelyezkedés nekem nem növelte az életszínvonalam hanem mindig csökkentette. Nem kell hozzá 6 eleminél több megélni egy tanyán. A szüleimnek is csak az volt, mégis jobban éltünk ott mint később városi diplomásként. Ennek oka egyszerű. Városi alkalmazottként még a számlák fizetésével is mások profitját termeltem. A munkahelyről nem is beszélve. Míg a tanyán senkinek a prifitját nem termeltem, csak a saját életem építésén tevékenykedtem. Ezért van az hogy aki tanyán úgy él hogy napszámba jár vagy gyárba, az ott lakva is szegény.

A kérdésed számomra úgy szól hogy ciki-e gazdagként élni. Nem, nem ciki hanem előnyös. Ha nem az lenne akkor állásod lenne. De azért nincs mert hátrányát éreznéd például egy gyárban. Ha a trópusokon halfogásból jutsz élelemhez akkor is különb sorod van.

2019. márc. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Annyit tudtál félre tenni, amiből már 2 éve megélsz?

Vagy felélted a megtakarításaid 3 hónap alatt és a szüleid tartanak el? Nem mindegy

2019. márc. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1%
Megint két ember is, akiknek büdös a munka...
2019. márc. 26. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Az lenne ciki,ha nem is keresnék munkàt.

Mert legalàbb teszel azért,hogy valahova felvegyenek.

Csak sok a bunkó,hogy vissza se jeleznek.

2019. márc. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki.. Inkább szomorú az, hogy csak a protekciós kis k.....ket veszik fel dolgozni jobb vagy kevésbé jobb helyekre, aki meg ért a szakmához, de nincs protija azt le se sz...ják.. Nekem egy hónapja nincs munkám ...
2019. márc. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A diplomamunkám témáját, egy számítógépes programot a mai napig használja az összes hazai autógyár. Mégsincs állásom, mert a jó állások kellenek a haveri és ismeretségi körnek. Aztán ilyen tények mellett jajgatunk hogy miért mennek az emberek külföldre és nem lesz aki kitermelje a nyugdíjakat. Hát akkor adjanak az embereknek állást. Akkor nem megyünk külföldre, akkor nem tenyésztünk tyúkot hogy lehessen enni tojást ami megvéd az éhen pusztulástól, stb. Senki sem jókedvében munkanélküli.
2019. márc. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem ciki. <3
2019. márc. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Cikinek nem ciki, csak szomorú, hogy ennyire nem lehet munkát találni.
2019. márc. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, de sok a lenézős ember. De azokkal meg nem kell foglalkozni.
2019. márc. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyáron lettem munkanélküli, akkor azt hittem könnyebb lesz új munkahelyet találni, a csapból is az folyt, hogy mekkora a munkaerőhiány, ahhoz képest egyre kevesebb a hirdetés, ami van az ismétlődik, így most már elég reménytelennek tűnik, belefáradtam. Szívesen elvégeztem volna egy munkaügyis tanfolyamot is ez idő alatt, de ott meg hónapok óta semmit nem indítottak és őszig nem is várható.
2019. márc. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!