Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meg lehet valahogy oldani a...

Meg lehet valahogy oldani a tanulást 3 műszakos gyár mellett?

Figyelt kérdés

A képzési napok szombat reggeltől kezdődően vannak, szerencsére a tanulnivaló elméleti dolog inkább, tehát hétközben az ember megtanulja a könyvekből, jegyzetekből a témát amikor éppen szabadideje engedi, nem kell gyakorlatra járni. Ezt még be is tudnám osztani, mindig tudnék rá időt szorítani. Viszont a szombati napok miatt lehetetlennek érzem, ugyanis ha éjszakás vagyok, akkor szombat reggel 6 kor már álmos és nyűgös vagyok, és az előadás 8 kor kezdődik, nincs idő közben pihenni. Illetve a legnagyobb baj, hogy délelőttös hét és éjszakás hét váltásakor mindig elvárják a szombati túlórát is 6-14.00-ig. A munkahelyem egy rabszolgatartó telep, tehát velük semmiféle egyezkedés nem működik. A tanfolyamot indító intézmény már rugalmasabb, hiszen fizetős felnőttképzés, viszont azt mondták, náluk is törvényileg meg van határozva, hogy az oktatás bizonyos százalékán jelen kell lennem ahhoz, hogy a köztes és a záróvizsgát letehessem. Ez a százalék viszont nem jön ki, hogyha minden 3. szombatot ki kell hagynom a munka miatt.

A képzés amúgy 1 éves.

Szerintetek mit tudnék tenni ez ellen?

A jobb munkára váltás nem opció, éppen azért vállaltam ezt a 3 műszakot, mert a környéken ez fizet csak annyit, amiből meg tudok élni, és jutna a tanfolyam havi részleteire is ami 25 ezer forint.

Szóval ugye a tanfolyam enged hiányzást, csak ez nem elég, muszáj lenne párszor kibújnom a 3 hetente kötelező szombati munka alól, és akkor pont jó lenne az egyensúly. Orvossal kiíratni magam nem a legjobb, mert nem lehet vele ilyesmit megbeszélni, max betegséget tudok szimulálni, de akkor minimum 3 munkanapra kiír, ami pedig túl sok hiányzó pénz. Szabadságot kivennék szívesen, de azt meg nem nagyon engedik pont ezekre a szombatokra, mert amúgy mindenki ezzel próbálkozik nálunk, és még a vezetés van felháborodva hogy 3 hetente bírjuk már ki ezt az egy szombatot.

Az egyetlen amit tenni tudnék, az hogy néha ezeken a szombatokon nem mennék be dolgozni, reggel felhívnám a főnököt hogy rosszul érzem magam, nem bírok bemenni, háziorvos meg ugye nincs hétvégén. És akkor talán beírnák szabadnapnak ha jófejek. De ha nem, akkor igazolatlan napnak vennék, és pár alkalom után repülnék. Ti hogyan oldanátok meg?


2019. márc. 26. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Én olyat ismerek aki 2 műszakban meg tudta oldani, de 3 az már rizikós, de egyébként semmi sem lehetetlen, próbáld meg.
2019. márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért ezeken a fizetős tanfolyamokon nem olyan szigorúak. Esetleg bevállalsz valami pluszt, egy beadandót vagy valami, hogy lássák, hogy képben vagy. Amúgy pár szombat ki is esik, mert én is jártam hasonlóra és ha hosszú hétvége volt, akkor nem tartottak órát.
2019. márc. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!