Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek annak, aki vendégl...

Szerintetek annak, aki vendéglátóiparban dolgozik, mindenképpen extrovertáltnak kell lennie?

Figyelt kérdés

Egy ideje felszolgálóként dolgozom, szeretem, de néha megfordul a fejemben, hogy lehet, hogy többet kéne beszélgetnem a vendégekkel. Nem vagyok az a nagyon laza típus, kedves és illedelmes vagyok a vendégekkel, ha van időm, akkor jólesik elbeszélgetni, de a cseverészés annyira nem pályám. A személyiségem valahol az extrovertált és introvertált között van. Az összes munkatársam ilyen cseverészős (mondjuk külföldön dolgozom és itt alapból mindenki sokkal nyitottabb és barátságosabb), egymással is folyamatosan csevegnek, én meg inkább elvégzem a munkámat. Persze nem vagyok mufurc.

Ti ha étterembe mentek, akkor szeretitek, ha a pincér cseverészik, vagy inkább csak hozza ki a kaját szépen és hagyjon titeket békében?


2019. márc. 26. 23:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A pincérnek alapvetően nem az a dolga, hogy cseverésszen, hanem hogy tájékoztasson az ételekről, felvegye a rendelést, majd felszolgálja az ételt. Persze családiasabb hangulatú vndéglőben, ha van rá idő, szóba elegyedhet a vendéggel, ha úgy látja, hogy az nem veszi rossz néven. Engem mondjuk zavarna, ha elkezdene szövegelni a pincér.
2019. márc. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sietek és jókedvem van, szeretek a felszolgálóval pár szót váltani. Akár az ételekről/italokról, akár arról a városról, akár bármi másról.
2019. márc. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
En is hasonloan erzek es en is vendeglatasban dolgozom. Sokszor azon kapom magam, hogy “menekulok” el a vendeg asztalatol mert zavarban erzem magam, ha nem tudunknfesztelenul elcsevegni, mert nem ismerem stb.. akikkel jo viszony alakult ki, azokkal nincs gond csak az ismerkedest nem szeretem en is udvarias vagyok szerintem szeretnek is a vendegeink, hosszabb szabadsag utan mindig kerdezik, hogy miert nem voltam, van akikkel szemelyesen is tartom a kapcsolatot, csak en nem vagyok az a bajcsevegos fajta. :)
2019. márc. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A szakácsnak nem feltétlen, a pincérnek sem, viszont kezelnie kell az emberek nyűgjeit, el kell viselnie a tömeget, tehát ott inkább.
2019. márc. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem vendéglátózom, de emberekkel foglalkozom. Napi szinten rengeteg emberrel találkozom. Introvertáltként is megoldható, csak több energia befektetéssel jár, mint egy alapvetően társaságedvelő embernél.

Nekem az vált be, hogy a konkrét feladatot nagyon készségesen megoldom. Válaszolok a kérdésekre, igyekszem gyorsan elintézni az ügyfél kérését, viszont nem szoktam velük felszínesen csevegni és az életük történetét sem hallgatom meg.

Te köteles vagy válaszolni az étlapon szereplő dolgokkal kapcsolatban bármire, ha azt kérik, javasolhatsz is, vagy ha útbaigazítást kér a vendég, szerintem az is belefér. Egyébként meg egy felszolgálónál fontos a gyorsaság és ebbe nem fér bele, hogy amíg egy vendéggel csacsogsz, addig a másik várakozik.

Légy továbbra is kedves és udvarias. Így senki nem fog elégedetlenkedni.

2019. márc. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ti ha étterembe mentek, akkor szeretitek, ha a pincér cseverészik, vagy inkább csak hozza ki a kaját szépen és hagyjon titeket békében?"


Én, ha elmegyek egy étterembe, nem feltétlenül vágyom azt, hogy a pincér odajöjjön, kérdezze, hogy ízlik e az étel, jól vagyok e. Zavarni nem zavar, de nincs gondom akkor se, ha nem jön oda. :)


Amit nem szeretek, az, ha a pincér lehangolt, arcokat vág, siettet a rendelés felvételénél, úgy néz rám, mint egy marslakóra, amikor bemondom, mit kérek, stb.


Illetve, ha végig lehangolt; amíg ott van az asztalnál, már-már úgy áll, mint aki mindjárt sír. Ez az én hangulatomat is lenyomja sajnos (de én alapjáraton is túl érzékeny ember volnék).


Azt se szeretem, ha valaki valamit félreért, zokon vesz. Pl egyszer elmentünk 4 ember és én étterembe; én diétás kólát kértem a kaja mellé (akkor nagyon oda kellett figyelnem, hogy sima cukrot ne fogyasszak, mert fruktózérzékeny voltam) és reflexből mindenki sima kólát kért.


Ilyenkor én szóltam mindig a pincéreknek, hogy valahogy jelöljék, hogy ne keverjük össze az italokat véletlenül se; persze udvarias stílusban. Az adott helyen a pincérnő megsértődött és ez egy kicsit nekem is befolyásolta a hangulatomat.


Szóval véleményem szerint az bőven elég, ha kedves vagy a vendégekhez, mosolygós, udvarias; ha szeretnéd, természetesen beszélgethetsz velük, de, ami engem illet, ez nem nélkülözhetetlen.

2019. márc. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mosogatóként dolgozom (szintén külföld), némi rálátásom azért van a pincérek munkájára. A vendéggel kedvesnek kell lenni, és korrekt módon ellátni a szükséges infókkal, ennyi. Túlzásba esni sem kell, az sem jó ha nagyon extrovertált vagy. Az egyik korábbi helyemen egy pincércsajt azért küldtek el próbaidő alatt, mert túl sokat cseverészett a vendégekkel.
2019. márc. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és azt gondolom, te is megtapasztaltad, hogy hazánkkal ellentétben külföldön a kollégák elfogadják, ha valaki zárkózott, és nem akarja megosztani a magánéleti dolgait. :)
2019. márc. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon hasznos (vagy inkább megnyugtató) volt mindenki válasza :)
2019. ápr. 20. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!