Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig lehet benn maradni úgy...

Meddig lehet benn maradni úgy egy cégnél, hogy konkrétan nem csinálsz ott semmit?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatod van? Mennyi idő után szokták kitenni a dolgozót, ha látják, hogy nem termel semmi hasznot? Ilyenkor fegyelmi van, vagy lehet közös megegyezéssel is elmenni?

2019. márc. 27. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kollégáimat, illetve a nálunk lévő munkahelyi viszonyokból következtetve akár egy teljes évig is... Persze csak ha sok hasonló munkahelyen is hasonló viszonyok uralkodnak.
2019. márc. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Ha azért nem termelsz mert ők nem adnak feladatot, akkor nem fognak kitenni, vagy csak akkor, ha tartósan leesik a megrendelés. Ha lenne feladat de azt te nem csinálod meg, az munkamegtagadás, ami fegyelmivel jár.
2019. márc. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sokszor nincs feladat kiadva. De olyan is van, hogy olyat adnak ki, amihez nem vagyok kompetens. Ha a feladatot nem tudom elvégezni, akkor is fegyelmi járhat?
2019. márc. 27. 11:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, hallottam, hogy valamelyik nagy japán cégnél három éve halott volt az alkalmazott, amire észrevették, szóval akár eddig is.
2019. márc. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahol dolgozok kis munkával vannak olyan emberek akik 6-7éve itt vannak, de lehet van olyan is aki 20-40éve, elég nagy cég mindenkit nem ismerek.

Kevesett dolgoznak, alszanak, filmet néznek és magánugyeket intéznek. Én is kezdek olyan lenni mint ők.

2019. márc. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ha azért nem termelsz, mert nem akarsz dolgozni, de lenne mit, és a többiek megszakadnak, esélyes, hogy nagyon hamar lapátra tesznek, ha viszont ők nem adnak feladatot, akkor két eset lehetséges, ha elfogytak a feladatok, akkor söprik a fölösleges embereket, ha ők is másokra várnak és azért nem tudnak még feladatot adni, akkor tovább tarthat a semmittevés.

Dolgoztam olyan projekten, ahol sok volt a holtidő, de a projektet meg kellett csinálni, így amíg azt be nem fejeztük, addig mindenki maradt, de olyan is volt, hogy felvettek több tucat embert egyszerre egy időszakra, mert felhalmozódott a meló, aztán amikor sikerült lecsökkenteni a mennyiséget, akkor a felvett dolgozókat el is küldték egyből, nem hagytak holtidőt az embereknek.

2019. márc. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van 1-2 “jobb szándékú” kollégád, akik szólnak a főnöknek, az bukó. Ha nem, gyakorlatilag bármeddig.

Esetleg kérdezd a kollégákat, tudsz-e segíteni valamiben.

2019. márc. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!