Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti szóltatok már valaha egy...

Ti szóltatok már valaha egy kolléga hibájával vagy nemtörődömséggel kapcsolatban a főnöknek - ha igen, az alkérdésekben kifejtenétek (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Nem aktuális csak kíváncsi vagyok. :)


Az a része érdekelne, hogy, ha szóltatok a főnöknek (pl, amíg nem volt ott a főnök, állandóan szüneten volt, az ellenére is, hogy rászóltatok, vagy akármi más miatt) az;


- hogyan történt meg?

* Rögtön szóltatok vagy később?

* Írásban vagy szóban tettétek?


- A kollégát, akiről szó volt is bevontátok ebbe vagy csak a főnökkel beszéltetek / csak a főnöknek küldtetek emailt?


- Ha a kolléga nem volt jelen vagy nem kapott másolatot az elektronikus levélről, akkor a főnök, amikor elbeszélgetett vele, akkor elmesélte, hogy Te voltál, aki szólt?


- Ha a kollégád tudta, hogy Te szóltál a főnöknek (jelen volt vagy visszajutott hozzá) változott a kapcsolat köztetek? Pozitív vagy negatív irányba?


Olyan válasz is jöhet, ahol egy főnök írja le a tapasztalatait (tehát, amikor neki szólt az egyik beosztottja a másikról).


Előre is nagyon szépen köszönöm a tapasztalaitokat és kellemes napot kívánok Nektek ezen a napsütéses csütörtökön!



2019. márc. 28. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Ezekről a kérdésekről az előre beállított PR fotók jutnak eszembe, amik a valósággal nincsenek köszönőviszonyban.

A kolléga nem végezte a munkáját, az én munkám az övére épült, szóban jeleztem a főnöknek aki lecseszett, hogy ne játsszak főnökösdit és nem az én dolgom. Női főnöknek szóltam férfiként női kollégáról, ez nem tetszett, mert rossz klikknek szóltam be (10 éve ott dolgozó vs én). Nem változott semmi, onnantól én is szartam bele az egészbe, elnetezgettem egész nap, aztán elmentem onnan. Nem épp napsütéses sztori, nem?

2019. márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon fontos infót hallgatsz el: te tudod-e végezni a rád kiszabott munkád az ő lógásától függetlenül?

Ha nem 'kezed alá' dolgozik a hivatkozott kollegád, téged ér-e hátrány az ő kundécolása miatt?

Ha mindkettőre "nem" a válasz, akkor a szólás csak keverés.

.

Tudod-e:

- büdös az, akit lesz&arnak,

- még büdösebb az, aki lesz&rja a másikat,

- de a legbüdösebb az, aki keveri a sz@rt!

2019. márc. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Láttam pár régebbi GYIK kérdést amikben kifejtik, hogy a kollégával ilyen-olyan gondok vannak és ez megihlette a kérdésem kiírását.


A további válaszokat is nagyon szépen köszönöm és az eddigiekre adtam zöld kezet.


Kellemes napot kívánok és remélem, mindenki élvezi a szép időt!

2019. márc. 28. 12:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy jártam, hogy szóltam feletteseimnek, hogy jó lenne ha beszélnének az egyénnel, amire annyi választ kaptam hogy "meg kell csinálni, meg kell beszélni" magyarul szarnak rá addig míg valaki megoldja.


Én meg közöltem a felettesemmel, hogy én nem fogom elvégezni a másik munkáját, nem vagyok a felettese sem, nem fogok szólni neki, ha miatta nincs kész valami, akkor nem lesz kész és a cég veszít pénzt. Persze erre én lettem a "szar" hogy miért hagyom veszni a cég pénzét.


Igazából ma már szarok a dolgokra. Sajnos megvannak azok, akiknek a plusz feladatait muszáj elvégezni ahhoz, hogy haladni tudjak. Meg megvannak azok, akikre rátolhatom a balhét ha nem végzik el.


Sőt, sajnos azt is látom, hogy sok esetben a vállalkozó vagy a megrendelő/lebonyolító "felettünk álló" cég emberei nem végzik a dolgukat és még az ő munkájukat is el kell végeznem. Sok mindent ezzel nem lehet kezdeni, max ha eljön az ideje váltok, de nagy az esélye, hogy pont ugyanez lesz a helyzet.

2019. márc. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Este írok
2019. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Új, próbaidős kollégákról meg szoktam osztani a tapasztalataimat a csoportvezetővel, mert szüksége van ezekre az infókra.
2019. márc. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előző helyeimen nem folytam ebbe bele. A mostaninál viszont kénytelen vagyok, mert az én munkám függ másokétól. De nálam kicsit egyedi a helyzet, mert amúgy jóban vagyok a csoportvezetővel, és itt vagyok egy ideje, tettem is le eleget az asztalra, szóval ő ad a szavamra.

Ha valaki hanyagsága miatt az én munkám minősége vagy mennyisége kerül veszélybe, még aznap, vagy akár rögtön megyek beszélni vele, hogy mint vezető tudjon róla, hogy nem én tehetek adott dologról. Hogy nevesítek-e vagy általánosságban beszélek, az sok dolog függvénye. Az új emberekről pedig mindig adok visszacsatolást. Sajnos sokszor csak negatívan tudom. De ma pl nagy vigyorral támadtam le a főnököt és árultam be a kollégát, hogy veszett jól csinálja a dolgát és nagyon ügyes és már olyan rég volt ilyen, hogy szívem szerint adott kolléga nyakába ugrottam volna örömömben.

Szóval ja. Szoktam Júdást játszani, de csakis igazságosan. És ha van miért (én szeretném a legjobban, hogy legyen) akkor dicsérek is. Akár tényleg csak a pozitív visszajelzés miatt.


Amúgy ez egy tök érdekes kérdés. :)

2019. márc. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5os vagyok.


Kétszer próbáltam megbeszelni vele h mi a baja vélem. Míg nem ő volt a kisfonok köztünk nem volt gond a munkámmal sem. Anno én tanítottam be az illetőt. Miután ő lett a kisfonok köztünk nem volt jó a munkám hiába csináltam ugyanúgy ahogy addig. Alaptalan vádaskodás sértegetés áskálódás. Nem ettem ideges és feszült voltam, fogytam 8kgt a munkahelyi zaklatás amit orvos mondott ki. Odáig jutottunk h anyám tudtom nélkül hívta fel a főnököm h mi folyik bent a munkahelyen mert hónapok óta ideges voltam stb... Hiába volt bizonyítékom ellene a főnököm se foglalkozott azzal mi történik.


Ezt még mindíg nem dolgoztam fel szerettem azt csinálni és szerettek a többiek. 3.5 évig dolgoztam ott és ennek már egy éve de az egészségem miatt kellett inkább eljonnom..30f

2019. márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!