Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnék megbarátkozni...

Hogyan tudnék megbarátkozni azzal a gondolattal, hogy lehet, hogy gyártósorra kell majd mennem dolgozni?

Figyelt kérdés

Jelenleg irodai munkás vagyok, de nagyon rezeg alattam a léc, lehet, hogy hamarosan kirúgnak. Így lehet, hogy gyártósorra kell majd mennem dolgozni, de eléggé félek tőle. Hogyan tudnék a gondolattal megbarátkozni?


Hogyan néz ki egy gyári melósnak a munkanapja, mit csinál pontosan ott benn?



2019. márc. 28. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Megkínozzák,ostorral verik ha nincs meg a napi kvóta. Kemény pályára kényszerülsz
2019. márc. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Talán azért ostor csak nem lesz :D, de gondolom nem lesz egy leányálom sem.
2019. márc. 28. 16:13
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Miért mennél gyártósorra?

Miért rezeg a léc?


NE akarj odakerülni mert poklok pokla kb.

2019. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Nem minden gyár ugyanolyan. Ahogyan az irodai munkák sem. A munkák is nagyon különböznek. Menj be egy supermarketbe, és nézz csak körbe. Ahány részleget, és ahány márkát látsz, jusson eszedbe, hogy ezeket is valahol elkészítik/összerakják. Na kb. ennyi féle terület van amihez minden gyár

(azaz vállalat és leányvállalat) egyedileg specializálódik. Az sem mindegy, hogy félkész vagy késztermékeket gyártatnak, vagy, hogy az a gyár csak egy bedolgozó üzeme egy német vállalatnak stb...


Én hiába mondom, hogy a cipőgyár és a zománcgyár a legrosszabb, lehet te olyan helyre mész, ahol sokkal másabb a munkakörülmény. Sőt, a bérezés is eltérő lehet.


Szóval csak nagyátlagban annyit tudok mondani, hogy a szalag munka az embertpróbáló (szalagon kell dolgozni folyamatosan, nem fog megállni azért mert pisilned kell), és az olyan helyeket, amik úgy néznek ki, mint ha most készülne kitörni a második vh. (Elavult gépek, elavult szellőztető rendszer, nem megfelelő világítás, őskori panelek, nagy zöld gépek stb...). Ja és a teljesítmény bérezéses munkák se a legjobbak. Általában oda kell tenni magad, hogy meglegyen a norma (sok helyen minimálbér), és hogy tényleg keress vmit teperni kell 100%-on felül teljesíteni, úgy lesz szorzód. Ja és ha vmelyik gyár (ami nem multi vállalat) nagyon sok mindent ígér, főleg bérezés terén, az csak húzza a mézesmadzagot.


Hogy ha van rá lehetőséged, menj ki, külföldön nagyobb eséllyel találsz emberi szükségletekhez/igényekhez szabott gyárat.

2019. márc. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

Hát nem tudom. Nálunk a soron csak azt látod, hogy eldolgoznak, de valaki mindig kint van cigizni, röhögnek egész nap stb, és ha el is csesznek valamit (ahogy általában) ők valahogy nem kapnak akkora seggberúgást. De az összeszerelők, tesztelők is el vannak. A javítósok azért szívnak rendesen (a sor miatt) meg baszogatják is őket (szintén a sor miatt).

Mi meg kb vért köhögünk, de legalább nem rossz pénzért. (nem operátor vagyok) Viszont mi mindenért le vagyunk tolva, hiába hibáztunk csak elvétve.


Vannak olyan gyárak, ahol bár kell pörögni, de úgy van belőle a norma, hogy ne halj bele, nem is szalag mellett állsz és amúgy is te döntöd el, hogy ülve vagy állva kényelmesebb-e. Szerettem ennél a nagy cégnél dolgozni.


De van persze olyan is, ahol bele gebedsz és átlagban ott dolgozik a legalja undorító kétszínű és mihaszna emberi hulladék. Ilyen helyen is voltam. Tapasztalatnak jó volt, de többnek nem.


Voltam olyan helyen is, ahol egész nap ültem és csak gombokat nyomogattam kényelmesen.


Ez mind gyár/termelés/üzem volt.


Akik a leghangosabban szidják a gyárat, azok nagy része nem is szeret dolgozni. Ha te is csak ilyen kis kényelmes, alig mozgós, lusta munkákat szereted, inkább keress mást, kedves kérdező. :)

Mert amúgy ahogy irodából is van ritka szar, úgy gyárból is lehet tűrhető vagy akár jó is. Sok múlik a dolgozón is.

2019. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha Budapest akkor menj a Postara CSLK ba, Fehér akác utcaban van, én egy munkaközvetítő cég által mentem oda, oké táppénz nem volt meg társai, de legalább a TB fizetve volt utánam. Egy műszakban dolgoztam 13:30 tol 21:45 ig. Napi 10 ezret kaptam érte(1250/óra). Annyira nem volt vészes. 210-220 megvolt egy hónapban :D De inkább visszamentem a szakmámba amint találtam helyet. Ha gondolod írj privát.
2019. márc. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
Külföldre kell menni.
2019. ápr. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!